Eesti politsei pidas kinni Kremli propagandaportaali juhi Kornilovi

0
Moskva tulevikPõhja prefektuuri politseinikud pidasid eile kinni kaitsepolitsei aastaraamatus Kremli propaganda edendajaks nimetatud Aleksandr Kornilovi, kahtlustades teda maksukuriteos.
 
 
Põhja prefektuuri politseinikud teostasid prokuratuuri kinnitusel eile esimesi avalikke menetlustoiminguid mitme erineva juriidilise isiku juures seoses maksu- ja tolliameti esitatud kuriteoteatega, mille sisuks oli võimalik dokumentide võltsimine ning valeandmete esitamine maksuametile.
 
Hetkel on politsei kuriteos kahtlustatavatena pidanud kinni kolm inimest.
Üks kinnipeetutest on kaitsepolitsei 2014. aasta aastaraamatusse jõudnud Aleksandr Kornilov. Nimelt korraldas propagandaportaali baltija.eu juht Kornilov kapo andmetel Eestis veebilehe baltnews.ee tegevust.
 
Kaks aastat tagasi käivitati Eestis, Lätis ja Leedus uus meediaprojekt: ühtse kaubamärgi Baltnews all alustasid tegevust venekeelsed portaalid baltnews.ee, baltnews.lt ja baltnews.lv. Kavas oli arendada neis kanalites multimeediasisu, lisada (interneti)televisiooni ja raadio võimekust.
 
Projekti rahastati Hollandis registreeritud ja Rossija Segodnjaga seotud isikute kontrollitava Media Capital Holding BV kaudu.
 
Üks Baltnewsi projekti käivitajaid oli aktiivselt Venemaa naaberriikides mõjutustegevuses osaleva Euraasia Majandusühenduse Instituudi peadirektor Vladimir Lepehhin, kes 2014. aasta kevadel külastas Eestit.
 
Aleksandr Kornilov oli ära märgitud ka Panama paberites.
 
Kriminaalmenetlust viib läbi politsei Põhja prefektuur ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.
 
Allikas: Postimees
 
Kliki ka nendele artiklitele:

NATO endine peasekretär: Balti riigid võivad olla Venemaa agressiooni sihtmärgiks
... ünnak, kuna nad on NATO liikmetena kaitstud,» vastas Rasmussen, kes lisas, et venemaa kasutaks ilmselt nö. rohelisi mehikesi ja kavalat propagandakampaaniat.   Samuti uuriti Rasmussenilt, kas viima ...
Rootsi võitleb vene libauudistega
... venemaaga, keskendub see paljuski ka immigratsiooni ja terrorismi teemadele. Rootsi julgeolekupolitsei aastaaruandes seisis, et vene propaganda on suunatud «venemeelsete sõnumite levitamisele ja ühi ...
Moldoval rašistlikust propagandast kõrini!
Mitmed venemaa naabrid on mõistnud tõsiasja, et venemaa massiivne pooltõdedel ja pärisvaledel püsivpropaganda mürgitab inimmõistust, loob platvormi viiendale kolonnile, on turvalisust vähendav nin ...