Moldova: vene rahuvalvajad on julgeolekuoht

0
Moldova kaitseministeerium peab vene rahuvalvajaid Transnistrias julgeolekuohuks.
 
«Transnistria piirkonna sõjaline potentsiaal – separatistide relvaüksused ja seadusvastaselt kohal lviibivad vene väed, väliskihutustöö vahendite kasutamine, stabiilsuse puudumine ja kodusõda Ukrainas, ebaseaduslik ränne ja relvakaubandus, terrorism – on tegelikud ohud Moldova rahvuslikule julgeolekule,» märgitakse kaitseministeeriumi veebilehel avalikuks arutamiseks postitatud riigikaitsestrateegia projektis.
 
Projekti kohaselt ei ole tulevikus oodata Moskva poliitika muutumist endiste NSV Liidu vabariikide – ka Moldova – ja lääne suhtes.
«Sel viisil on oodata venemaa diplomaatiliste mõjutuskatsete ning kultuuri- ja haridusekspansiooni jätkumist või isegi laienemist, samuti kaugeltki mitte viimases järjekorras majanduslikku ja sõjalist survet, kihutustööd ning isegi poliitilise korruptsiooni kasutamist,» märgitakse dokumendis.
 
Kirjasosutatakse viimase aastakümne üleilmsetele muutustele ja nende tagajärjel tekkinud julgeolekuohtudele.
 
Strateegia prioriteet on kaitsejõudude moderniseerimine ja varustamine, et reageerida muutlikele ohtudele ning eriolukordadele.
 
Täiendatud strateegiat arutab septembris erikomisjon, mis loodi presidendi seadlusega 2016. aasta mais. Sinna kuuluvad riigikaitseasjatundjad ning 23 ministeeriumi ja ametkonna, samuti julgeolekunõukogu, parlamendi, ja teaduskogukonna esindajad.
 
Strateegiat arutab seejärel parlament.
 
Interfax/BNS
 
Kliki ka nendele artiklitele:

Moldoval rašistlikust propagandast kõrini!
... atahtlikult oma riigi põhiseaduslikku korda õõnestada. Eesti on siin erand, sest lubab nimetatud negatiivsetel asjaoludel vabalt ühiskondlikke voolusi mõjutada. Moldova omakorda otsustas astuda sam ...
Tiit Vähi arvates peab Eesti riik toetama teda okupeerivat naabrit!
... ui Putin on Ukrainas edukas, siis järgmine etapp on Moldova ...
Venemaa ja Eesti võimalikust poliitilisest/sõjalisest koostööst
... s" pannakse püsti Moskvale alluvad nukurežiimid Transnistriast Abhaasiani...