Venemaast kui röövliriigist!

0
Nõukogude Liit [NL oli venemaa õiguseelne nimetus - BHR] röövis Talvesõja järel piirilt sadu soomlasi.
 
Nõukogude Liit röövis kohe pärast Talvesõda piirilt sadu soomlasi, kirjutas esmaspäeval põhjanaabrite ajaleht Savon Sanomat.
 
Informatsioon pärineb dotsent Juha Pohjoneni esmaspäeval avaldatavast teosest “Sõja ja rahu piiril – Vaherahu ohvrid 1940–1941″.
Vaherahu algas 13. märtsil 1940. aastal. Järgmistel kuudel kadus piirialalt vähemalt 212 soomlast, kellest vaid 79 saadeti tagasi.
 
Pohjonen arvab, et röövitute arv oli segastel aegadel tegelikkuses palju suurem, kuid siiski mitte tuhandetes.
 
Piiri asukoht oli vaherahu alguses ebaselge, mille tõttu eksinud inimesi saadeti tagasi nii ühelt ja ka teiselt poolt. Varsti hakkas kommunistlik võim aga selgelt Soome poolelt tsiviilisikuid, sõdureid ja piirivalvureid röövima. Röövimised vähenesid juulis, kui piir oli selgelt maastikule maha märgitud.
 
Talvesõda algas 30. novembril 1939. 105 päeva kestnud sõjategevusega tõrjuti Nõukogude Liidu suurpealetung ja säilitati iseseisvus. Talvesõda lõppes 1940. aasta 13. märtsil Moskva rahulepinguga. Sõja tulemusena oli Soome sunnitud loovutama Nõukogude Liidule osa oma territooriumist, sealhulgas ka Viiburi linna.
 
BNS
 
Kliki ka nendele artiklitele:

Ukrainas kuumeneb taas.
... selt lühikese aja jooksul nagu oleks olnud tegemist liiklushuligaanide, mitte aga sõjaliste diversantidega.Tuletame siinjuures meelde Nadia Savtšenko saatust, kes venelaste poolt rööviti ja mõisteti hiljem  ...
FSB on jätkuvalt agressiivseim Eesti vastu tegutsev vene eriteenistus
...  selle kõnekaim näide on Eestis tööülesandeid täitnud kaitsepolitsei ohvitseri Eston Kohveri röövimine FSB poolt 2014. aastal. Kaitsepolitsei märkis, et eelmise aasta lõpul jõustas Putin seadusepa ...
Andrei Kuzitškin: venemaa - kõverpeeglite kuningriik
... oliittehnoloogide produkti. Selles maailmas elavad eranditult venemaa vaenlased, kes unistavad ainult sellest, kuidas hõivata venemaa ja röövida venemaalasi. Just «neetud ameeriklaste» sekkumise ...