Nii tuttav, et lausa igav hakkab ... (Tiraspoli kremlimeelne poliitika)

1
+1
Venemaa vajab nagu õhku pingeid oma piiririikides.
 
Kui püsivad pinged, siis saab venemaa näidata oma elanikele venemaa "positiivset ja abivalmidusest" tiinet rahvus- ja rahvusvahelist poliitikat, karistada talle mittelojaalseid naabreid, hoides neid naabreid ühtlasi "püsiva probleemi embuses".
 
Lisaks saab venemaa selliste hõõguvate konfliktide abil hoida ka demokraatlikku maailma üldsust surve all, et selle kaudu aeg-ajalt "positiivseid" poliitilisi initsiatiive arendada, millega oma tähtsust näidata maailmapoliitikas nagu ka nn "maailmarahu kaitstes".
 
Kui aga seeläbi satub olema soodne võimalus, siis ei keeldu venemaa kasutamast meetodeid, millised olid omased möödunud sajandi natsionaalsotsialistlikule Saksamaale, et korraldada üks edukas "anschluss" poliitiliselt kurnaud naaberriigi kallal, nagu ta tegi seda Ukrainas (nn. krõmschluss).
 
Seega, kui venemaale anda võimalus haugata tükke naaberriikidest, siis ta seda teeb silmagipilgutamata ega hooli ei rahvusvahelisest õigusest ega ka enda poolt antud lubadustest või lepingutest. Eesmärgiks ikka üks asi - Nõukogude Liidu aegse poliitilise mõjuvõimu taastamine.
 
Siinjuures pole ka vähetähtis venemaa poliitiline vajadus ennast ümbritseda pidevate konfliktide ja vaenlaste hulgaga, keda sellisena ka oma maa rahvale pidevalt esitleda. Sellega on võimalik vabandada rahva ees asjaolu, miks riigil ei lähe majanduslikult hästi, on võimalik mobiliseerida vahendeid armeesse ning ühtlasi hoida masse vaos, kelle vastu saaks vajadusel rakendada ka jõudu, sest vaenlastest pidevalt ümbritsetud riik on ju "õigustatud" käituma karmikäeliselt siseopositsiooni mahasurumisel, et riiki ümbritsevad vaenlaste hordid ei saaks eelist ega huvi sissetungiks venemaale. 
 
Nüüd aga räägime Transnistriast, mis on Moldovale kuuluv maatükk, kus vene relvajõudude abil püsib võimul moskvameelne režiim (analoogselt Ukraina Donetski ja Luganski piirkonnaga või Georgia Abhaasia või Lõuna-Osseetia piirkonnaga).
 
Tänane Transnistria - Tiraspoli tänavapiltTransnistria juht palub venemaal piirkond endaga liita
 
Moldova separatistliku Transnistria piirkonna liider Jevgeni Ševtšuk allkirjastas dekreedi, mis palub venemaal vastavalt kümnendi taguse referendumi tulemustele Transnistria endaga liita, edastas kohalik meedia.
 
2006. aastal korraldatud referendumil toetas 97 protsenti Transnistria elanikest venemaaga ühinemist. Rahvusvaheliselt tunnustamata Transnistrial on piir küll Ukrainaga, ent mitte venemaaga.
 
Transnistria ametlik telekanal tv.pgtrk.ru vahendas täna Ševtšuki otsust, mille kohaselt on aeg jõustada referendumi tulemused.
 
Transnistrias peetakse detsembris valimised. Piirkonda on tabanud majanduslangus ning valitsus on muutunud rahva seas ebapopulaarseks.
 
Peamiselt vene elanikkonnaga Transnistria lõi Moldovast lahku 1990. aastal hirmus, et Moldova taasühineb Rumeeniaga.
 
vene väed on piirkonnas alates 1992. aasta sõjast, milles hukkus üle 1500 inimese. Enklaavis asub 1500 vene sõdurit.
 
Allikas: BHR/AP/BNS
 
Kiki ka nendele artiklitele:

Kreml hoiab elus ja loob jultunult kalkuleerides juurde “külmutatud konflikte”
... lnevalt pikalt kohaliku KGB juht) 19. veebruari avaldus sellest, et sel aastal ikkagi korraldatakse rahvahääletus ühinemaks Põhja-Osseetiaga ehk täpsemalt öeldes Venemaaga! Vaat just nii käibki Venemaa tagasitõm ...
20. veebruar - vastuoluline mälestuspäev nii Venemaal kui Ukraina
...  venemaalased on valmis lõhkuma kõik, mille me olime saavutanud. Su ... Grybauskaite võrdsustas Putini Hitleri ja Staliniga. ... Anšluss ja Krõmšluss. Riigisakslased ja riigivenelased. Ühe rah ...
Wallström ja Soini: venemaaga suheldes tuleb lähtuda ühistest seisukohtadest
... hidalt - 21.06.2016 (täiendatav) ...  On selge, et venemaa kurjusest, õelusest ja sõjakast tigedusest ei ole võimalik lahti saada ilma venemaa tükeldamiseta. See ...
Poola tarkust on mõistlik kuulata ...
... te, et need tahavad tema riiki oma poliitikaga hävitada. ... ku lahendina seda, et see agressor-riiktükeldatakse väiksemateks, iseseisvateks tükkideks. Vaid siis kaotab venemaa oma sõjakuse ja ülbu ...