Euroopa Liit: Damaskuse ja Moskva tegevus võib kujutada endast sõjakuritegu

0

Euroopa Liit mõistis täna hukka Süüria valitsuse ja venemaa õhurünnakud mässuliste käes olevate Aleppo piirkondade vastu ning teatas, et Damaskuse ja Moskva tegevus võib kujutada endast sõjakuritegu.

Luxembourg'is kohtunud 28 liikmesriigi välisministri avalduses pöörati tähelepanu sellele, et venemaa on võtnud tahtlikult sihikule haiglad ning meditsiinipersonali, vahendas Reuters.

"Tahtlik haiglate, meedikute, koolide ja olulise infrastruktuuri sihtimine ning tünnipommide, kobarpommide ja keemiarelvade kasutamine võib kujutada endast sõjakuritegu," nenditakse pöördumises.

Euroopa Liit kutsus üles koheselt lõpetama igasugused sõjalennukite lennud Aleppo kohal ning kehtestama kohese vaherahu, millest kinnipidamist saaks jälgida tugevate ja läbipaistvate mehhanismide abil. Välisministrid nõudsid ka seda, et asulate piiramine lõppeks ning humanitaarabikolonnidel võimaldataks läbipääs.


Euroopa Liidu välispoliitikajuht Federica Mogherini teatas varem, et kõigest hoolimata ei kaalu EL Moskva vastu uusi sanktsioone seoses venemaa rolliga Süürias.

Täiendavad meetmed Damaskuse režiimi vastu on aga tema sõnul võimalikud.

Mogherini väitel tunneb ta uhkust, et Euroopa Liit ei ole Süüria konflikti sõjaline osapool ning võib keskenduda relvarahu otsimisele ning humanitaarabi kohale-toimetamisele.

USA välisminister John Kerry ja Briti välisminister Boris Johnson teatasid eile, et kaaluvad Moskvale ja Damaskusele Aleppo tsiviilelanikkonna pommitamise tõttu sanktsioonide kehtestamist.

venemaa teatas, et rünnakud peatatakse ajutiselt 20. oktoobril

venemaa kaitseministeerium teatas vastuseks, et nii vene kui ka Süüria relvajõud peatavad 20. oktoobril rünnakud Aleppo vastu 8 tunniks, et tsiviilisikud ja mässulised saaksid linnast lahkuda.

Moskva poolt välja kuulutatud vaherahu kestab 20. oktoobri kella kaheksast hommikul kuni kella 16-ni.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Guardian: kas USA president läheks Eesti eest sõtta?
... inistri Boris Johnsoni mõtet, et Süürias toimuv sunnib poliitikuid mõtlema sellele, millest nad on viimased 15 aastat püüdnud mitte mõelda: et Nõukogude Liidu järgne venemaa on otsustanud end taaskehtest ...
* III konventsionaalse maailmasõja eest hoiatavad juba paljud

... estunud eriti Süüria kriis, kust reaalsed ohud suure sõja puhkemiseks ka ennast maailmale näitamas on. Süüria president Bashar al-Assad hoiatas intervjuus vene ajalehele "Komsomolskaja Pravda" ülema ...
* Putini visiit Pariisi jääb ära

...  juhul, kui arutatakse olukorda Süürias. Hiljem kinnitas visiidi ärajäämist vene meediale ka Kremli pressiesindaja. "Olid kontaktid Kremli ja Élysée palee vahel teisipäeva hommikul, et pakkuda  ...