Naabrid ja venemaa

Selles kategoorias on avaldatud informatsioon, milline käsitleb naabrite suhtumist venemaasse.

Pean silmas eelkõige poliitilisi arenguid ja suhtumisi, millised on esile kutsutud venemaa enda käitumine.

0

USA kindral: üksuste paigutamine Eestisse on vastus venemaa agressioonile

Teisipäeval Eestisse visiidile saabunud Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhataja kindral Curtis Scaparrotti ütles, et nii NATO kui ka USA üksuste paigutamine Eestisse on vastus venemaa agressioonile Ukrainas ja selle mõjudele.

Scaparrotti sõnul jääb USA kindlaks üleatlandilistele liitlassuhetele.

"Eesti ja naaberriikide toetuseks käimasoleva operatsiooniga Atlantic Resolve roteerime pidevalt uusi üksusi, täiustame taristut ning varustuse eelpaigutust, et tugevdada liitlassuhteid Euroopas," ütles Scaparrotti koos kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega teisipäeva õhtul peetud pressikonverentsil.

Kindral Scaparrotti, kes ühtlasi on NATO liitlasvägede Euroopa ülemjuhataja, sõnul on Eestisse paigutatavad NATO üksused ja Ameerika Ühendriikide roteeruvad üksused vastus venemaa agressioonile Krimmis, Ukrainas ning selle pahaloomulistele mõjudele.

Read more ...

0

Eesti ja veel viis riiki palusid USA senatis abi venemaa vastu ja nõudsid sanktsioonide säilitamist

Eesti Ingerimaa asub täna venemaa ebaseadusliku okupatsiooni all.Kuus Ida-Euroopa riiki pöördusid teisipäeval USA senaatorite poole abi saamiseks venemaa sekkumise, sealhulgas küberrünnakute vastu ning nõudsid, et venemaa-vastaseid sanktsioone ei tohiks lähiajal kaotada.

Eesti suursaadik USA-s Eerik Marmei ütles, et USA-d ja teisi ei tohiks juhtida soovmõtlemine venemaa kohta ning tuleks jälgida venemaa katseid häirida tulevaid valimisi Hollandis, Prantsusmaal ja Saksamaal, vahendab CNN.

Marmei kiitis USA välisriikide sõjalise finantseerimise programmi ja Euroopa julgestamisalgatust, mis andis 75 miljonit dollarit infrastruktuuri arendamiseks ja tankitõrjerelvade jaoks. USA kohalolek Balti riikides peab Marmei sõnul alles jääma, teatab Defense News.

Ukraina välisminister ning Poola, Gruusia, Läti, Leedu ja Eesti suursaadikud Washingtonis osalesid USA senati rahaeralduste komitee alamkomitee kuulamisel venemaa tegevuse kohta nendes riikides, vahendab Reuters.

Read more ...

0

USA käivitas Kremli propaganda vastu suunatud venekeelse telekanali

USA rahastatud Raadio Vaba Euroopa/Raadio Vabadus (RFE/RL) käivitas veebruaris koostöös Ameerika Häälega (VOA) uue ööpäevaringse venekeelse telekanali Nastojaštšije Vremja, mis on suunatud peamiselt endise Nõukogude Liidu aladel elavale 270 miljonile inimesele.

Kanaliga üritatakse pakkuda alternatiivi Kremli versioonile sündmustest, nagu neid edastab keskvõimu kontrollitud vene riigimeedia.

Telekanal käivitati ajal, mil suhted Moskva ja lääne vahel on madalaimal tasemel pärast külma sõda. Madalseisu põhjusteks peetakse venemaa otsust annekteerida 2014. aastal Ukrainale kuuluv Krimmi poolsaar ja 2015. aastal alanud vene sõjalist kampaaniat Süürias.

Lisaks levivad kahtlused sellest, et Kreml kasutab internetti ja teisi vahendeid libauudiste levitamiseks, et suurendada venemeelsete poliitikute populaarsust ja seekaudu üritada destabiliseerida NATO-t ja Euroopa Liitu.

Read more ...

0

Poola esitab presidendilennuki hukuga seoses Venemaa vastu hagi

Poola valitsus kavatseb esitada Haagis asuvale Rahvusvahelisele Kohtule hagi venemaa vastu seoses 2010. aastal toimunud lennuõnnetusega, milles hukkus tollane Poola president.

Lennuõnnetuses hukkus president Lech Kaczyński, kelle vend Jarosław on praegu Poola võimupartei Seadus ja Õiglus (PiS) juht.

Jarosław Kaczyński süüdistab õnnetuse põhjustamises venemaad. Poola taasalgatas hiljuti juurdluse õnnetuse põhjuste ja süüdlaste väljaselgitamiseks ning riik nõuab selleks venemaalt lennuki vraki väljaandmist.

vene prokuratuuri sõnul vajavad nad vrakki omaenda uurimiseks, mis samuti käib. Lennuekspertide hinnangul oli juhtunu õnnetus.

Read more ...

0

Ukraina lõpetab vene telejaama "Dožd" näitamise

Ukraina teleraadiokomitee kohustas Ukraina teenuseosutajatel lõpetada kuu aja jooksul vene telejaama Dožd edastamise, sest see ei tunnista Ukraina iseseisvust ja terviklikkust ning edastab vene reklaami, edastas Interfax/BNS.

Komitee istungil märkis esimees Sergi Kostinski, et 2016. aasta jooksul tuvastas komitee mitu korda Ukraina seaduste rikkumise telejaama poolt. Muu hulgas oli eetris vene reklaam ning ajakirjanikud sisenesid Krimmi venemaa kaudu.

Ukraina teleraadiokomitee otsuse vastu on protesti avaldanud kogu venemaa poliitiline ladvik, alates diktaator Putini pressisekretär Peskovist, jätkates välisministeeriumiga ning lõpetades vene parlamendi saadikutega.

Read more ...

0

Uuring: NATO-vastasus rootslaste seas väheneb, Venemaad nähakse ohuna

Ajalehe "Dagens Nyheter" poolt tellitud arvamusküsitluse kohaselt on Rootsi elanike NATO-t puudutavad seisukohad muutunud ebakindlamaks ehk paljud seni alliansiga liitumise vastu olnud inimesed pole oma varasemates veendumustes enam nii kindlad.

Ajalehe uuring korraldati lõppenud aasta 1.-12. detsembrini ning sellest võttis interneti teel osa 1023 valimisealist rootslast. Lisaks küsitleti NATO teemadel veel 700 inimest ka telefoni teel. Uuringu veamarginaali pole teatatud, vahendas Yle.

Kui veel 2015. aastal oli NATO-ga liitumise vastu 50 protsenti rootslastest, siis 2016. aasta detsembris oli sellel seisukohal vaid 40 protsenti küsitletutest. Samal ajal on ebakindla seisukohaga inimeste osakaal tõusnud kaheksa protsendipunkti võrra 24 protsendini.

Eelmise uuringu ajal toetas NATO-ga liitumist 35 protsenti, detsembris oli see näitaja ühe protsendipunkti võrra tõusnud.

Read more ...

0

Leedu kinnitusel on riigis USA eriväelased, Eesti kaitseministeerium teemat ei kommenteeri

Kuivõrd venemaa tegevuse tõttu on Leedu julgeolekuolukord halvenenud, on riiki toodud USA erioperatsioonide sõjaväelased, kinnitas teisipäeval Leedu kaitseministeerium.

"USA erioperatsioonide sõdurite viibimine Leedus on üks heidtusmeetmeid ja USA relvajõududega tehtava pikaajalise koostöö vorme. Nad saabusid siia piirkonda meie kutsel ja jäävad nii kauaks, kui piirkonna julgeolekuolukord seda nõuab," ütles BNS-ile ministeeriumi pressitöötaja Asta Galdikaitė.

Eriväelaste saatmisest Baltimaadesse kirjutas pühapäevane "The New York Times", mille sõnutsi on kolme riiki viimaste kuudega saabunud mõnikümmend eriväelast.

Ministeerium edastas, et USA ja Leedu sõjaväelastel käivad ühisõppused, mis soodustavad "koos tegutsemise paranemist, kaitsevõime tugevdamist ja näitab USA kindlaid lubadusi meie piirkonna ees".

Read more ...

1
+1

35 vene luurajat/spiooni saadetakse USA-st välja

USA lahkuv president otsustas enne riigitüürilt lahkumist lasta lõpetuseks ka ühe tugevama paugu venemaa agressiivsuse suunas.
Nagu ütleb vanasõna - parem hilja kui mitte kunagi.

Õhtune rahvusvaheline meedia, sealhulgas ka venekeelne, on täis teateid sellest, et USA otsustas riigist välja saata kümnete kaupa vene agente.

Delfi edastas, et Obama andis vastulöögi venemaa häkkimisele - 35 vene luureametnikku saadetakse riigist välja.

USA president Barack Obama andis neljapäeval vastulöögi venemaa häkkerite väidetavale sekkumisele USA presidendivalimistesse ja saatis muuhulgas riigist välja 35 vene luureametnikku ja kehtestas sanktsioonid kahele vene luureagentuurile, vahendab välismeedia.

Read more ...

0

Kes ja millisel määral toetavad XXI sajandi hitlerit ja tema režiimi?

Värskest ülevaatest nähtub, et kõige negatiivsemalt suhtuvad venemaasse kolm Põhja-Euroopa kuningriiki.
Head suhtumist Eesti territooriumi osaliselt okupeerivasse idanaabrisse ei kohta ka mujal Euroopas eriti.  Küll on aga märkimisväärne, et soojalt suhtuvad sellesse sõjakasse ja agressiivsesse riiki Küprose inimesed ning Lõuna- ja Kagu-Euroopa slaavi tõugu rahvad ning teada-tuntud nõrga majanduspoliitika kandjad (itaallased, kreeklased).

Venemaasse suhtuvad kõige negatiivsemalt põhjaeurooplased

Eesti RahvusRinghääling peegeldab nimetatud uudist selliselt, et venemaa suhtes on kõige negatiivsemad hoiakud Rootsi, Taani ja Hollandi elanikel, mitte aga venemaaga külgnevates Ida-Euroopa riikides, selgub Raadio Vabadus / Vaba Euroopa avaldatud ülevaatest.

Rootsis, Taanis ja Hollandis suhtub venemaasse positiivselt alla 15 protsenti elanikest, samas, kui Euroopa kõige vene-sõbralikus riigis Küprosel näeb Moskvat positiivsena üle 75 protsendi elanikest.

Read more ...

0

Tšehhi ja Suurbritannia boikoteerivad venemaal toimuvat laskesuusatamise MK-etappi

Tšehhi ja Suurbritannia laskesuusatamise koondised boikoteerivad 9.-12. märtsil venemaal Tjumenis toimuvat MK-etappi.

Mõlema riigi otsus on ajendatud viimati avalikkuse ette toodud Richard McLareni dopinguraportist, kus selgus, et enam kui tuhat venemaa sportlast olid aastatel 2011-2015 seotud riikliku dopinguprogrammiga, kirjutab Postimees.

Tšehhi alaliidu juht Jiri Hamza kinnitas, et nemad Tjumenisse ei sõida ning tal on raske uskuda, et MK-etapp üldse sellises kohas toimuda saab. Hamza väljaütlemine tähendab ühtlasi ka seda, et Tjumenis ei võistle Gabriela Koukalova.

Read more ...

0

Putinit ärritab Leedu otsus vene põhiseaduskohtu liikmete suhtes

Vene president Vladimir Putin ärritus Leedu otsuse peale mitte lubada riiki vene põhiseaduskohtu kohtunikke, kes seadustasid Krimmi annekteerimise.

Vene kohtunikud kavatsesid saabuda märtsis Vilniusesse maailma põhiseaduskohtu kohtunike kongressile, kuid tänavu novembris otsustas Leedu migratsiooniamet välisministeeriumi ettepanekul kanda põhiseaduskohtu kohtunikud riigis ebasoovitavate isikute nimekirja, kinnitas BNS-ile välisministeeriumi pressiatašee Kęstutis Vaškelevičius.

"Otsus tehti, sest 2014. aastal langetas vene põhiseaduskohus otsuse, millega vormistati Krimmi annekteerimine, mis on rahvusvahelise õiguse ränk rikkumine," ütles Vaškelevičius.

Tema sõnutsi teavitas Leedu sellest Euroopa Liidu (EL) liikmesriike. Atašee sõnul kanti vene kohtunikud nimekirja "järgides kõiki õigusaktides ette nähtud norme ja protseduure", kohtunikud võivad selle otsuse Leedu kohtutesse kaevata.

Read more ...

0

Venemaa käitumine tingis USA sõjalise- ja luurealase eelarve olulise suurendamise.

Venemaa ettearvamatu ja sõjakalt vaenulik naabruspoliitika on USA põhjalikult ära ehmatanud. Jooksval nädalal võttis USA kongressi esindajatekoda vastu kaks olulist akti, millega suurendati finantsvõimekust riigi sõjalisele kaitsele ning välisluure tegevusele. Üheselt ja selgelt suurendati sõjaväe ning luure eelarvet seoses venemaa aktiviseerunud vaenuliku tegevusega. Mõlemas dokumendis viidatakse vajadusele viia igasugune militaarne ja tehniline koostöö venemaaga miinimumini.

Peale nõukogude režiimi kokkukukkumist möödunud sajandi lõpus tormas kogu läänemaailm venemaale appi, et see riik saaks end üles töötatud. Venemaad tajuti läänemaailma loomuliku osana, keda oli vaja abistada majanduslike ja sotsiaalsete suhete ülesehitamisel. Ka NATO vaatles venemaad kui partnerit.

Putini režiimi ajal hakkasid venemaa ja lääneriikide suhted üha halvenema. Tõsine tagasilöök lääneriikide ja venemaa vahelistele suhetele andis end tunda peale venemaa salakavalat kallaletungi Itškeeriale (nn Teine Tšetšeenia sõda), kes oli de fakto iseseisev riik, kuid kelle iseseisvumisega ning tšetšeeni rahva sooviga venemaa ei arvestanud.

Read more ...
0

Poola saadab Lätti pataljoni tankikompanii

Poola moodsa tanki kontseptsioonmudelPoola kaitseministeerium otsustas saata Lätti saabuva NATO pataljoni koosseisu tankikompanii, edastas portaal Wiadomości.

Poola kaitseministeerium kinnitas seda teadet Kanadas peetud Halifaxi rahvusvahelise julgeoleku foorumi (HISF) lõppkommünikees.

Järgmisel aastal Lätti saabuvat NATO pataljoni hakkab juhtima Kanada ning üksuses hakkavad osalema ka Hispaania, Sloveenia, Itaalia ja Poola.

Read more ...
0

Soome loob venemaa inforünnakute vastu hübriidohtude keskuse

Soome rajab võitluseks niinimetatud hübriidohtude vastu uue rahvusvahelise keskuse, mis on avatud Euroopa Liidu ja NATO liikmetele ning keskendub eeskätt desinformatsioonile ja radikaliseerumisele, teatasid ametiisikud täna.

Ohtude seas, millega Helsingisse loodav keskus tegelema hakkab, on venemaa desinformatsioonioperatsioonid ja äärmusrühmituse ISIS uued taktikad. Liikmesriikide teavitamiseks kasutatakse Euroopa ekspertide võrku.

«Eesmärk on suurendada vastupanuvõimet ja valmistada osalejaid ette hübriidohtude vastu,» ütles Soome peaministri büroo ELi osakonna juhataja Jori Arvonen Euroopa uue hübriidohtude kompetentsikeskuse loomisest teatades.

Arvoneni sõnul on Soome algatusele avaldanud toetust ELi välisteenistus, NATO sekretariaat ning USA, Saksamaa, Prantsusmaa, Ühendkuningriik, Hispaania ja Itaalia. Esialgu on siiski veel vara rääkida sellest, millised riigid on ametlikult valmis keskust rahastama, lisas Arvonen.

Read more ...
0

Juhtivad USA vabariiklased ei usalda enam venemaad ja välistavad Putini režiimiga koostöö!

USA vabariiklaste juhtiv hääl julgeolekuküsimustes, Arizona senaator John McCain teatas, et uueks presidendiks valitud Donald Trumpi administratsiooni igasugune katse taaskäivitada suhteid venemaaga on vastuvõetamatu, edastas Delfi.

McCain ütles teisipäeval tehtud avalduses, et Moskvaga uue alguse tegemise hind oleks USA kaasosalus „lihunikutöös", vahendab Associated Press.

„See on suure riigi jaoks vastuvõetamatu hind,“ ütles McCain. „Kui Ameerika on olnud oma suuruse tipul, oleme me olnud nende poolel, kes võitlevad türannia vastu. Seal peame me jälle seisma.“

Senati relvajõudude komitee esimees McCain nimetas Putinit endiseks KGB agendiks, kes on lükanud oma riigi türanniasse, mõrvanud poliitilisi rivaale ja ähvardanud USA liitlasi.

Read more ...
0

Rootsis kritiseeriti Soome endist välisministrit Tuomioja vene propagandast naiivse möödavaatamise eest

Rootsi moderaate esindav parlamendiliige Hans Wallmark kirjutas ajalehes Svenska Dagbladet Põhjamaade Nõukogu eelmisel nädalal toimunud istungist Kopenhaagenis, kus arutati muu hulgas Wallmarki fraktsiooni algatust gaasitoru Nord Stream 2 kohta, mis kavatsetakse Läänemere põhja rajada.

Wallmarki sõnul tuleks Nord Stream 2 projekti kriitiliselt uurida. Tema sõnul tuleks projekti uurida keskkonna- ja energiapoliitilisest seisukohast, aga ka ennekõike välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitilisest seisukohast, vahendab Verkkouutiset.

„Me elame ajal, kui julgeolekualane seis on nõrgenenud. Läänemere piirkonnas on sellest saanud Krimmi okupeerimise ja Ida-Ukraina praeguste sündmuste järel juba normaalne olukord. Ainuüksi eelmise aasta jooksul on 10 000 inimest surnud ja 20 000 haavata saanud. Seetõttu peame me uuesti läbi mõtlema oma suhtumise venemaa juhtkonda ja sellesse, mida see teeb. Me ei saa käituda, nagu ei oleks midagi juhtunud. See ei ole „business as usual“,“ kirjutas Wallmark.

Wallmark rõhutas, et Eesti, Läti ja Leedu on juba teatanud, et suhtuvad Nord Streami projekti negatiivselt. Wallmarki sõnul peaks ka Rootsi, Soome ja Taani seetõttu asja kaaluma. Seetõttu peab Wallmark kummaliseks Rootsi peaministrierakonna sotsiaaldemokraatide vaikimist gaasitoruprojekti asjus. Wallmarki sõnul ei öelnud Põhjamaade Nõukogu istungil ükski Rootsi sotsiaaldemokraat sellel teemal sõnagi.

Read more ...
0

Slovakkia: heaks kiideti täiendavad sanktsioonid vene ametnikele

Euroopa rahandusministrid kiitsid teisipäeval heaks täiendavad sanktsioonid vene ametnikele seoses Ukrainaga, ütles Slovakkia rahandusminister Peter Kažimír.

Kažimír ütles Brüsselis peetud EL-i rahandusministrite kohtumise järel pressikonverentsil vastuseks ajakirjaniku küsimusele, et selline otsus langetati, ent üksikasjad tehakse teatavaks tõenäoliselt kolmapäeval avaldatavas kommünikees.

Diplomaatiline allikas EL-i institutsioonides kinnitas Interfaxile, et sanktsioonidega karistatud vene ametnike nimekirja muudetakse.

Ajakirjanik küsis Slovakkia rahandusministri käest, kas otsus langetati vene riigiduumasse annekteeritud Krimmi esindama valitud isikutega seoses.

Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...