Pärast II maailmasõda mõrvati Tšehhoslovakkias tuhandeid sakslasi

0

Vene "vabastaajad-peigmehed"Täna mälestati Tšehhimaal Ústí nad Labemi linnas seal 70 aastat tagasi mõrvatud tuhandeid sudeedisakslasi.

31. juulil 1945 plahvatas Ústí nad Labemis laskemoonaladu. See sündmus sai tuhandetele linnas elanud sudeedisakslastele surmaotsuseks, vahendas thelocal.de.

II maailmasõda oli äsja lõppenud ja Tšehhoslovakkia oli alustanud riigis elanud rohkem kui 2 miljoni sudeedisakslase väljasaatmist. Plahvatuse järel levisid kiiresti kuulujutud, et selle korraldasid sakslased.

Järgnev oli massimõrv.

Etnilised sakslased olid kohustatud kandma valget käesidet, mille järgi nad olid kergesti äratuntavad, ning 31. juuli pärastlõunal tapeti halastamatult saksa mehi, naisi ja lapsi.


Vägistamisohver NemmersdorfisVägistamisohver NemmersdorfistMõned neist lasti maha. Teised visati Elbe jõkke ning neid tulistati, kui nad üritasid kaldale ujuda.

Tapjateks olid paramilitaarse grupi Revolutsioonilised Valvurid liikmed, Nõukogude ja Tšehhi sõdurid ja umbes 300 Tšehhi eraisikut", kes olid just saabunud rongiga Prahast.

Inimsusevastaseid kuritegusid väljasaadetavate sudeedisakslaste vastu pandi toime ka mujal.

Kümme aastat tagasi avas Tšehhi tollane välisminister Cyril Svoboda Elbe jõe Assigeri sillal, kus oli toimunud osa massimõrvast, mälestustahvli.

Tšehhi vabariigi Saksa Kodanike Liidu poolt Ústí nad Labemis korraldatud mälestustseremoonial osalesid tänavu esimest korda ka Tšehhi poliitikud.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* “Politruk tuleb alasti võtta, läbi peksta ja üles puua!”
... kohe kirvega!” 1944. aasta sügisel “vabastas” Punaarmee Eesti ning kohe algasid röövimised ja vägistamised. Rindemehed “võtsid, mida tahtsid, ja võisid anda kuuli neile, kellel oli rumalust vastu hakata”, ...
* Tarto: Eestit päästis Punaarmee lausterrorist liiduvabariigi staatus

...  Erinevatel andmetel langes umbes 1,5 kuni 2 miljonit Saksa aladel elanud või viibinud naist vägistamise ohvriks. Nagu me teame, toimus Ida-Preisimaal N.Liidu vägede poolt läbiviidud lausterror. Kohutav ...
* Punasõdurite vägistamisi eitatakse siiani

Nõukogude sõdurite poolt toime pandud vägistamisi üritatakse siiamaani eitada, leiab Soome kirjanik Sofi Oksanen. Kirjanik arutleb, et nõukogude kuritegusid on üldse kergem tühistemana näidata kui teisi ...