Eesti ei lubanud riiki kahe vene telekanali ajakirjanikke

0
Eesti võimud ei lubanud neljapäeval riiki vene telekanalite NTV ja Life võttegruppe, kes olid saabunud piirile Tallinna linnavalitsuse küllakutse alusel väljastatud turismiviisadega.
 
«Korrespondent Aleksei Kobõlkov ja operaator Ilja Kondratjev võeti bussist maha Ivangorodi piiripunktis,» teatas NTV neljapäeval oma veebisaidil. Telekanali töötajad olid suundumas neli päeva kestvale tööreisile Tallinna linnavalitsuse kutsel, lisas NTV.
 
Teate kohasel pidid ajakirjanikud tutvuma Tallinnaga ning külastama kunstimuuseumi ja Eesti Rahva Muusemi. Samuti pidid vene teleajakirjanikud kohtuma Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvartiga.
Kobõlkov ütles NTV kodulehel avaldatud teates, et ehkki nad kavatsesid tulla Eestisse turismireisile ega plaaninud tööd teha, siis Eesti võimud ei jäänud seda uskuma.
 
«Kõigil meie katsetel selgitada, et me ei kavatse töötada ning see on tavaline turismiviisa, mille me saime Tallinna linnaametnike kutsel, ei olnud mingit mõju,» selgitas Kobõlkov.
 
Tema sõnul on see siiski mitteametlik põhjus nende riiki mittelubamiseks.
 
Kobõlkovi kinnitusel organiseeris visiidi Tallinna linnavalitsus ning sarnaseid külaskäike toimub regulaarselt, et toetada Eesti pealinna kui ajaloolise ja kultuurikeskuse mainet.
 
Samasugune saatus tabas neljapäeval ka vene telekanali Life töötajaid, kes sõitsid samas grupis NTV ajakirjanikega.
 
«Eesti piiril meid esmalt justkui lasti riiki, aga pärast paluti [bussist] väljuda. Meilt võeti ilma selgitusi esitamata dokumendid ära,» rääkis telekanali Life korrespondent Olga Pritõkina oma telejaama veebiküljel avaldatud teates.
 
Tema sõnul rääkis juhtunu juures viibinud vene konsluaadi töötaja, et sarnaseid reise on korraldatud juba viis aastat, kuid kunagi polevat midagi sellist juhtunud. "NTV kolleegid sõidavad juba 2003. aastast saadik Eestisse turismiviisaga ja probleeme ei ole esinenud," ütles Pritõkina.
 
Life märkis oma kodulehel, et samas grupis olnud trükiväljaannete ajakirjanikud lubasid Eesti võimud riiki. Pressiringsõidu korraldaja on Tallinna linnavalitsus, rõhutas Life.ru.
 
Allikas: BNS
 
Kliki ka nendele artiklitele:

Rootsi võitleb vene libauudistega
... venemaaga, keskendub see paljuski ka immigratsiooni ja terrorismi teemadele. Rootsi julgeolekupolitsei aastaaruandes seisis, et vene propaganda on suunatud «venemeelsete sõnumite levitamisele ja ühi ...
Moldoval rašistlikust propagandast kõrini!
...  sotsiaalselt destruktiivne. Mitmed venemaa naaberriigid, sealhulgas Läti ja Leedu, rääkimata Ukrainast on vähemal või rohkemal määral piiranud vene propagandakanalite tegevust, sest on absurdne lubada va ...
Läti keelas pooleks aastaks telejaama Rossija RTR edastamise
... ekanalid on Balti riikides Ve ... Leedu peatas vene telekanali edastamise Leedu raadio-telelevi vabariiklik komisjon peatas vene propagandakanali RTR-Planeta (РТР- ...