Kommunistid mälestasid Moskvas Stalinit

0

Võib tunduda, et inimeste arv, kes läksid pühapäeval Kremli müüri äärde diktaator Jossif Stalini hauale lilli asetama, ei paista eriti suur. Kuid uuringud näitavad, et 46 protsenti venemaalastest kiidab Stalini ajaloolise rolli heaks ja see on kõige kõrgem näitaja viimase 70 aasta jooksul. Stalini surmast möödus pühapäeval 64 aastat.

Esimeseste seas pani Nõukogude Liidu kunagise juhi hauasambale lilli vene kommunistide liider Gennadi Zjuganov. Tema sõnul on Stalini majanduskogemus just praeguses kriisiolukorras eriti kasulik.

"Mõelge, Jossif Vissarionovitš Stalini 20 valitsemisaasta jooksul suurendas riik oma potentsiaali 70 korda, riigi majandusarengu tempod olid üle 16 protsendi, ajaloos pole midagi taolist olnud, Lenini-Stalini moderniseerimine ja Oktoobrirevolutsioon päästsid Vene riigi!," kuulutas Zjuganov.  

Kes peaks täna päästma Venemaa, seda kommunistid täpselt ei tea, kuid nend ehinnagul on selge, et praegusele võimule ei tasu loota.


End kommunistiks nimetav Oksana rääkis, et praegused võimuolijad eesotsas Vladimir Putiniga on tüüpiline kodanlus. "See on kapitalism. Stalin aga seisis rahva eest, ta töötas ööpäev läbi. Aga need inimesed... Venemaa käib alla. Ja sellest saavad aru kõik, kel on Venemaal pea õlgadel ja kes ei ole televisiooni abil zombideks muudetud," ütles naine.  

Kogu tseremoonia, millest võttis osa mõnisada inimest, kestis vähem kui tund aega.

Allikas: ERR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Ivan Makarov: vene inimese eestimeelsus Eestis on taunitav
... . Ta tunnistab, et teda ärritas eriti see, et lugu… meeldis tema «eestlastest sõpradele». Kohe tuli meelde Stalini üks kuulsamaid fraase: «Mis meeldib meie vaenlastele, see on meile kahjulik.» Aut ...
* Kommentaar: Kes ikkagi Eesti maha müüs - Roosevelt, Päts või Hitler?

... munistliku (bolševike) Partei juht Jossif Stalin, kohapeal teostas seda ÜK(b)P KK Poliitbüroo liige Andrei Ždanov. Vägede liikumist Eestisse suunas aga Leningradi sõjaväeringkonna ülem armeekindral Kirill  ...
* Karistamatus on diktaator Putini ja tema režiimi jõu allikaks.

... end Putini eest kaitsma Ajalugu ei salli tingivat kõneviisi. Arutlused teemal «Aga mis siis, kui Hiteri ei olekski sündinud ja Stalin oleks juba noorena surnud» kuuluvad ulmekirjanduse ning Holl ...