BH RuZZland - aastast 2007 jagamas informatsiooni parema, väärikama ja turvalisema Eesti nimel!

BH RuZZland - Lühidalt - 29.08.2015 (täiendatav)

Juba 100 aastat on VENEMAA kõige valelikum, naabrivaenulikum ja ebausaldusväärsem riik Euroopas!

Lühidalt - 29.08.2015 (täiendatav)

0
 • Vasakäärmuslik europoliitik Giulietto Chiesa lubas Eesti riigi peale edasi kaevata.

Vana sotsialisti otsust, edasi kaevata, tutvutas RahvusRinghääling. Portaal teavitab, et Giulietto Chiesa otsustas jätkata kohtuvaidlust Eesti riigiga.
Esimese astme kohtus Eesti riigile kaotanud Itaalia ajakirjanik Giulietto Chiesa, kellele mullu detsembris keelati kuuks ajaks Eestisse sisenemine, otsustas edasi kaevata ringkonnakohtusse. Tallinna ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu ütles uudisteportaalile rus.err.ee, et Chiesa esitas apellatsiooni halduskohtu 22. juuli otsusele, millega tema kaebus oli jäetud rahuldamata.
Chiesa saabus Eestisse mullu 15. detsembril meediaklubi Impressum kutsel. Sama päeva õhtul pidas politsei ta kinni ning järgmisel päeval kohustati ta riigist lahkuma. Seejärel lahkus Chiesa Moskvasse.
Chiesa on muu hulgas europarlamendi liikmena õigustanud venemaa agressiooni Gruusias 2008. aastal ning nõudnud separatistlike Lõuna-Osseetia ja Abhaasia iseseisvuse tunnustamist. Mullu toetas ta Kremli poliitikat Ida-Ukrainas ning Krimmi annekteerimist.

Kliki ka nendele artikilitele:

* Kremli-meelse ajakirjaniku kaebus Eesti riigi vastu jäi rahuldamata
Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja jättis täna Kremli-meelse Itaalia ajakirjaniku ja endise europarlamendi saadiku Giulietto Chiesa sissesõidukeelule esitatud kaebuse rahuldamata. Giulietto Ch ...
* Kapo: Impressum õhutab väga varjatult ja peenetundeliselt vaenu

... ontrollis tema Schengeni viisa. Varasemalt on saanud Eestisse sisenemise keelu kaks Impressumi külalist: Valeri Tiškov ja Giulietto Chiesa. Arnold Sinisalu nentis, et sisenemiskeelud võivad ...

 • Margus Tsahkna õige ja õiglane märkus.

Hoolimata sellest, et IRL erakonnana on teinud märkimisväärset kahju Eesti riiklusele, eelkõige venemaaga sõlmitud, Vabadussõja tulemusi muutva ning  Tartu rahulepingut moonutava uue piirilepingu toetamise kaudu, tuleb siiski tunnustada, et viimane vihje erakonna juhtivpoliitikult oma kamraadidele oli siiski õige ja märkimisväärne.
IRLi esimees Margus Tsahkna kirjutas erakonnakaaslastele kirja, kus muu hulgas nimetas hämmastavaks, et uut kvaliteeti lubanud erakonnad on üksteise järel alustanud Poska tänaval läbirääkimisi Edgar Savisaarega. Mehega, kellel on leping Ukrainat sõjaliselt okupeeriva venemaa juhi Putiniga.
Kliki ka nendele artikilitele:

* Ajaloo tolmust: ISESEISVUSE TAASTAMINE vs. TAASISESEISVUMINE
...  rõõmustades omakorda Moskva võime. Siinjuures pean ma silmas nii uut ettevalmistatud piirilepingut kui ka muid majandus-poliitilisi samme, milliseid on astutud eurokomissaride soovil, -tahtel ja -direktiive järgid ...
* Reformierakond umbusaldab Savisaart punalipu sümboolika kasutamise pärast.

... da koostööleping Ühtse Venemaaga - erakonnaga, kelle nimekirja ...

 • Venelased tahavad endale Poolast leitud "kullarongi" võimalikke väärtusi.

Vene meedia teatel peaks Moskval olema õigus Edela-Poolast leitud "kullarongi" aaretele, tuues argumendiks kompensatsiooni sõjaaegse kahju eest. Poola võimud on teatanud, et kui rong koos aaretega leitakse, on tegemist riigi varaga.
Poola võimud on tagasi löönud Venemaa katse nõuda endale natside "kullarongi" aardeid, vahendas THE TELEGRAPH . Poolakate teade venelastele on avaldatud ka vene meedias, sealhulgas raadiojaama EHO MOSKVÕ kodulehel.
Kuigi siiamaani on teadmata, missugused aarded on rongil, on Poola võimud kinnitanud, et kaks aardekütti saavad leiutasu kümne protsendi ulatuses. Samuti kinnitati, et teised väärtuslikud esemed tagastatakse omanikele, kui nendega ühendust saadakse. Muul juhul on tegemist riigi varaga.
Kliki ka nendele artikilitele:

* Porošenko: Teist maailmasõda alustasid Hitler ja Stalin koos
... Ukraina president Petro Porošenko ütles täna kohtudes riigivisiidile saabunud Poola riigipea Bronislaw Komorowskiga, et Teise maailmasõja puhkemises olid võrdselt süüdi nii Natsi-Saksamaa liider Ado ...
* Venemaalased vastutavad solidaarselt uue sõja puhkemise eest koos kuritegeliku režiimi poliitikutega, sealhulgas Putiniga.

... ktiliselt üheaegselt sõtta maailma vastu - Saksa natsi-sotsialistid 01. septembril 1939. a., vene sotsid 17.09.1939. Mõlemad paiskasid oma sõjamasin Poola kallale. Sõda kulges muidugi omasoodu. Ala ...

 


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
ISLAM
ISLAM
ja EESTI
ja EESTI
NAABRID
NAABRID
ja MAAILM
ja MAAILM

Prof. ULUOTSA kroonika

Kroonika, mille koostajaks oli professor Jüri Uluots, avaldati pärast Eesti puhastamist vene okupantidest 1941. a. ajalehes "Eesti Sõna" (23.12.1941).

1030 - Jaroslavi sõjaretk eestlaste vastu ja Tartu vallutamine.
u. 1054 - Kiievi suurvürsti ja Novgorodi vürsti Izjaslavi väepealik Novgorodi possadnik Ostromir teostab sõjakäigu eestlaste kallale, saab aga lüüa.
1060 - Izjaslav korraldab retke "sosolite" vastu ja maksustab neid raskesti. "Sosolite" nimetus arvatakse käivat kas Sakala või Soontaga või siis ühe Väinajõe piirkonnas asuva läti-leedu hõimu kohta. Järgmisel aastal kihutavad "sosolid" maksuvõtjad minema.
1077 - Smolenski vürst Vladimir ja Novgorodi vürst Gleb sõdivad üheskoos "tšuudide" vastu.
12. saj. algus - Novgorodi vürsti Mstislavi retk "Otšela" vastu (vist Adsel Koiva jõel, eestlaste ja lätlaste piirimaal).
1113 - Mstislav korraldab vene allikate põhjal võiduka retke "tšuudide" vastu ja võitnud neid "Boru peal" (oletatavasti Irboska või Metsepole).
1116 - Mstislavi juhtimisel korraldavad novgorodlased ja pihkvalased sõjakäigu eestlaste vastu. 1. novembril langeb nende kätte Otepää linnus. Venelased laastavad lugematul hulgal külasid ja pöörduvad tagasi paljude vangidega.
1130 - Mstislav saadab oma pojad Vsevolodi, Izjaslavi ja Rostislavi Novgorodi, Poletski ja Smolenski venelastega eestlaste vastu rüüsteretkele maksude saamiseks. Tapetakse mehi, põletatakse elamuid, naised ja lapsed viiakse vangi.
1132 - Novgorodi Vsevolod teostab oma jõul, ilma vendade abita, sõjaretke eestlaste vastu, kuid saab 23. jaanuaril Vaigas (Põhja-Tartumaal) hävitavalt lüüa. "Juhtus hiigla pahandus ja mustus", jutustab vene kroonika, "palju paremaid Novgorodi mehi löödi maha."
1134 - Novgorodi Vsevolodi sõjakäik eestlaste vastu. 9. veebruaril vallutatakse Tartu.
1180 - Novgorodi Mstislavi laastamisretk lätlaste ja eestlaste piirivahelisele maa-alale Adseli. Kohalikud elanikud lahkuvad kodudest ja tõmbuvad kuni mereni.
1190 - Pihkvalased tapavad salga ranna-eestlasi, kes olid sõitnud mööda Narva jõge Peipsile.
1192 - Novgorodi vürst Jaroslav teostab novgorodlaste ja pihkvalastega taliretke eestlaste vastu. Vallutab Tartu.
1192 - Sama aasta suvel läkitab Jaroslav jõugu pihkvalasi Otepääd maha põletama.
1210 - Novgorodi vürsti Mstislav ja ta venna Pihkva vürsti Vladimiri sõjakäik märtsis eestlaste vastu Torma ja Ugandisse. Ugandlased on sunnitud kaheksapäevase piiramisel järel loovutama oma kindluse Otepääl, maksma tribuuti ja osa võtma vastu õigeusu.
1211 - Pihkva venelaste retk Soontagasse jaanuari esimesil päevil.
1212 - Jaanuaris või 5. veebruaril siirdub Novgorodi vürst Mstislav ühes oma venna Toropetsi vürsti Davidiga ja Pihkva vürsti Vsevolodiga 15 000 mehega läbi Põhja-Tartumaa ja Järvamaa kuni Varbola linnuseni Harjumaal, kusjuures Varbola hõbedaga enda piiramisest lahti ostis.
1216 - Pihkva vürst Vladimir tuleb sõjaretkega, vallutab Otepää ja hakkab ugandlastelt nõudma kõrgeid makse. Vägi rüüstab ja saagitseb ümbruskonnas. Venelaste vastu võitlemiseks sõlmivad ugandalsed liidu sakslastega.
1221 - Novgorodi vürsti väed rüüstavad tagasipöördumisel Liivist Ugandit.
1223 - Novgorodi vürst Jaroslav, ta vend Suzdali suurvürst Georgi, Pihkva vürst Vladimir ja teised vene vürstid tulevad 20 000-mehelise sõjaväega liitlastena Eestisse, kuid hakkavad seejuures siin ise maad laastama.
1234 - Märtsis Novgorodi vürsti Jaroslavi retk suurearvulise sõjaväega Tartu ümbruskonda.
1241 - Novgorodi vürst Aleksander (Nevski) vallutab sakslaste käes oleva kindluse Koporje, hävitab selle ja laseb vangilangenud vadjalased ja eestlased üles puua.
1242 - Jäälahing sakslaste ja novgorodlaste vahel Peipsi järvel 5. aprillil. Sakslastega koos sõdivad eestlased, keda venelaste käe läbi palju langeb.
1248-1250 - Tallinna linna pealik Stigot Agison kirjutab ühes Tallinna rae ja kodanikkonnaga Lüübekisse, paludes abi novgorodlaste vägivallategude all kannatanuile.
1253 - Novgorodlased ja karjalased laastavad maa-ala lääne pool Narva jõge.
1262 - Venelaste sõjakäik Tartu vastu. Ei suudeta vallutada kindlust, kuid linn võetakse ära ja "palju tapeti selle linna rahvast; ja teisi võeti elusalt ja teisi põletati tulega, ja võeti nende naised ja lapsed; ja võeti ka vara ilma arvuta ja saaki".
1267 - Venelaste rüüsteretk Rakvere ümbrusse. Laastatakse laialt maad.
1268 - Jaanuaris tuleb mitu vene vürsti oma vägedega (30 000 meest) üle Narva jõe Rakvere alla, hävitades teel hulga koopasse põgenenud eestlasi. Koobastikku juhiti vesi ja väljatulijad tapeti. 18. veebruaril leidis aset Kihola jõel verine lahing venelaste ja sakslaste-eestlaste vahel. Venelased saavad lüüa. Novgorodi vürst Dovmont rüüstab tagasiteel Virumaad.
1342 - Vürst Juri Vitovtovit?i sõjakäik Vastseliina. Kallaletungijad lüüakse sakslaste poolt ränkade kaotustega tagasi.
1343 - Mais tungivad pihkvalased oma vürsti Ivani, Irboska vürsti Ostapi ja possadnik Volod?a juhatusel 5000-mehelise sõjaväega Otepääni, rüüstates teel asetsevaid külasid. Viie päeva pärast pöörduvad nad rikkaliku röövsaagiga tagasi.
1367 - Pihkvalaste sissetung kuni Vastseliinani.
1371 - Novgorodlaste ja pihkvalaste sissetung Vastseliina. Pihkvalased põletavad Kirumpää ja tapavad kõik kohalikud elanikud.
1406 - Pihkva vürstide Danilo ja Juri sõjakäik Liivimaale, Vastseliina ja Kirumpääni.
1407 - 29. juunil tungivad pihkvalased vürst Konstantini ja Roman Sidorovi juhatusel üle Narva jõe Virumaale, rüüstavad palju külasid ja pöörduvad rikkaliku röövsaagiga tagasi.
1480 - Pihkva-Moskva vägede ühine retk Tartu piirkonda, kuni Emajõe liinini, kus vallutatakse Kastre kants.
1481 - Lõuna-Eesti rüüstamine venelaste poolt. Seekordne pealetung toimub veebruaris Moskva-Pihkva-Novgorodi ühendatud vägede poolt mitmest kohast, kusjuures venelaste kätte langevad muuseas Viljandi linn, Tarvastu, Karksi ja Ruhja. Laialdased maa-alad laastatakse ja rüüstatakse, raskesti kannatada saab Tartu piiskopkond. Okupeeritud maa-ala terroriseeritakse rängasti, et ka sel murda vastupanu.
16. saj. algus - Liivimaa allikais hakkab Vene (eriti XVI sajandi algusest peale) esinema julma vaenlasena, kel pole mingisugust halastust; venelasi mainitakse põlisvaenlastena.
1501 - Venelased tungivad röövides ja rüüstates Lõuna- ja Kirde-Eesti aladele. Kuuenädalase rüüstamise järele hävib palju majapidamisi ja väheneb kohutavalt rahvastiku arv. Üks kaasaegne allikas mainib 40 000 tapetut ja vangivõetut. Teine vägi, kus palju tatarlasi, tungib Viru- ja Harjumaale. Väel on kaasas koerad, et eestlasi metsadest üles otsida.
1502 - Venelaste retk Tartu piiskopkonda.
1558-1582 - Vene-Liivi sõda.
1558 - Jaanuari lõpul tungib Vene sõjavägi Tartu piiskopkonda. Pealetungid ka Harju- ja Virumaale. Samal ajal tungivad sisse ka Vene abiväed Vilaka piirkonnas ja Peipsi järvest põhja pool. Vaenlase lahkumise järele läbi Järva- ja Virumaa üle Narva jõe laastatakse kogu Ida-Eesti, raskesti kannatada saavad Vastseliina, Rõngu, Rannu, Kongota, Kärkna, Laiuse, Põltsamaa, Jõhvi jm. Külad, talud ja elamud põletatakse või rüüstatakse paljaks, maa upub ebainimlikesse tapmistesse. "Ja mis vaenlane vilja ja loomi mitte ei saanud ära viia, selle hävitas ta ja ajas palju loomi küünidesse ja pani küünid siis põlema ja põletas ühes loomadega ära." 11. mail vallutatakse Narva linn. Suvel 1558 toimub uus vaenlase pealetung 60 000 - 80 000-mehelise väega. Vallutatakse Vastseliina (30. juunil), Kirumpää, Tartu (18. juulil) ja Tartu piiskopkond ning naabruses olevad alad. Süstemaatilised rüüsteretked esialgu Kesk-Eestisse, hiljem ka Alulinna ja Gulbene piirkonda.
1559 - Venelaste rüüsteretked Alulinna ja Vilaka aladele.
1560 - Venelaste rüüstamise all kannatavad Põltsamaa, Ruhja, Helme, Tarvastu ja Viljandi ümbrus. Sama aasta mais sooritavad venelased 40 000 ja 12 000-mehelise sõjaväega vallutusretke Viljandi vastu. Pärast Viljandi langemist arendavad venelased oma rüüsteretki laias sõõris Võnnuni, Pärnuni ja Läänemaale. Rüüstamise kõrval harrastatakse väga laialt talupoegade vägivaldset äraviimist.
1570 1570 - Hertsog Magnus hakkab suure Vene sõjaväega piirama Tallinna. Hiljem tuleb piirajaile lisa. "16. oktoobril tuli veel suur jagu Vene väge, keda oprit?nikuteks nimetati, ja see mässas ja möllas hullemini ja palju hirmsamini kui endised, tappes, röövides ja põletades, ja tapsid halastamata maha palju inimesi aadlist ja lihtrahvast, kes tühjas Kiviloo lossis Harjumaal varjul olid ja endistest venelastest olid puutumata jäänud. Ja läksid Tallinna alla Telliskopli leeri ja raiusid selle toreda metsa seal maha ja rikkusid ära." Piiramine jääb aga tulemusteta ja venelased lahkuvad Tallinna alt 16. märtsil 1571.
1573 - Venelased tulevad suurel hulgal Narva kaudu Eestimaale ja vallutavad Paide linnuse. Pärast Paide vallutamist venelaste 16 000-meheline sõjavägi siirdub vallutama Läänemaad, saab aga Koluvere all rootslastelt põhjalikult lüüa.
1574 - Venelaste rüüsteretk Põhja-Eestisse. "Aastal 1574, taevaminemise päeval, tungis kümme tuhat venelast ja tatarlast Harjumaale ja Tallinna alla, kus nad kõik külad, mis Tallinna ümber veel alles olid, maha põletasid, ja said suure osa röövitaud karja, mis aadlikud, kodanikud ja talupojad sõjameestelt Rakvere piiramisel olid ostnud ja omandanud, jälle kätte ja ajasid ära ja võtsid ka palju inimesi vangi. Selsamal suvel mässasid ja möllasid venelased ja tatarlased päeval ja ööl vahet pidamata Harjumaal ja Tallinna all ja tapsid inimesi öö aegu nende elumajades, aedades ja küünides ja viisid talupoegade lehmad ja voorimesete hobused linna alt karjamaalt ära."
1575 - Venelased vallutavad Pärnu
1575 - Venelaste rüüsteretk Loode-Eestisse. "Siis läksid venelased ja tatarlased esmalt Läänemaale Haapsalusse ja laastasid tee peal hirmsasti kõike Padise maad ühes Padise ja Keila rannaga, lõid inimesi maha ja viisid neid palju vangis ära. Ja ehk küll venelane ennegi sagedasti neist paigust oli üle käinud, ei olnud ta seda siiski iial nii hirmsasti teinud kui seekord. Selsamal korral laastasid venelased ja tatarlased Haapsalu, Koluvere, Lihula, Padise ja Vigala maid ühes Saare, Vormsi, Hiiu, Muhu ja Noarootsi saartega, välja arvatud Kuressaare maakond, üsna haledal kombel ja röövisid aina hobuseid ja inimesi; härgadest ja lehmadest nad suurt ei küsinud, sest et neid mitte nii ruttu ei saanud kaasa võtta."
1576 - Venelased rüüstavad Tallinna ümbrust: "Juulikuus, algusest lõpuni, olid venelased ja tatarlased Paidest ja Padisest Tallinna all rüüstamas ja langesid sagedasti kodanikkude hoostele, sulastele ja tüdrukutele peale, kui need heinal käisid, ja viisid Tallinna ümbert palju vaeseid talupoegi ära vangi ühes naiste ja lastega. Siis oli kodanikkudel ja talupoegadel palju nuttu ja kaebamist."
1577 - Tallinna ebaõnnestunud piiramine Johann IV poolt.
1579 - Venelaste ja tatarlaste jõukude korduvaid rüüsteretki Eestisse. "Tatarlased heitsid leeri Uuemõisa juures, 6 penikoormat Tallinnast, ja rüüstasid hirmsal kombel seal maapaigas ja ka tervel Harjumaal tappes ja röövides, lõid vanad surnuks ja viisid noored kaasa.
Mitte kaua pärast seda, kui see tatarlaste salk Harjust ja Läänest ära Riia stifti oli läinud, ja vaesed talupojad, kes metsades, soodes ja rabades peidus olid olnud, nüüd jälle koju olid tulnud, tuleb teine salk venelasi ja tatarlasi, sedasama teed Rakverest, jälle peale, kes jälle talupoegadele ja nende naistele ja lastele, kes endisest tatari salgast veel olid üle jäänud, armutult peale langeb ja nad kinni võtab. Siis oli Harjumaal häda häda peale".
1656-1658 - Rootsi-Vene sõda; venelased tungivad Eestisse. Rüüstatakse maa idaosasid, Tartu- ja Võrumaad, riivates ka Valga-, Pärnu- ja Virumaad. Tartu kapituleerub ja jääb Vene valdusse kuni 1661. a.
1700-1721 - Põhja sõda
1700 - Venelaste esimesed rüüstesalgad tungivad septembrikuus Alutagusesse. Algul Narva piiramine venelaste poolt. Narva lahing 19. novembril.
1701 - Vene väed tungivad Lõuna-Eestisse. Septembris toimuvad lahingud Räpinas, Kasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Alulinna piirkonda
1701 - Vene väed tungivad Lõuna-Eestisse. Septembris toimuvad lahingud Räpinas, Kasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Alulinna piirkonda. Talupojad korraldavad enesekaitse salku.
1702 - Põhjalik rüüstamine pärast Hummuli lahingut Pärnumaal, Tartumaal ja Mõniste piirkonnas: "Põletati maani maha kõik kirikud, enam kui 100 mõisa ja 1000 küla. Inimeste kallal tarvitasid nad igasugu vägivalda - nad tapsid ilma vahet tegemata mehi, naisi ja lapsi või viisid nad vangis minema. Suurimaks õnnetuseks laadisid tatarlased mitusada last vankritele ja viisid nad kaasa, et neid orjadeks müüa."
1703 - Tsaar Peeter I väejuhi ?eremetjevi rüüsteretk läbi Eesti; rüüstetegevusest jäävad enamvähem puudutamata ainult Harjumaa, Läänemaa, Pärnumaa kesk- ja põhjapoolsed alad ja saared, seega vähemviljakad maaosad. Vangistatakse palju eesti talupoegi, eriti arvukalt lapsi, saates neid Ukrainasse: "Ei ole võimalik kirjeldada suurt kahju ja viletsust, mida kirjeldatud rüüsteretk põhjustas. Põletati ära mitte ainult palju ilusaid kirikuid, väikesi linnu, mõisu ja kuni 1500 küla, vaid ka 1000 koormat osalt jahvatatud, osalt jahvatamata vilja. Ka võttis vaenlane kaasa hulk vaske ja tina majatarvete ja kirikukellade näol. Samuti ajas ta oma maale kuni 1000 veist, ja mida ta kaasa võtta ei saanud, nagu sigu ja hanesid, need ajas ta kokku küünidesse ja tallidesse ja põletas ühes nendega. Vaenlane tappis palju inimesi ja küüditas oma maale suure hulga noori lapsi."
1703/04 - Venelaste korduvad rüüsteretked Narva ümbruskonda.
1704 - Venelaste rüüsteretk Tartumaale: "1704. a. jaanuaris tungisid venelased piki Peipsi järve Torma, süütasid külad põlema ja võtsid kaasa palju inimesi alasti ja näljastena. Kes tugeva külma käes hukkusid või enam edasi minna ei suutnud, need uputati Peipsi järvel jää alla."
1704 - Tartu alistub 13. juulil Vene piiramisväele. Venelased ei täida kapitulatsioonitingimusi ega lase Tartu garnisonil siirduda Tallinna, nagu kokku lepitud.
1704 - Narva vallutamine venelaste poolt. Vallutamisele järgnes linna rüüstamine vene sõdurite poolt tsaar Peetri enda juhiste kohaselt. "Ka surnud, olgu kõrgest või madalast soost, kisti välja haudadest ja visati jõkke. Kurb ja kole vaatepilt oli, kuidas haiges, kes majades, kindlusvallidel ja mujal lamasid, hunnikusse vankritele laoti ja Narva joast alla kallati, kus nad kaebliku kisaga hukkusid. Sellele õnnetusele oli võrdne asjaolu, et Narva elanikelt kõik lapsed 6-14. a. vanuses ära võeti, et neid Venemaale orjadeks viia."
1707 - Vene ratsaväe suurem rüüsteretk Põhja-Tartumaale, Põltsamaa, Puka, Sangaste ja Karula suunas. Põletatakse uuesti Valga.
1708 - Vene väe uus suur rüüsteretk Liivimaale. Valgamaa laastatakse metsikult. Talud ja mõisad põletatakse. Vili põldudel tallatakse ja niidetakse maha.
1708 - Narva ja Tartu kodanikkond viiakse Venemaale sundasumisele. Paljud surevad. Osa pääseb tagasi viis aastat hiljem. Tartu linn hävitatakse. Jäävad rüüstatud kujul ainult üksikud ehitused.
1709 - Pärnu vallutatakse venelaste poolt.
1710 - Tallinn kapituleerub venelastele.
1710-1918 - Eesti tegelik kuulumine Vene all.
1917 - Vene sõjaväed omavolitsevad ja rüüstavad Eestis.
1918 - Vene punavägi hakkab novembrikuus tungima Eestisse. Järgnevad veresaunad Rakveres, Tartus ja mujal.
1924 - Piiritagant organiseeritakse Eestis mässukatse 1. detsembril.
1939 - Vene surub Eestile peale vägivaldse "abistamispakti". Vene väed asuvad baasidesse. Venelased rikuvad pakti tingimusi.
1940 - Vene vägi asub 17. juunil Eestisse. 21. juunil teostab vene vägi Eestis riigipöörde.
1944 - Vene vägi tungib 2. veebruaril üle Narva jõe. Algavad lahingud Eesti pärast, mis lõppevad sügisel kogu Eesti langemisega venelaste kätte.
1944 - 20... - Inkorporeeris vene riik (NSVL) ebaseaduslikult nii oma kehtivate seaduste tähenduses, Eesti seaduste tähenduses kui ka rahvusvahelise õiguse tähenduses Eesti riigile ja -rahvale kuuluvad alad Ingerimaal ja Setomaal (ca 5,2% meie riigi territooriumist), Sealhulgas Narva linnaosa Jaanilinna ning Petseri maakonna keskuse, Petseri linna enda külge ning hoiab nimetatud alasid ebaseaduslikult enda valduses ka käesoleval ajal.

*****************

2007 aprill - vene impeeriumimeelsed koos pättidega korraldasid suurpogrommi Eesti Vabariigi pealinnas

KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  kategoorias Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  0

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  kategoorias Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...

Emamaa versus Isamaa - müüdid ja tõed

Siim Kallas: miks Lääs Venemaast iial aru ei saa
Siim Kallas: miks Lääs Venemaast iial aru ei saa

Läänes usutakse, et Venemaa-vastastel sanktsioonidel on oluline mõju, Venemaa ja selle liitlased aga arvavad, et neil pole mingit tähtsust. Kumb arusaam on tõele lähemal, küsib endine eurovo [ ... ]

KAITSEVÄGI: Staabi- ja sidepataljoni ülem tunnusta...
KAITSEVÄGI: Staabi- ja sidepataljoni ülem tunnustas Raua tänava lahingus võidelnuid

Staabi- ja sidepataljoni ülem tunnustas 1940. aasta Raua tänava lahingus osalenud  Eduard Kuuskorit ja  Eduard Meemanni pataljoni kõrgeima autasuga - staabi- ja sidepataljoni rinna [ ... ]

Topreitinguga lood

Donald Tusk: Kui Euroopa eliit viib asja…

16.09.2016

Oma pöördumises kolleegide poole homse Bratislava tippkohtumise künnisel – “eriliselt ajaloolisel hetkel” Euroopa Liidu ajaloos – hoiatas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, et kui rahvaste seas süveneb kahtlus poliitilise eliidi...

Loe edasi

Järjekordne euroopalik rumal-otsus ...

21.09.2016

Järjekordne otsus, mis hakkab mõjuma meie kõikide elu, on vastu võetud Euroopa kujundajate poolt. Ja taas on see jaburuste hulgas, mille eesmärk on toita suurkorporatsioone ja takistada kultuuri ning ühiskonna...

Loe edasi

Eesti ei lubanud riiki kahe vene telekan…

30.09.2016

Eesti võimud ei lubanud neljapäeval riiki vene telekanalite NTV ja Life võttegruppe, kes olid saabunud piirile Tallinna linnavalitsuse küllakutse alusel väljastatud turismiviisadega.   «Korrespondent Aleksei Kobõlkov ja operaator Ilja Kondratjev võeti bussist...

Loe edasi

EL-i mahitatud kultuuride konflikt: vaga…

07.10.2016

Osad Eesti poliitilised ühendused sõdivad väga aktiivselt pagulaste tulemise vastu. Nende oponendid naeruvääristavad samas neid ja estavad väite, et pagulasi on mel väga vähe. Pagulasvastased tuginevad aga mitmetele argumentidele, millised...

Loe edasi

Lühidalt - 11.10.2016 (täiendatav)

11.10.2016

Süüriasse Tartusi linna rajatakse Venemaa mereväebaas Venelaste sõjabaas peaks plaanide kohaselt mahutama muu hulgas allveelaevu ja viit suurt lahingulaeva. Venemaa tugevdab oma positsiooni Lähis-Idas. Süüriasse on lisaks õhuväebaasile tulemas ka mereväebaas, vahendab...

Loe edasi

III konventsionaalse maailmasõja eest ho…

14.10.2016

Venemaa on alustanud kahte maailmasõda (loe siit: "Venemaa kolm ei-d, ehk kes tegelikult Esimese maailmasõja valla päästis?"). Nüüd kardetavasti on ta käivitamas ka kolmandat. Pinged maailmas on üha kasvamas ning venemaa...

Loe edasi

Vladimir Juškin: Putin vaatab välismaal …

19.10.2016

Balti venemaa uuringute keskuse juht Vladimir Juškin tunnistab intervjuus Põhjarannikule, et muukeelsete kaasamine Eestis pole pelgalt maraton, vaid jooksjatele on takistuseks seatud ka tõkked − mis tuleb ületada. Võrdlesite Jõhvis toimunud...

Loe edasi

Venemaal järjekordne massikaklus - kakle…

23.10.2016

Venemaal toimuvatest massikaklustest on teatud rakursis vaadates saanud naljanumber. Pole saladust selles, et sealne ühiskond on sedavõrd rikkis, et kaklused on igapäevane nähtus. Kakeldakse koolis, lasteaias, pulmas ja sünnipäeval. Kakeldakse...

Loe edasi

Lühidalt - 30.10.2016 (täiendatav)

30.10.2016

Ajaleht: Peterburi rikaste nõudlus pommivarjendite järele on üha suurem Ajaleht Moskovski Komsomolets kirjutab, et Peterburi rikaste nõudlus pommivarjendite järele on üha suurem ja punkrite ehitamisega tegeleb juba enam kui kümme ettevõtet...

Loe edasi

Lühidalt - 01.11.2016 (täiendatav)

01.11.2016

Ameeriklased käivitasid kosmilise eelhoiatusüsteemi NASA sai hakkama ja käivitas kaua oodatud tehnilise süsteemi, milline hakkab inimkonda hoiatama kosmosest lähenevate ning planeedile MAA ohtlike objektide lähenemise eest!  Hoiatussüsteem peab suutma hoiatada inimkonda...

Loe edasi

Armeenia ja venemaa loovad Kaukasuses üh…

09.11.2016

Venemaa ja Armeenia kavatsevad luua Kaukaasia kollektiivse julgeoleku piirkonnas ühise väerühma, selgus teisipäeval vene riigi veebiportaalis avaldatud vastavasisulises dokumendis. "Tagamaks poolte julgeolekut Taga-Kaukaasia kollektiivse julgeoleku piirkonnas luuakse Armeenia ja venemaa relvajõudude...

Loe edasi

Lühidalt - 17.11.2016 (täiendatav)

17.11.2016

Johnny Depp liitus nendega, kes nõuavad Oleg Sentsovi vabastamist venemaa vangistusest Üleilmse kuulsusega "piraat", Hollywoodi täht Johnny Depp, liitus aktsiooniga Ukraina režisöör Oleg Sentsovi vabastamiseks. Aktsiooni üldnimetus on "Kunsti nimel vanglasse...

Loe edasi

Venemaa paigutas oma raketisüsteemid Jaa…

25.11.2016

Agressiivne ja sõjakas venemaa kasutas võimalust ja paigutas oma relvasüsteemid ajutiselt Jaapanilt okupeeritud territooriumile. See aktsioon ei saanud loomulikult meeldida Jaapanile, mistõttu on keisririik avaldanud venemaale ka protesti. Venemaa sammud on...

Loe edasi

Ajaloolane Peep Pillak: Konstantin Päts …

04.12.2016

Võib küsida, miks on vaja mälestusmärki Konstantin Pätsile, kui see püstitati juba 1938. aastal Tahkuranda. Kas sellest siis ei piisa? Tõepoolest, kohalike elanike initsiatiivil otsustati tähistada tema sünnikoht ja seda...

Loe edasi

Osvald Sasko AVALIK NÕUE!

12.12.2016

Eesti Vabariigi president pr Kersti Kaljulaid Eesti Vabariigi peaminister hr Jüri Ratas Eesti Vabariigi välisminister hr Sven Mikser Eesti Vabariigi justiitsminister hr Urmas Reinsalu Riigikogu esimees hr Eiki Nestor Eesti Vabariigi avalikkus ja massiteave AVALDUS Lepingu asemel...

Loe edasi

Agressiivne venemaa ähvardab Poolat!

25.12.2016

Venemaa hoiatas laupäeval Poolat, et kui riik hakkab „demonstratiivse küünilisusega“ lammutama Nõukogude monumente, tekitab see komplikatsioone kahepoolsetesse suhetesse, vahendas Delfi TASSi. Vene välisministeerium avaldas rahulolematust, et Poola kavandab „seadusesse muudatusi kommunismi...

Loe edasi

Lühidalt - 30.12.2016 (täiendatav)

30.12.2016

Yana Toomi osalemine Vene parlamendi segakoosseisus toob meelde Keskerakonna ja Ühtse Venemaa leppe Keskerakondlase Yana Toomi ja Andrei Hvostovi sõit Süüriasse tõstatab jätkuvalt uusi küsimusi, sest kui Toomi suvisel käigul Assadi...

Loe edasi

Balti riikide suursaadikud kutsusid Saks…

06.01.2017

Eesti, Läti ja Leedu suursaadikud Berliinis kutsusid Saksamaa ajakirjandust loobuma viitamast Balti riikidele kui endistele Nõukogude vabariikidele. Pöördumine oli ajendatud Saksa uudisteportaali Zeit Online kolumnist Nõukogude pärand, teatas Leedu välisministeeriumi esindaja...

Loe edasi

Lühidalt - 14.01.2017 (täiendatav)

14.01.2017

Poola sai endale kauaoodatud sõjalise katte USA-lt Venemaa sõjalisest agressiivsusest kohutatud Euroopa riigid, eriti sõjaka venemaa läänepiiri läheduses olevad, otsivad üha tarmukamalt sõjalist abi NATO tugevaima partneri - USA käest. Poola...

Loe edasi

Jaan Kaplinski: kas demokraatia asemele …

18.01.2017

Kas demokraatia aeg ei hakka lihtsalt läbi saama? Ilusad sõnad demokraatiast, vabadusest, võrdõiguslikkusest, euroopalikest väärtustest jms kõlavad aina õõnsamalt, võltsimalt. Ning inimestel näib kasvavat vajadus kindlama käe, isegi autoritaarsema valitsemise...

Loe edasi

Tartu võttis palgale linnakirjaniku

25.01.2017

Esimeseks Tartu linnakirjanikuks valitud Kristiina Ehin ei pea lähema aasta jooksul leiva laualesaamise pärast muretsema, sest linn maksab talle igal kuul ligi 900-eurost stipendiumi. Linnakirjaniku stipendium anti luuletajale ja proosakirjanikule Kristiina...

Loe edasi

Lühidalt - 02.02.2017 (täiendatav)

02.02.2017

Sotsialistid on igal pool sotsialistid, ka Rumeenias Rumeenia sotsiaaldemokraatlik valitsus astus tõsiselt suurde ämbrisse, võttes vastu otsuse dekriminaliseerida võimu kuritarvitamine. Tehtu kutsus esile valitsusvastased massidemonstratsioonid, millised on suurimad peale kommunistliku valitsuse...

Loe edasi

Naiskodukaitsjate 90 aastat pildis on va…

04.02.2017

Tartu rahu aastapäeval pandi uuel parvlaeval Tõll välja fotonäitus, mis pakub väikese läbilõike organisatsiooni olemusest, väärtustades nii minevikku kui ka pidevat arengut. Fotonäitusega anti avalöök Eesti suurima naisorganisatsiooni 90. juubeliaasta üritustele...

Loe edasi

Vene õhujõud ründasid Türgi armee posits…

10.02.2017

Täna hommikul ca 8:40 paiku pommitasid vene sõjalennukid Türgi armee positsioone Süürias, Al Bab'is. Vene meedia teatel oli tegemist nn "sõbraliku tulega", kus vene õhujõudude soov oli rünnata Assadi vastaste positsioone...

Loe edasi

Lühidalt - 18.02.2017 (täiendatav)

18.02.2017

Vene parlamendi saadik Maria Maksakova visati putinistide parteist välja. Maria Petrovna Maksakova-Igenbergs on baltisaksa juurtega Saksamaal Münhenis (24.07.1977) sündinud tuntud vene ooperilaulja. Vanemad kolisid venemaale, kui tüdruk laps oli. Olles sünnilt...

Loe edasi

Islamiusulised tapsid sakslasest mererei…

27.02.2017

Filipiinide islamistid tapsid Saksamaa kodaniku Jürgen Kantneri, kes rööviti oma jahilt läinud aasta 6. novembril. ISISega seotud rühmitus Abu Sayyaf avaldas kaadrid 70aastase Kantneri hukkamisest pärast seda, kui möödunud oli tähtaeg...

Loe edasi

Lühidalt - 09.03.2017 (täiendatav)

09.03.2017

Süüria konflikti eskaleerumine on tõenäolisem Venemaa on oma väed toonud Süüriasse keskvõimu kaitseks juba mõnda aega tagasi. Täna laekus informatsioon, et Süüriasse on sisenenud ka USA eriväed. Mõned päevad tagasi ületas Iraagi...

Loe edasi

Leedu luure: venemaa suudaks Baltimaid r…

04.04.2017

Venemaa suudab nüüd ööpäevase ettevalmistusajaga Baltimaid rünnata, teatas eile Leedu luureteenistus oma raportis. Luureteenistus teatas oma iga-aastases ohuraportis, et venemaa on tõhustanud oma Kaliningradis olevat sõjaväge- ja varustust, vähendades rünnaku alustamiseks...

Loe edasi

Pronksiöö kümnes aastapäev kogub Venemaa…

10.04.2017

Pronksiöö sündmuste 10. aastapäevani on veel aega, ent venemaa propagandameedias võib märgata soovi teema uuesti fookusesse tõsta, edastas Kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop. Pronksihooaja avas venemaa välisministeeriumi pressiteade 24. märtsist, tõstatades 2007...

Loe edasi

Lühidalt - 18.04.2017 (täiendatav)

18.04.2017

Georgia avaldas protesti venemaa poolt toime pandud järjekordse rahvusvahelise õiguse rikkumise akti osas. Venemaa seekordne süü, mida Georgia õigustatult pahaks pani, on vene välisministri Lavrovi visiit Abhaasiasse. Probleemiks on asjaolu, et...

Loe edasi

Proosit: venemaal hakatakse viina müüma …

23.04.2017

Venemaa kaubandusministeerium tunnistas sobimatuks nõude müüa külades alkoholi üksnes tavalistes poodides ning pakkus välja viinamüügi lubamise nii kauplusautodest kui ka kioskitest, kirjutas Izvestija. Ametkond avaldas veendumust, et tasuks loobuda...

Loe edasi

Suursaadik: vastuse Venemaa plaanide koh…

15.11.2014

Eesti suursaadik Kiievis Sulev Kannike ütles "Aktuaalsele kaamerale", et vastuse küsimusele, kas Venemaa alustab Ukraina positsioonidele suuremat pealetungi, peaks saama lähema 3-4 päeva jooksul, kuna suurema operatsiooni alustamiseks oleks enne...

Loe edasi

Brzezinski: Putini strateegiline eesmärk…

17.11.2014

Venemaa president Vladimir Putin näeb, et Euroopa riigid ei ole just üleliia integreerunud, ja tema eesmärk on Euroopa lõhestamine, hirmutades sealjuures ka tuumasõjaga, ütles Ameerika politoloog ja riigitegelane Zbigniew Brzezinski. 14...

Loe edasi

Memorial võitleb sulgemise vastu

22.10.2014

Venemaa inimõigusorganisatsioon Memorial soovib, et kohus lükkaks edasi justiitsministeeriumi esitatud hagi arutamise. Vene justiitsministeerium esitas ülemkohtule hagi, millega soovitakse Memorial laiali saata. Kohus peaks Memoriali saatust arutama kogunema 13. novembril, kuid...

Loe edasi

Saaremaa lasteaias tuleb islamiteemaline…

01.11.2013

Kuressaare Ristiku lasteaias korraldatakse tuleval nädalal õpetajatele koolitus teemal «Moslemist laps Eesti haridussüsteemis», mille viib läbi Kätlin Hommik-Mrabte. 6. novembrile plaanitud islamiteemaline koolitus tekitas esialgu lasteaia töötajates segadust ja protestigi, kirjutab...

Loe edasi

Lühidalt - 20.11.2014 (täiendatav)

20.11.2014

Puškov: Mistrali-tehingul on sümboolne iseloom Venemaa riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškovi hinnangul on dessantlaeva Mistral ostu- ja müügitehingul peamiselt poliitiline iseloom. «Siit ka Ühendriikide surve, ameeriklastel on vaja näidata, et nad kontrollivad...

Loe edasi