Saksamaal on kasvanud vastasseis Putini gaasijuhtmele

0

Läänemere põhja planeeritava gaasijuhtme Nord Stream 2 projekt on sattunud Saksamaal üha suurema kriitika alla.

North Stream kaks peaks valmima 2019. aasta lõpuks ja edastama maagaasi venemaalt Viiburist Saksamaale Greifswaldi. Bundestagi väliskomisjoni esimees, konservatiivide hulka kuuluv Norbert Röttgen heitis Saksa valitsusele ja seega ka liidukantsler Angela Merkelile Ida-Euroopa julgeolekumurede ignoreerimist.

«Valitsuse seisukoht, et Nord Stream 2-l pole erasektori projektina kuidagi poliitikaga seotud, on minu hinnangul vastuvõetamatu ja provokatiivne,» sõnas Röttgen FAZile.   

Poliitiku hinnangul mõjutab gaasijuhe Poola, Ukraina ja Baltimaade julgeolekuhuvisid.
«See võib viia edasisele eraldumiseni Euroopa Liidu sees. Venemaa tegevus Ida-Ukrainas ja tema sõjapidamine Süürias ei saa tagajärgedeta jääda. Me ei saa äri tõttu venemaaga rikkuda rahvusvahelist õigust,» ütles Röttgen.


Lisaks kritiseeris projekti Saksa roheliste eurosaadik Reinhard Bütikofer endist liidukantslerit Gerhard Schröderit, kes on sellest suvest alates  Nord Stream AG nõukogu esimees.

«Gerhard Schröder on pühendunud vene energiaekspordile, millest Moskva rahastab vene sõjaeksporti,» süüdistas Bütikofer.

Allikas: FAZ/PM

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vene anastusjõud tugevdavad löögijõudu Balti merel
... kaotab piiri ... i ole. Lennukite alaline tungimine meie õhuruumi? Aga Nord Stream 2, mille kaitseks on Putin lubanud anda Balti mere laevastiku? Kui me need teod juriidiliselt õigeks kiidame,  ...
* Prodi: Euroopa ei arvesta enam NATOt arendades Venemaa huve

... e šovinistide sõpradest ... Romano Prodit, kuid tema ütles South Streami juhi kohast ära. Kui Nord Streami projektile on vaja sedavõrd mõjukaid poliitilisi lobbiste nagu Schröder ja Lipponen, siis on ...
* Põhjavoolus 2 (NordStream2) on igal juhul meie jaoks halb

Biden Stockholmis: Nord Stream 2 on Euroopa jaoks halb tehing   Stockholmis visiidil olev Joe Biden ütles Reutersi teatel, et venemaa ja mitme Lääne firma poolt algatatud gaasijuhtme ...