BH RuZZland - aastast 2007 jagamas informatsiooni parema, väärikama ja turvalisema Eesti nimel!

BH RuZZland - Lühidalt - 29.08.2015 (täiendatav)

Juba 100 aastat on VENEMAA kõige valelikum, naabrivaenulikum ja ebausaldusväärsem riik Euroopas!

Lühidalt - 29.08.2015 (täiendatav)

0
 • Vasakäärmuslik europoliitik Giulietto Chiesa lubas Eesti riigi peale edasi kaevata.

Vana sotsialisti otsust, edasi kaevata, tutvutas RahvusRinghääling. Portaal teavitab, et Giulietto Chiesa otsustas jätkata kohtuvaidlust Eesti riigiga.
Esimese astme kohtus Eesti riigile kaotanud Itaalia ajakirjanik Giulietto Chiesa, kellele mullu detsembris keelati kuuks ajaks Eestisse sisenemine, otsustas edasi kaevata ringkonnakohtusse. Tallinna ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu ütles uudisteportaalile rus.err.ee, et Chiesa esitas apellatsiooni halduskohtu 22. juuli otsusele, millega tema kaebus oli jäetud rahuldamata.
Chiesa saabus Eestisse mullu 15. detsembril meediaklubi Impressum kutsel. Sama päeva õhtul pidas politsei ta kinni ning järgmisel päeval kohustati ta riigist lahkuma. Seejärel lahkus Chiesa Moskvasse.
Chiesa on muu hulgas europarlamendi liikmena õigustanud venemaa agressiooni Gruusias 2008. aastal ning nõudnud separatistlike Lõuna-Osseetia ja Abhaasia iseseisvuse tunnustamist. Mullu toetas ta Kremli poliitikat Ida-Ukrainas ning Krimmi annekteerimist.

Kliki ka nendele artikilitele:

* Kremli-meelse ajakirjaniku kaebus Eesti riigi vastu jäi rahuldamata
Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja jättis täna Kremli-meelse Itaalia ajakirjaniku ja endise europarlamendi saadiku Giulietto Chiesa sissesõidukeelule esitatud kaebuse rahuldamata. Giulietto Ch ...
* Kapo: Impressum õhutab väga varjatult ja peenetundeliselt vaenu

... ontrollis tema Schengeni viisa. Varasemalt on saanud Eestisse sisenemise keelu kaks Impressumi külalist: Valeri Tiškov ja Giulietto Chiesa. Arnold Sinisalu nentis, et sisenemiskeelud võivad ...

 • Margus Tsahkna õige ja õiglane märkus.

Hoolimata sellest, et IRL erakonnana on teinud märkimisväärset kahju Eesti riiklusele, eelkõige venemaaga sõlmitud, Vabadussõja tulemusi muutva ning  Tartu rahulepingut moonutava uue piirilepingu toetamise kaudu, tuleb siiski tunnustada, et viimane vihje erakonna juhtivpoliitikult oma kamraadidele oli siiski õige ja märkimisväärne.
IRLi esimees Margus Tsahkna kirjutas erakonnakaaslastele kirja, kus muu hulgas nimetas hämmastavaks, et uut kvaliteeti lubanud erakonnad on üksteise järel alustanud Poska tänaval läbirääkimisi Edgar Savisaarega. Mehega, kellel on leping Ukrainat sõjaliselt okupeeriva venemaa juhi Putiniga.
Kliki ka nendele artikilitele:

* Ajaloo tolmust: ISESEISVUSE TAASTAMINE vs. TAASISESEISVUMINE
...  rõõmustades omakorda Moskva võime. Siinjuures pean ma silmas nii uut ettevalmistatud piirilepingut kui ka muid majandus-poliitilisi samme, milliseid on astutud eurokomissaride soovil, -tahtel ja -direktiive järgid ...
* Reformierakond umbusaldab Savisaart punalipu sümboolika kasutamise pärast.

... da koostööleping Ühtse Venemaaga - erakonnaga, kelle nimekirja ...

 • Venelased tahavad endale Poolast leitud "kullarongi" võimalikke väärtusi.

Vene meedia teatel peaks Moskval olema õigus Edela-Poolast leitud "kullarongi" aaretele, tuues argumendiks kompensatsiooni sõjaaegse kahju eest. Poola võimud on teatanud, et kui rong koos aaretega leitakse, on tegemist riigi varaga.
Poola võimud on tagasi löönud Venemaa katse nõuda endale natside "kullarongi" aardeid, vahendas THE TELEGRAPH . Poolakate teade venelastele on avaldatud ka vene meedias, sealhulgas raadiojaama EHO MOSKVÕ kodulehel.
Kuigi siiamaani on teadmata, missugused aarded on rongil, on Poola võimud kinnitanud, et kaks aardekütti saavad leiutasu kümne protsendi ulatuses. Samuti kinnitati, et teised väärtuslikud esemed tagastatakse omanikele, kui nendega ühendust saadakse. Muul juhul on tegemist riigi varaga.
Kliki ka nendele artikilitele:

* Porošenko: Teist maailmasõda alustasid Hitler ja Stalin koos
... Ukraina president Petro Porošenko ütles täna kohtudes riigivisiidile saabunud Poola riigipea Bronislaw Komorowskiga, et Teise maailmasõja puhkemises olid võrdselt süüdi nii Natsi-Saksamaa liider Ado ...
* Venemaalased vastutavad solidaarselt uue sõja puhkemise eest koos kuritegeliku režiimi poliitikutega, sealhulgas Putiniga.

... ktiliselt üheaegselt sõtta maailma vastu - Saksa natsi-sotsialistid 01. septembril 1939. a., vene sotsid 17.09.1939. Mõlemad paiskasid oma sõjamasin Poola kallale. Sõda kulges muidugi omasoodu. Ala ...

 


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
ISLAM
ISLAM
ja EESTI
ja EESTI
NAABRID
NAABRID
ja MAAILM
ja MAAILM

Prof. ULUOTSA kroonika

Kroonika, mille koostajaks oli professor Jüri Uluots, avaldati pärast Eesti puhastamist vene okupantidest 1941. a. ajalehes "Eesti Sõna" (23.12.1941).

1030 - Jaroslavi sõjaretk eestlaste vastu ja Tartu vallutamine.
u. 1054 - Kiievi suurvürsti ja Novgorodi vürsti Izjaslavi väepealik Novgorodi possadnik Ostromir teostab sõjakäigu eestlaste kallale, saab aga lüüa.
1060 - Izjaslav korraldab retke "sosolite" vastu ja maksustab neid raskesti. "Sosolite" nimetus arvatakse käivat kas Sakala või Soontaga või siis ühe Väinajõe piirkonnas asuva läti-leedu hõimu kohta. Järgmisel aastal kihutavad "sosolid" maksuvõtjad minema.
1077 - Smolenski vürst Vladimir ja Novgorodi vürst Gleb sõdivad üheskoos "tšuudide" vastu.
12. saj. algus - Novgorodi vürsti Mstislavi retk "Otšela" vastu (vist Adsel Koiva jõel, eestlaste ja lätlaste piirimaal).
1113 - Mstislav korraldab vene allikate põhjal võiduka retke "tšuudide" vastu ja võitnud neid "Boru peal" (oletatavasti Irboska või Metsepole).
1116 - Mstislavi juhtimisel korraldavad novgorodlased ja pihkvalased sõjakäigu eestlaste vastu. 1. novembril langeb nende kätte Otepää linnus. Venelased laastavad lugematul hulgal külasid ja pöörduvad tagasi paljude vangidega.
1130 - Mstislav saadab oma pojad Vsevolodi, Izjaslavi ja Rostislavi Novgorodi, Poletski ja Smolenski venelastega eestlaste vastu rüüsteretkele maksude saamiseks. Tapetakse mehi, põletatakse elamuid, naised ja lapsed viiakse vangi.
1132 - Novgorodi Vsevolod teostab oma jõul, ilma vendade abita, sõjaretke eestlaste vastu, kuid saab 23. jaanuaril Vaigas (Põhja-Tartumaal) hävitavalt lüüa. "Juhtus hiigla pahandus ja mustus", jutustab vene kroonika, "palju paremaid Novgorodi mehi löödi maha."
1134 - Novgorodi Vsevolodi sõjakäik eestlaste vastu. 9. veebruaril vallutatakse Tartu.
1180 - Novgorodi Mstislavi laastamisretk lätlaste ja eestlaste piirivahelisele maa-alale Adseli. Kohalikud elanikud lahkuvad kodudest ja tõmbuvad kuni mereni.
1190 - Pihkvalased tapavad salga ranna-eestlasi, kes olid sõitnud mööda Narva jõge Peipsile.
1192 - Novgorodi vürst Jaroslav teostab novgorodlaste ja pihkvalastega taliretke eestlaste vastu. Vallutab Tartu.
1192 - Sama aasta suvel läkitab Jaroslav jõugu pihkvalasi Otepääd maha põletama.
1210 - Novgorodi vürsti Mstislav ja ta venna Pihkva vürsti Vladimiri sõjakäik märtsis eestlaste vastu Torma ja Ugandisse. Ugandlased on sunnitud kaheksapäevase piiramisel järel loovutama oma kindluse Otepääl, maksma tribuuti ja osa võtma vastu õigeusu.
1211 - Pihkva venelaste retk Soontagasse jaanuari esimesil päevil.
1212 - Jaanuaris või 5. veebruaril siirdub Novgorodi vürst Mstislav ühes oma venna Toropetsi vürsti Davidiga ja Pihkva vürsti Vsevolodiga 15 000 mehega läbi Põhja-Tartumaa ja Järvamaa kuni Varbola linnuseni Harjumaal, kusjuures Varbola hõbedaga enda piiramisest lahti ostis.
1216 - Pihkva vürst Vladimir tuleb sõjaretkega, vallutab Otepää ja hakkab ugandlastelt nõudma kõrgeid makse. Vägi rüüstab ja saagitseb ümbruskonnas. Venelaste vastu võitlemiseks sõlmivad ugandalsed liidu sakslastega.
1221 - Novgorodi vürsti väed rüüstavad tagasipöördumisel Liivist Ugandit.
1223 - Novgorodi vürst Jaroslav, ta vend Suzdali suurvürst Georgi, Pihkva vürst Vladimir ja teised vene vürstid tulevad 20 000-mehelise sõjaväega liitlastena Eestisse, kuid hakkavad seejuures siin ise maad laastama.
1234 - Märtsis Novgorodi vürsti Jaroslavi retk suurearvulise sõjaväega Tartu ümbruskonda.
1241 - Novgorodi vürst Aleksander (Nevski) vallutab sakslaste käes oleva kindluse Koporje, hävitab selle ja laseb vangilangenud vadjalased ja eestlased üles puua.
1242 - Jäälahing sakslaste ja novgorodlaste vahel Peipsi järvel 5. aprillil. Sakslastega koos sõdivad eestlased, keda venelaste käe läbi palju langeb.
1248-1250 - Tallinna linna pealik Stigot Agison kirjutab ühes Tallinna rae ja kodanikkonnaga Lüübekisse, paludes abi novgorodlaste vägivallategude all kannatanuile.
1253 - Novgorodlased ja karjalased laastavad maa-ala lääne pool Narva jõge.
1262 - Venelaste sõjakäik Tartu vastu. Ei suudeta vallutada kindlust, kuid linn võetakse ära ja "palju tapeti selle linna rahvast; ja teisi võeti elusalt ja teisi põletati tulega, ja võeti nende naised ja lapsed; ja võeti ka vara ilma arvuta ja saaki".
1267 - Venelaste rüüsteretk Rakvere ümbrusse. Laastatakse laialt maad.
1268 - Jaanuaris tuleb mitu vene vürsti oma vägedega (30 000 meest) üle Narva jõe Rakvere alla, hävitades teel hulga koopasse põgenenud eestlasi. Koobastikku juhiti vesi ja väljatulijad tapeti. 18. veebruaril leidis aset Kihola jõel verine lahing venelaste ja sakslaste-eestlaste vahel. Venelased saavad lüüa. Novgorodi vürst Dovmont rüüstab tagasiteel Virumaad.
1342 - Vürst Juri Vitovtovit?i sõjakäik Vastseliina. Kallaletungijad lüüakse sakslaste poolt ränkade kaotustega tagasi.
1343 - Mais tungivad pihkvalased oma vürsti Ivani, Irboska vürsti Ostapi ja possadnik Volod?a juhatusel 5000-mehelise sõjaväega Otepääni, rüüstates teel asetsevaid külasid. Viie päeva pärast pöörduvad nad rikkaliku röövsaagiga tagasi.
1367 - Pihkvalaste sissetung kuni Vastseliinani.
1371 - Novgorodlaste ja pihkvalaste sissetung Vastseliina. Pihkvalased põletavad Kirumpää ja tapavad kõik kohalikud elanikud.
1406 - Pihkva vürstide Danilo ja Juri sõjakäik Liivimaale, Vastseliina ja Kirumpääni.
1407 - 29. juunil tungivad pihkvalased vürst Konstantini ja Roman Sidorovi juhatusel üle Narva jõe Virumaale, rüüstavad palju külasid ja pöörduvad rikkaliku röövsaagiga tagasi.
1480 - Pihkva-Moskva vägede ühine retk Tartu piirkonda, kuni Emajõe liinini, kus vallutatakse Kastre kants.
1481 - Lõuna-Eesti rüüstamine venelaste poolt. Seekordne pealetung toimub veebruaris Moskva-Pihkva-Novgorodi ühendatud vägede poolt mitmest kohast, kusjuures venelaste kätte langevad muuseas Viljandi linn, Tarvastu, Karksi ja Ruhja. Laialdased maa-alad laastatakse ja rüüstatakse, raskesti kannatada saab Tartu piiskopkond. Okupeeritud maa-ala terroriseeritakse rängasti, et ka sel murda vastupanu.
16. saj. algus - Liivimaa allikais hakkab Vene (eriti XVI sajandi algusest peale) esinema julma vaenlasena, kel pole mingisugust halastust; venelasi mainitakse põlisvaenlastena.
1501 - Venelased tungivad röövides ja rüüstates Lõuna- ja Kirde-Eesti aladele. Kuuenädalase rüüstamise järele hävib palju majapidamisi ja väheneb kohutavalt rahvastiku arv. Üks kaasaegne allikas mainib 40 000 tapetut ja vangivõetut. Teine vägi, kus palju tatarlasi, tungib Viru- ja Harjumaale. Väel on kaasas koerad, et eestlasi metsadest üles otsida.
1502 - Venelaste retk Tartu piiskopkonda.
1558-1582 - Vene-Liivi sõda.
1558 - Jaanuari lõpul tungib Vene sõjavägi Tartu piiskopkonda. Pealetungid ka Harju- ja Virumaale. Samal ajal tungivad sisse ka Vene abiväed Vilaka piirkonnas ja Peipsi järvest põhja pool. Vaenlase lahkumise järele läbi Järva- ja Virumaa üle Narva jõe laastatakse kogu Ida-Eesti, raskesti kannatada saavad Vastseliina, Rõngu, Rannu, Kongota, Kärkna, Laiuse, Põltsamaa, Jõhvi jm. Külad, talud ja elamud põletatakse või rüüstatakse paljaks, maa upub ebainimlikesse tapmistesse. "Ja mis vaenlane vilja ja loomi mitte ei saanud ära viia, selle hävitas ta ja ajas palju loomi küünidesse ja pani küünid siis põlema ja põletas ühes loomadega ära." 11. mail vallutatakse Narva linn. Suvel 1558 toimub uus vaenlase pealetung 60 000 - 80 000-mehelise väega. Vallutatakse Vastseliina (30. juunil), Kirumpää, Tartu (18. juulil) ja Tartu piiskopkond ning naabruses olevad alad. Süstemaatilised rüüsteretked esialgu Kesk-Eestisse, hiljem ka Alulinna ja Gulbene piirkonda.
1559 - Venelaste rüüsteretked Alulinna ja Vilaka aladele.
1560 - Venelaste rüüstamise all kannatavad Põltsamaa, Ruhja, Helme, Tarvastu ja Viljandi ümbrus. Sama aasta mais sooritavad venelased 40 000 ja 12 000-mehelise sõjaväega vallutusretke Viljandi vastu. Pärast Viljandi langemist arendavad venelased oma rüüsteretki laias sõõris Võnnuni, Pärnuni ja Läänemaale. Rüüstamise kõrval harrastatakse väga laialt talupoegade vägivaldset äraviimist.
1570 1570 - Hertsog Magnus hakkab suure Vene sõjaväega piirama Tallinna. Hiljem tuleb piirajaile lisa. "16. oktoobril tuli veel suur jagu Vene väge, keda oprit?nikuteks nimetati, ja see mässas ja möllas hullemini ja palju hirmsamini kui endised, tappes, röövides ja põletades, ja tapsid halastamata maha palju inimesi aadlist ja lihtrahvast, kes tühjas Kiviloo lossis Harjumaal varjul olid ja endistest venelastest olid puutumata jäänud. Ja läksid Tallinna alla Telliskopli leeri ja raiusid selle toreda metsa seal maha ja rikkusid ära." Piiramine jääb aga tulemusteta ja venelased lahkuvad Tallinna alt 16. märtsil 1571.
1573 - Venelased tulevad suurel hulgal Narva kaudu Eestimaale ja vallutavad Paide linnuse. Pärast Paide vallutamist venelaste 16 000-meheline sõjavägi siirdub vallutama Läänemaad, saab aga Koluvere all rootslastelt põhjalikult lüüa.
1574 - Venelaste rüüsteretk Põhja-Eestisse. "Aastal 1574, taevaminemise päeval, tungis kümme tuhat venelast ja tatarlast Harjumaale ja Tallinna alla, kus nad kõik külad, mis Tallinna ümber veel alles olid, maha põletasid, ja said suure osa röövitaud karja, mis aadlikud, kodanikud ja talupojad sõjameestelt Rakvere piiramisel olid ostnud ja omandanud, jälle kätte ja ajasid ära ja võtsid ka palju inimesi vangi. Selsamal suvel mässasid ja möllasid venelased ja tatarlased päeval ja ööl vahet pidamata Harjumaal ja Tallinna all ja tapsid inimesi öö aegu nende elumajades, aedades ja küünides ja viisid talupoegade lehmad ja voorimesete hobused linna alt karjamaalt ära."
1575 - Venelased vallutavad Pärnu
1575 - Venelaste rüüsteretk Loode-Eestisse. "Siis läksid venelased ja tatarlased esmalt Läänemaale Haapsalusse ja laastasid tee peal hirmsasti kõike Padise maad ühes Padise ja Keila rannaga, lõid inimesi maha ja viisid neid palju vangis ära. Ja ehk küll venelane ennegi sagedasti neist paigust oli üle käinud, ei olnud ta seda siiski iial nii hirmsasti teinud kui seekord. Selsamal korral laastasid venelased ja tatarlased Haapsalu, Koluvere, Lihula, Padise ja Vigala maid ühes Saare, Vormsi, Hiiu, Muhu ja Noarootsi saartega, välja arvatud Kuressaare maakond, üsna haledal kombel ja röövisid aina hobuseid ja inimesi; härgadest ja lehmadest nad suurt ei küsinud, sest et neid mitte nii ruttu ei saanud kaasa võtta."
1576 - Venelased rüüstavad Tallinna ümbrust: "Juulikuus, algusest lõpuni, olid venelased ja tatarlased Paidest ja Padisest Tallinna all rüüstamas ja langesid sagedasti kodanikkude hoostele, sulastele ja tüdrukutele peale, kui need heinal käisid, ja viisid Tallinna ümbert palju vaeseid talupoegi ära vangi ühes naiste ja lastega. Siis oli kodanikkudel ja talupoegadel palju nuttu ja kaebamist."
1577 - Tallinna ebaõnnestunud piiramine Johann IV poolt.
1579 - Venelaste ja tatarlaste jõukude korduvaid rüüsteretki Eestisse. "Tatarlased heitsid leeri Uuemõisa juures, 6 penikoormat Tallinnast, ja rüüstasid hirmsal kombel seal maapaigas ja ka tervel Harjumaal tappes ja röövides, lõid vanad surnuks ja viisid noored kaasa.
Mitte kaua pärast seda, kui see tatarlaste salk Harjust ja Läänest ära Riia stifti oli läinud, ja vaesed talupojad, kes metsades, soodes ja rabades peidus olid olnud, nüüd jälle koju olid tulnud, tuleb teine salk venelasi ja tatarlasi, sedasama teed Rakverest, jälle peale, kes jälle talupoegadele ja nende naistele ja lastele, kes endisest tatari salgast veel olid üle jäänud, armutult peale langeb ja nad kinni võtab. Siis oli Harjumaal häda häda peale".
1656-1658 - Rootsi-Vene sõda; venelased tungivad Eestisse. Rüüstatakse maa idaosasid, Tartu- ja Võrumaad, riivates ka Valga-, Pärnu- ja Virumaad. Tartu kapituleerub ja jääb Vene valdusse kuni 1661. a.
1700-1721 - Põhja sõda
1700 - Venelaste esimesed rüüstesalgad tungivad septembrikuus Alutagusesse. Algul Narva piiramine venelaste poolt. Narva lahing 19. novembril.
1701 - Vene väed tungivad Lõuna-Eestisse. Septembris toimuvad lahingud Räpinas, Kasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Alulinna piirkonda
1701 - Vene väed tungivad Lõuna-Eestisse. Septembris toimuvad lahingud Räpinas, Kasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Alulinna piirkonda. Talupojad korraldavad enesekaitse salku.
1702 - Põhjalik rüüstamine pärast Hummuli lahingut Pärnumaal, Tartumaal ja Mõniste piirkonnas: "Põletati maani maha kõik kirikud, enam kui 100 mõisa ja 1000 küla. Inimeste kallal tarvitasid nad igasugu vägivalda - nad tapsid ilma vahet tegemata mehi, naisi ja lapsi või viisid nad vangis minema. Suurimaks õnnetuseks laadisid tatarlased mitusada last vankritele ja viisid nad kaasa, et neid orjadeks müüa."
1703 - Tsaar Peeter I väejuhi ?eremetjevi rüüsteretk läbi Eesti; rüüstetegevusest jäävad enamvähem puudutamata ainult Harjumaa, Läänemaa, Pärnumaa kesk- ja põhjapoolsed alad ja saared, seega vähemviljakad maaosad. Vangistatakse palju eesti talupoegi, eriti arvukalt lapsi, saates neid Ukrainasse: "Ei ole võimalik kirjeldada suurt kahju ja viletsust, mida kirjeldatud rüüsteretk põhjustas. Põletati ära mitte ainult palju ilusaid kirikuid, väikesi linnu, mõisu ja kuni 1500 küla, vaid ka 1000 koormat osalt jahvatatud, osalt jahvatamata vilja. Ka võttis vaenlane kaasa hulk vaske ja tina majatarvete ja kirikukellade näol. Samuti ajas ta oma maale kuni 1000 veist, ja mida ta kaasa võtta ei saanud, nagu sigu ja hanesid, need ajas ta kokku küünidesse ja tallidesse ja põletas ühes nendega. Vaenlane tappis palju inimesi ja küüditas oma maale suure hulga noori lapsi."
1703/04 - Venelaste korduvad rüüsteretked Narva ümbruskonda.
1704 - Venelaste rüüsteretk Tartumaale: "1704. a. jaanuaris tungisid venelased piki Peipsi järve Torma, süütasid külad põlema ja võtsid kaasa palju inimesi alasti ja näljastena. Kes tugeva külma käes hukkusid või enam edasi minna ei suutnud, need uputati Peipsi järvel jää alla."
1704 - Tartu alistub 13. juulil Vene piiramisväele. Venelased ei täida kapitulatsioonitingimusi ega lase Tartu garnisonil siirduda Tallinna, nagu kokku lepitud.
1704 - Narva vallutamine venelaste poolt. Vallutamisele järgnes linna rüüstamine vene sõdurite poolt tsaar Peetri enda juhiste kohaselt. "Ka surnud, olgu kõrgest või madalast soost, kisti välja haudadest ja visati jõkke. Kurb ja kole vaatepilt oli, kuidas haiges, kes majades, kindlusvallidel ja mujal lamasid, hunnikusse vankritele laoti ja Narva joast alla kallati, kus nad kaebliku kisaga hukkusid. Sellele õnnetusele oli võrdne asjaolu, et Narva elanikelt kõik lapsed 6-14. a. vanuses ära võeti, et neid Venemaale orjadeks viia."
1707 - Vene ratsaväe suurem rüüsteretk Põhja-Tartumaale, Põltsamaa, Puka, Sangaste ja Karula suunas. Põletatakse uuesti Valga.
1708 - Vene väe uus suur rüüsteretk Liivimaale. Valgamaa laastatakse metsikult. Talud ja mõisad põletatakse. Vili põldudel tallatakse ja niidetakse maha.
1708 - Narva ja Tartu kodanikkond viiakse Venemaale sundasumisele. Paljud surevad. Osa pääseb tagasi viis aastat hiljem. Tartu linn hävitatakse. Jäävad rüüstatud kujul ainult üksikud ehitused.
1709 - Pärnu vallutatakse venelaste poolt.
1710 - Tallinn kapituleerub venelastele.
1710-1918 - Eesti tegelik kuulumine Vene all.
1917 - Vene sõjaväed omavolitsevad ja rüüstavad Eestis.
1918 - Vene punavägi hakkab novembrikuus tungima Eestisse. Järgnevad veresaunad Rakveres, Tartus ja mujal.
1924 - Piiritagant organiseeritakse Eestis mässukatse 1. detsembril.
1939 - Vene surub Eestile peale vägivaldse "abistamispakti". Vene väed asuvad baasidesse. Venelased rikuvad pakti tingimusi.
1940 - Vene vägi asub 17. juunil Eestisse. 21. juunil teostab vene vägi Eestis riigipöörde.
1944 - Vene vägi tungib 2. veebruaril üle Narva jõe. Algavad lahingud Eesti pärast, mis lõppevad sügisel kogu Eesti langemisega venelaste kätte.
1944 - 20... - Inkorporeeris vene riik (NSVL) ebaseaduslikult nii oma kehtivate seaduste tähenduses, Eesti seaduste tähenduses kui ka rahvusvahelise õiguse tähenduses Eesti riigile ja -rahvale kuuluvad alad Ingerimaal ja Setomaal (ca 5,2% meie riigi territooriumist), Sealhulgas Narva linnaosa Jaanilinna ning Petseri maakonna keskuse, Petseri linna enda külge ning hoiab nimetatud alasid ebaseaduslikult enda valduses ka käesoleval ajal.

*****************

2007 aprill - vene impeeriumimeelsed koos pättidega korraldasid suurpogrommi Eesti Vabariigi pealinnas

KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...

Emamaa versus Isamaa - müüdid ja tõed

Tartu Rahu Selts hoiatab siseministrit: Eesti-vene...
Tartu Rahu Selts hoiatab siseministrit: Eesti-vene piirilepingu sõlmimine toob kohtuasja

Tartu Rahu Põlistamise Selts teatab pöördumises siseminister Andres Anveltile, et kui Eesti-vene piirileping Eesti nõusolekul ratifitseeritakse, on see nende hinnangul riigireetmine ning Tartu [ ... ]

Mihhail Lotman: ajame Eesti asja. Koos Ühtse Venem...
Mihhail Lotman: ajame Eesti asja. Koos Ühtse Venemaaga (?)

Jedinaja Rossija (Ühtne Venemaa – toim) parteiks nimetatud Venemaa võimukonstruktsiooni Eesti partneril vahetus esimees. Olgu igaks juhuks siinkohal märgitud, et Jedinaja Rossija puhul ei ole  [ ... ]

Topreitinguga lood

Suursaadik: vastuse Venemaa plaanide koh…

15.11.2014

Eesti suursaadik Kiievis Sulev Kannike ütles "Aktuaalsele kaamerale", et vastuse küsimusele, kas Venemaa alustab Ukraina positsioonidele suuremat pealetungi, peaks saama lähema 3-4 päeva jooksul, kuna suurema operatsiooni alustamiseks oleks enne...

Loe edasi

Brzezinski: Putini strateegiline eesmärk…

17.11.2014

Venemaa president Vladimir Putin näeb, et Euroopa riigid ei ole just üleliia integreerunud, ja tema eesmärk on Euroopa lõhestamine, hirmutades sealjuures ka tuumasõjaga, ütles Ameerika politoloog ja riigitegelane Zbigniew Brzezinski. 14...

Loe edasi

Memorial võitleb sulgemise vastu

22.10.2014

Venemaa inimõigusorganisatsioon Memorial soovib, et kohus lükkaks edasi justiitsministeeriumi esitatud hagi arutamise. Vene justiitsministeerium esitas ülemkohtule hagi, millega soovitakse Memorial laiali saata. Kohus peaks Memoriali saatust arutama kogunema 13. novembril, kuid...

Loe edasi

Saaremaa lasteaias tuleb islamiteemaline…

01.11.2013

Kuressaare Ristiku lasteaias korraldatakse tuleval nädalal õpetajatele koolitus teemal «Moslemist laps Eesti haridussüsteemis», mille viib läbi Kätlin Hommik-Mrabte. 6. novembrile plaanitud islamiteemaline koolitus tekitas esialgu lasteaia töötajates segadust ja protestigi, kirjutab...

Loe edasi

Lühidalt - 20.11.2014 (täiendatav)

20.11.2014

Puškov: Mistrali-tehingul on sümboolne iseloom Venemaa riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškovi hinnangul on dessantlaeva Mistral ostu- ja müügitehingul peamiselt poliitiline iseloom. «Siit ka Ühendriikide surve, ameeriklastel on vaja näidata, et nad kontrollivad...

Loe edasi

Venemaa: Dalia Grybauskaitė on oma sõnu …

23.11.2014

Moskva keskvõimu poolt kontrollitav uudistekanal "Rossija RTR" edastas tänaõhtuses nädalakokkuvõtte uudistesaates mitmesuguseid uudiseid. Äärmiselt suure osa uudisteprogrammist hõlmas Ida-Ukraina relvastatud terroristide grupeeringu "Donetski rahvavabariik" kontrolli alloleva piirkonna ja sealse eluolu kiitmine...

Loe edasi

Üks kõigi eest, kõik ühe eest - 105 aast…

27.11.2014

Täna täitub 105 aastat ühe tudengikorporatsiooni sünnist. Sakala ajalugu PÄRISALGUS alustas kulgemist 1908. aasta kevadel, kui Eesti Üliõpilaste Seltsis (EÜS) tekkis Pernavia grupeeringu nime all tuntud sõprade seltskond, kes soovisid taastada...

Loe edasi

Paet tahab Euroliidule kaebust esitada, …

02.12.2014

Eesti kõikide aegade kõige mannetumat välispoliitikat juhtinud endine välisminister Paet, kelle tegevuse kõrgpunktideks on ilmselt olnud vabandused Hiina kommunistliku valitsuse ees, et Eesti julges Dalai laamat vastu võtta ning peamiselt...

Loe edasi

Putin kõneles kui natsionaalsotsialist A…

04.12.2014

ERR tsiteerib Putinit: Venemaad soovitakse lammutada nagu Jugoslaaviat Venemaa president Vladimir Putin ütles täna föderaalkogu ees peetud kõnes, et mitmed riigid soovivad, et Venemaa laguneks nagu Jugoslaavia, kuid Venemaa ei luba...

Loe edasi

Krimmitatarlaste liider: Krimmi referend…

11.12.2014

Krimmi elanikke valdab, pärast poolsaare annekteerimist Venemaa poolt, suur hirm. Ei ole välistatud, et kui Venemaa okupatsioon kestab aastaid, võib seal veri voolama hakata, ütles krimmitatarlaste liider ja Ukraina ülemraada...

Loe edasi

Hodorkovski tahab Leninit teha

14.12.2014

Ligi sajand tagasi lükkas Vladimir Iljitš Lenin Šveitsi linnast Zürichist käima revolutsiooni. Nüüd tahab sama teha ka Mihhail Hodorkovski, kes on samuti Šveitsis eksiilis, kirjutab Bloomberg. Pea aasta tagasi vanglast vabanenud...

Loe edasi

Vasakäärmuslased ähvardasid islamiterror…

19.12.2014

Kõmufilm eemaldati terroriohu tõttu ekraanilt Sony Pictures on otsustanud turvakaalutlustel loobuda Põhja-Koread pilava komöödia "Intervjuu" linastamisest USAs, kuna häkkerite rühmitus ähvardas linateose vaatajaid terrorirünnakuga. Sony Pictures teatas kolmapäeval, et kõmuline "Intervjuu" Ameerika...

Loe edasi

Lühidalt - 23.12.2014 (täiendatav)

23.12.2014

Leedu president ei osale Moskvas võidupüha üritustel President Dalia Grybauskaitė sai Venemaalt kutse järgmise aasta mais Moskvas toimuvatele võidupüha pidustustele, kuid ei osale neil. «Kutse saabus. President ei kavatse sündmusel osaleda,» ütles...

Loe edasi

Lühidalt - 05.01.2015 (täiendatav)

05.01.2015

Cameron: referendum Suurbritannia EL-i kuulumise üle võib toimuda varem Referendum Suurbritannia kuulumise üle Euroopa Liitu võib toimuda varem kui 2017. aastal, ütles peaminister David Cameron BBC-s. Cameron ei välistanud rahvahääletuse varasemaks...

Loe edasi

Porošenko on veendunud, et stabiilsus ja…

08.02.2015

Porošenko sõnul vajab Ukraina Vene vägede lahkumist, mitte ÜRO vägesid, edastas Postimees. Ukraina ei vaja ÜRO rahuvalvajaid, vaid Vene vägede lahkumist riigist, vahendas uudisteportaal Unian laupäeval president Petro Porošenko sõnu Müncheni...

Loe edasi

Vasakpoolne laevas, laev põhjas ...

16.02.2015

Vasakpoolse maailmavaate kõige suuremaks probleemiks läbi aegade on olnud lahknevus sõnade ja tegude vahel. Teisalt on just nimetatud asjaolu loonud vasakpoolsetest parteidest paratamatult kõige populistlikumad erakonnad. Populism on vasakpoolsuse kaasnähtus. Enamgi...

Loe edasi

70 aastat Ennuksmäe punkrilahingust

21.02.2015

Paistu kiriku ees on kalm, rist ja kivi kirjaga “Siin puhkavad 21. II 1945 Ennuksemägedel tapetud eestlased Karl Tilk 1901, Evald Sova 1912, Jaan Sova 1916, Peeter Mallene 1914, Paul...

Loe edasi

Venemaalased vastutavad solidaarselt uue…

26.02.2015

Teine maailmasõda käivitati venemaal valitsenud sotsialistliku režiimi ja Saksamaal võimutsenud natsionaalsotsialistliku režiimi koostöö tulemusena. Ka astusid mõlemad riigid liitlastena ja praktiliselt üheaegselt sõtta maailma vastu - Saksa natsi-sotsialistid 01. septembril 1939...

Loe edasi

Islamiriik hävitab Iraagis ajalooliselt …

06.03.2015

Äärmusrühmitus Islamiriik hävitab Iraagis ajalooliselt olulist Nimrudi piirkonda. Iraagi valitsuse teatel on äärmuslased tunginud alale raskete sõjamasinatega ning hävitavad süstemaatiliselt sealseid kultuuriväärtusi, vahendasid ERR-i teleuudised. Hindamatu kultuuripärandiga Nimrud asub umbes 30 kilomeetri...

Loe edasi

Aftonbladet: Rootsi vasakpoolsed saatsid…

11.03.2015

Ajalehe Aftonbladet andmetel saatsid Rootsi Vasakpartei (Vänsterpartiet) liikmed oma erakonna humanitaarabirahasid Ida-Ukraina Kremli-meelsetele võitlejatele. Väidetavalt on Ukraina vasakpoolne ja osaliselt Kremli-meelne organisatsioon Borotba saanud juba aastaid toetusi Rootsi Vasakpartei humanitaarabiorganisatsioonilt VIF...

Loe edasi

Jüri Mõisa hirmutused

15.03.2015

Eestis on mitmed poliitilised jõud ja liikumised aktiivselt tegutsemas selle nimel, et meie riik säiliks iseseisva rahvusvahelise õiguse subjektina, eestlaste riigina - ei ole ju teist maad eestlastele siin maamunal. Eestluse...

Loe edasi

Lühidalt - 18.03.2015 (täiendatav)

18.03.2015

Venemaa ei osale ÜRO Julgeolekunõukogu mitteformaalsel kohtumisel Krimmi küsimuses. Venemaa edastas täna vastuse, milles teatas oma keeldumisest osaleda Leedu initsiatiivil kokku kutsutud kohtumisest. Leedu algatusel on 19. märtsil kokku kutsutud miteformaalne kohtumine...

Loe edasi

Lühidalt - 21.03.2015 (täiendatav)

21.03.2015

Lääneriigid on võtnud suuna Ukraina praktilisele abistamisele Kui senini oli venemaa agressiooni poolt Uktraina vastu lääneriikide vastureaktsiooniks peamiselt majandussanktsioonid sõjaka venemaa suunas, samuti pidevad üleskutsed venemaale, et see rahvusvahelisi kokkuleppeid pidevalt...

Loe edasi

Lühidalt - 24.03.2015 (täiendatav)

24.03.2015

Soome liitumine NATOga võib päevakorda tulla Soome võimud võivad võtta arutelule riigi astumise NATOsse.  Lääneriikide sõjalise organisatsiooniga ühinemine oleks loogiline samm Soome jaoks lähtuvalt poliitilise turvalisuse sfäärist. Sellise selge viitega venemaa...

Loe edasi

Endine NATO kindral hoiatas uue pealetun…

31.03.2015

Venemeelsed separatistid kavandavad lähikuudel uut rünnakut Ida-Ukrainas, hoiatas endine NATO liitlasvägede ülemjuhataja kindral Wesley Clark. Kindral ütles mõttekoja Atlantic Council korraldatud vestlusel, et ta rääkis oma hiljutisel missioonil Ukrainas kohalike allikatega...

Loe edasi

Toomas Alatalu: miks tuleb president Put…

04.04.2015

Tõele au andes on idanaabri üliaktiivne juht ise see, tänu kellele on 9. mai sõjaväeparaadist Moskva Punasel väljakul saanud Venemaa taassündinud militarismi ja sõjakuse sümbol ning ühtaegu üritus, millele kohaleminekut...

Loe edasi

Igor Gräzin | Edasi, kapitalismi võidule

08.04.2015

Nüüd, kui koalitsioon sõlmitud ja uued valimised kaugel, on just paras aeg hakata mõtlema tuleviku suurt ideed. Ehk narratiivi. Arutlema selle üle, kuidas uue põhjamaa poole minna pärast seda (või...

Loe edasi

Paavst nimetas kolm XX sajandi genotsiid…

12.04.2015

Paavst Franciscus oma kõnes märkis, et XX sajandi esimese genotsiidi pani toime Osmanite impeerium 1915. a. Kirikupea mõistis nimetatud kuriteo karmilt hukka, märkides muuhulgas, et teised genotsiidid pani toime natsionaalsotsialistlik Saksamaa...

Loe edasi

Sofi Oksanen: soomlased ei saa Venemaast…

19.04.2015

Eesti juurtega Soome kirjanik Sofi Oksanen tõdes usutluses ajalehele The Guardian, et Soome ei mõista Venemaad, ja avaldas lootust, et president Putini tegevust naaberriikide kallal hakatakse nimetama õigete nimedega. Oksanen tõdes...

Loe edasi

Eestisse kolinud Vene aktivist: olen nii…

24.04.2015

Eestisse kolinud Vene opositsionäär ja keskkonnaaktivist Jevgenia Tširikova on siinse eluga väga rahul, sest tema ja tema pereliikmed tunnevad end siin turvaliselt ning ta saab siit oma keskkonnakaitseportaali toimetada. Jevgenia Tširikova...

Loe edasi

Konservatiivide erakond - ainsana Eesti …

01.05.2015

ERR: EKRE väitel ei vasta Eesti ja Venemaa piirileping põhiseadusele, hinnangu saamiseks pöörduti õiguskantsleri poole Konservatiivne Rahvaerakond saatis õiguskantslerile pöördumise, et saada teada, kas Eesti -Vene piirilepe on kooskõlas põhiseadusega. Kuigi...

Loe edasi

Ban Ki-mooni osalemine Moskva paraadil õ…

07.05.2015

ÜRO peasekretäri võimalik otsus osaleda 9. mail Moskvas Punaarmee võidu tähistamisel õõnestab maailma rahu- ja koostööorganisatsiooni missiooni ja aluspõhimõtteid hetkel, mil need on niigi organisatsiooni tegutsemisaja kõige suurema surve alla...

Loe edasi

Põgenikud Eestisse?

14.05.2015

Sellisel moel ja tingimustel, nagu tahetakse selleks kohustada meie rahvast ja riiki, peaks olema põgenike vastuvõtmine välistatud. Igaüks, kes toetab pelgalt fakti - mures inimene, vaja vastu võtta ... on, kas...

Loe edasi

SBU: Venemaa presidendi abid kureerivad …

27.05.2015

Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) juht Valentõn Nalõvaitšenko süüdistas Venemaa presidendi Vladimir Putini abisid niinimetatud Donetski ja Luganski rahvavabariikide isiklikus kureerimises. „Toimub demokraatlike väärtuste jäme rikkumine. Venemaa juhtkond juhib, sponsoreerib ja koordineerib otse...

Loe edasi

Agressor jätkab tegutsemist Ida-Ukrainas

08.06.2015

USA president: Venemaa relvajõud jätkavad Ida-Ukrainas tegutsemist USA president Barack Obama ütles täna G7 tippkohtumist lõpetaval pressikonverentsil, et Venemaa relvajõud jätkavad endiselt tegutsemist Ida-Ukrainas ning juhtivad tööstusriigid on valmis vajaduse korral...

Loe edasi

Lühidalt - 18.06.2015 (täiendatav)

18.06.2015

Venemaa on loonud 10 bataljoni kiirreageerimisjõude, tegutsemaks väljaspool venemaa piire. Kõrge vene sõjaväeametnik, VDV (õhudessantväed) ülemtšinovnik Vladimir amanov edastas INTERFAKSILE, et venemaa on loonud kümme pataljoni kiirreageerimisjõude õhudessantvägede baasil. Nimetatud jõud...

Loe edasi