Anastajariik ei loobu vägivallaga haaratud territooriumitest

0

Lavrov: venemaa ei kavatse Kuriili saartest loobuda

Venemaal pole kavatsust tagastada Kuriili saari Jaapanile ja ta ei anu Tokyolt rahulepingut, ütles täna vene välisminister Sergei Lavrov.
"Me ei peaks seda tegema ja me ei kavatse seda teha. Me hoiame Kuriilid endale ja me ei anu Jaapanilt rahulepingut," ütles Lavrov vastuseks ajalehe Komsomolskaja Pravda lugejate küsimustele.

Lavrov rõhutas, et venemaa kui Nõukogude Liidu õigusjärglane võttis endale kõik selle riigi kohustused.

Jaapani ja venemaa vahel puudub Kuriili saarte territoriaalvaidluse tõttu rahuleping.


Nõukogude Liit okupeeris Lõuna-Kuriilid 1945. aastal Teise maailmasõja lõpufaasis. Jaapan peab nn Põhjaterritooriume endale kuuluvaks.

Lavrovi sõnul on venemaa Nõukogude Liidu õigusjärglane ning võttis endale kõik selle riigi kohustused. Jaapani ja venemaa vahel 1956. aastal sõlmitud kokkuleppe kohaselt peavad Moskva ja Tokyo kõigepealt sõlmima rahulepingu ning "alles seejärel võidakse vaadata küsimust sellest, et Nõukogude Liit võib hea tahte avaldusena loovutada Shikotani ja Habomai".

"Pidada kõnelusi mingi vastastikku vastuvõetava terroritoriaalvaidluse lahenduse üle ilma Teise maailmasõja tulemusi tunnustamata on võimatu. Sellest me räägime kõikidel kõnelustel meie Jaapani partneritega," lisas Lavrov.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 27.05.2016 (täiendatav)
Venemaa teatas sõjalise taristu ulatuslikust arendamisest okupeeritud Kuriilidel Venemaa kaitseministeerium teatas täna enneolematute meetmete rakendamisest sõjalise taristu moderniseerimiseks  ...
* Pihkvast saabunud delegatsiooni ei lastud Eestisse

... iitikute rahvusvaheline viisakus: jaapanlased võiksid end ära tappa ... ja rahulepingu sõlmimise teemal jätkata. Tokyo seisukoht on, et Lõuna-Kuriili saared Kunašir, Šikotan ja Iturup ning Habomai s ...
* Lühidalt - 27.03.2016 (täiendatav)

Venemaa soovib Jaapanilt okupeeritud aladele rajada sõjaväebaasi Venemaa kaalub mereväebaasi rajamist Kuriilidele, kuhu kuuluvad ka saared, mille üle on Moskval territoriaalvaidlus Jaapaniga, te ...