Terroristlik venemaa soovib oma sissetulekuid suurendada

0

Oma naabreid sõjaliselt terroriseeriv ja vallutushimuline venemaa on probleemide küüsis. Pidevalt toitu vajav sõjatööstus kipub nälga jääma seoses naftahindade langusega maailmas.

Ja sõjatööstus pole muidugi venemaa ainus probleem. Venemaa elanikud on harjunud piskuga läbi saama, kuid lepivad selle asjaoluga vaid siis, kui riik on oma elanikele selgeks teinud, et "vaenlane" on ukse taga ja venemaa on hädaohus. Sellise asja selgekstegemine vajab aga pidevalt toimuvaid relvakonflikte, kaklusi naabritega, milliste organiseerimine ning nendes vähemal-rohkemal määral osalemine (koos vajalike struktuursete ning poliitiliste toetustega) vajab taas raha, mida venemaa saab sisuliselt ainult nafta-gaasitööstusest.

Seega - venemaa vajab hindade tõusu, sest ta pingeline eelarve ei ole ette nähtud toimimiseks madalate hindade mõjuväljas pikema aja jooksul.

Venemaa soovib arutada naftahindasid, vahendas ka tänane ÄRIPÄEV.


Lehe sõnul kinnitas venemaa oma valmisolekut kohtuda OPEC-i ning teiste naftat tootvate riikidega, arutamaks globaalse naftaturu praegust olukorda, teatas venemaa naftaminister.

Reutersi andmetel ootab venemaad kuu lõpus ees kohtumine Saudi-Araabia ametnikega, arutamaks energiaküsimusi ja teisi projekte.

Peale uudise avalikustamist tegid naftahinnad väikese tõusu. Brenti toornafta barreli hind tõusis 70 sendi võrra ehk 48,72 dollarile; reedel kasvas toornafta hind 44 sendi võrra.

USA toornafta hind tegi 57 sendise kasvu ning barreli hinnaks kujunes 46,11 dollarit.

Venemaa majandus on äärmiselt kehvas seisus ja seda ei ole põhjustanud mitte ainult nafta hindade langus. Rahvusvahelised sanktsioonid, mis riigile peale Krimmi poolsaare annekteerimist rakendati, on venemaa ekspordi mõistes maailmaareenilt täiesti ära lõiganud.

Peamised naftatootjad nagu venemaa ja OPEC, sh Lähis-Ida tootjad venetsueela, Mehhiko ja Nigeeria, on naftahindade terava languse tõttu samuti rängalt kannatanud. 2014. aasta juunis ehk pisut üle aasta tagasi, oli Brenti toornafta barreli hind 114 dollarit.

Selle asemel, et tootmist hindade toetuseks kahandada, otsustas OPEC eelmise aasta novembris jätakata maksimaalsel tootmisvõimsusel ehk toota ligi 30 miljonit barrelit naftat päevas.

Sammu nähakse suuresti turuosa kaitsmise strateegiana, kuna USA naftatootmine on kasvanud.

Naftatööstuse kasumi languse kompenseerimiseks on venemaa majandusminister esitanud ettepaneku muuta nafta maksustamise strateegiat, nii, et kasumit teenitaks eksportijatelt.

Plaan tooks sisse 1,6 triljonit lisarubla aastatel 2016-2018.

BHR/ÄP

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaa majandus pöördub langusesse
... rotsenti. Kokku on rubla väärtus langenud sel aastal 40 protsenti. Naftahind on alates suvest kukkunud ligi 40 protsenti, sest USA põlevkivitootmise kasvu tõttu on tekkinud turul ülepakkumine. Sa ...
* Ekspert: kukkuvad naftahinnad muudavad Putini veelgi ohtlikumaks

“Venemaa presidenti Vladimir Putinit surutakse langevate naftahindadega üha sügavamale nurka, jättes talle võimaluseks vaid jätkata oma agressiooni Ukrainas ning vastasseisu Läänega,” sõnas Eurasia Group ...
* Investorid: suurim oht on Venemaa

Venemaa on maailma turgudele suurim julgeolekurisk ja samal ajal ka suurim kaotaja naftahindade langusest, näitab Bloombergi värske uuring rahvusvaheliste investorite seas. 52% vastanutest l ...