Kiitus brittidele - sealne pank külmutas vene propagandakanali arved.

0

Briti pank külmutas Russia Today konto

NatWest pank külmutas venemaa riikliku ringhäälingu Russia Today (RT) pangakonto, teatas peatoimetaja Margarita Simonjan sotsiaalmeedias.

"Meie pangakontod on Suurbritannias blokeeritud. Kõik meie kontod. "Otsuse vastu ei saa kaevata". Elagu sõnavabadus!" kirjutas Simonjan.

Tema sõnul pank oma otsust ei põhjendanud.


Simonjani sõnul keeldub kogu Royal Bank of Scotland Group, mille osa NatWest on, RT-d teenindamast.

"Me vaatasime hiljuti üle teie pangakorraldused ja jõudsime järeldusele, et me ei paku teile enam neid võimalusi," kirjutas NatWest RT Londoni kontorile saadetud kirjas.

Pank kinnitas, et otsus on lõplik ning edasi selle üle ei arutleta.

RT on varem sattunud Suurbritannia ringhäälinguregulaatori Ofcomi sanktsioonide alla kallutatud kajastamise eest. Sealhulgas väidete eest, et BBC "lavastas" keemiarünnaku Süüria-teemalise artikli jaoks.

Venemaa meediaväljaanded on viimasel ajal Suurbritanniasse tunginud. Augustis alustas Edinburgh'is oma raadioprogramme riigi rahastatud Sputnik, mille eesmärk on enda sõnul rääkida šotlastele ja brittidele seda, mis "on jäänud ütlemata".

Kriitikute hinnangul on aga Sputnik Kremli suuvooder, edastas RahvusRinghääling

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* III konventsionaalse maailmasõja eest hoiatavad juba paljud
...  agressiivselt lubatava ja lubamatu piire erinevates kaasaegsetes poliitilistes ökosüsteemides, saates oma tegevust võimsa ülemaailmse propagandaorkestriga. Viimaste aastatega on sõjateatri laval pin ...
* Lühidalt - 14.10.2016 (täiendatav)

Veel üks vene propagandakanal tuuakse Eestisse - TNT Teatavasti levitab venemaa oma imperialistlikku ja sõjakat maailmavaadet väga edukalt TV-meediat kasutades. Vene telekanalite professionaalsuse t ...
* Venemaa harjutas Ukraina täieulatuslikku ründamist ja tuumasõda NATOga

... a "venemaa huvide" kaitsele on suunatud juba hüsteeriliseks muutunud vene siseriiklik propaganda. Eesmärgiks on lõplikult zombistada elanikkond, nagu seda tehti Stalini ajastul. Juulis 2016 suurendas Puti ...