Ukraina nõuab ÜRO Rahvusvahelises Kohtus venemaa vastutuselevõtmist

0

Tegemist on ilmselgelt esmaste menetluslike abinõudega, kus Ukraina riik on alustanud venemaa vastu suunatud kohtuprotsessi vastavalt kehtivatele rahvusvahelise õiguse normidele.

On usutav, et tulemas on pikk ja mitme-etapiline kohtusaaga, kus esimese sammuna nõutakse ennetusmeetmete rakendamist eesmärgiga takistada protsesside eskaleerumist kuniks protsess käib.

Nagu kirjutab RahvusRinghääling - ennetusmeetmed, mida Ukraina nõuab venemaalt ÜRO Rahvusvahelises Kohtus (ICJ) venemaa vastutuselevõtmiseks terrorismi ja diskrimineerimise eest, aitavad kaitsta Ukraina tsiviilelanikkonda ja vältida olukorra edasist teravnemist, teatas Ukraina välisministeerium esmaspäeval.

"Ennetusmeetmed võimaldavad kohtul tõkestada olukorra halvenemine ja kõige tähtsamana kaitsta tsiviilelanikkonda asja arutamiseks vajaliku aja vältel... Nende rakendamine on eriti tähtis arvestades olukorra teravnemist Avdijivkas ja Krimmis," teatas ministeerium.


"Meetmeid nõudes palub Ukraina kohut sundida venemaa lõpetama rahvusvahelise õiguse rikkumine," lisati avalduses.

Ukraina pöördus kohtusse hagiga, et sundida venemaa tagama tõhusat kontrolli piiril, lõpetama relvade müük Ukrainasse, Ukraina tsiviilelanikkonda kahjustavate sissirühmituste toetamine, samuti rahvuslik tagakiusamine okupeeritud Krimmis.

Välisministeerium täpsustas, et reeglina arutab ÜRO kohus ajutiste meetmete rakendamist kiirkorras.

"Oodatavasti langetab kohus otsuse mõne nädala jooksul," edastas ministeerium.

Ministeeriumi sõnul arutatakse hagi sisuliselt, sõltumata kohtu otsusest meetmete rakendamise kohta.

"Mõne lähikuu jooksul peab ÜRO kohus määrama poolte protsessidokumentide esitamise tähtajad, seejärel määratakse kuulmised," öeldi ministeeriumist.

Ukraina esitas 2017. aasta 16. jaanuaril venemaa vastu hagi ÜRO rahvusvahelisse kohtusse Haagis. Esimesed kuulamised leiavad aset 6.-9. märtsil.

Allikas: ERR

Kliki ka nendele artiklitele:

* USA käivitas Kremli propaganda vastu suunatud venekeelse telekanali
... ekanal käivitati ajal, mil suhted Moskva ja lääne vahel on madalaimal tasemel pärast külma sõda. Madalseisu põhjusteks peetakse venemaa otsust annekteerida 2014. aastal Ukrainale kuuluv Krimmi poolsaa ...
* Venemaa otsustas kaudselt tunnustada Ida-Ukraina separatistide "riike"

... õtmes. Tänase päeva kuumaks uudiseks sai asjaolu, et Kremli režiim otsustas tunnustada rahvusvahelise dokumendina Ida-Ukraina ebaseaduslike relvajõudude ning terroristlike vastupanurühmituste "ametlikke dokument ...
* Lühidalt - 18.02.2017 (täiendatav)

... e poliitilise võimu kritiseerimine, eelkõige aga seoses Krimmi annekteerimise etteheited vene poliitilisele tipule. 2016. a. kolis Maria Maksakova-Igenbergs Ukrainasse, kus nelab ka täna. Samuti on ta o ...