Prodi: Euroopa ei arvesta enam NATOt arendades Venemaa huve

0

Romano ProdiEuroopa poliitilised juhid on ajaga loobunud NATO arendamisel arvestamast venemaa seisukohtade ja huvidega, ütles Euroopa Komisjoni endine president Romano Prodi neljapäeval.

«Algul me nägime katseid eirata vene seisukohta, seejärel hakkasime järjest pinget kasvatama,» ütles Rahvusvahelise Koostööfondi president Prodi Veronas Euraasia foorumil.

Muu hulgas märkis ta NATO 2008. aasta Bukaresti tippkohtumisel kõlanud USA presidendi George W. Bushi ettepanekut võtta alliansi liikmeks Gruusia ja Ukraina, mille Euroopa riigid tagasi lükkasid.

«Siis nägime neis küsimustes selget Euroopa seisukohta,» rõhutas Prodi, selgitades, et Saksamaa ja Prantsusmaa otsustasid Bukarestis mitte rikkuda NATO suhteid venemaaga.


«Kuid edaspidi me (NATO riigid) laskusime pidevatesse väikestesse sõjalise valdkonna provokatsioonidesse, justkui otsustusõigus oleks poliitikutelt läinud üle sõjaväelastele,» lisas Prodi.

Interfax/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Taani saadab Eestisse 200 sõdurit ja tahab tõsta kaitsekulusid: me ei saa USA kaitset võtta iseenesest mõistetavana
... ,1-1,2 protsendi juures SKP-st ehk selgelt alla NATO sihiks oleva 2 protsendi piiri. Eesti peaminister rõhutas pressikonverentsil, et taanlaste kompanii ei saabu Eestisse kui konfliktitsooni.  ...
* Veelkord ja vajadusel alati uuest reetlikust piirilepingust

... Ta rõhutas, et varem Moskvas allakirjutatu on igati OK. Olukord aga muutus radikaalselt. Ilmselt Putini-Merkeli ja Lavrovi-Prodi kohtumistel sündis kuskil Berliini ja Brüsseli tagatoas arusaam, et venelased ...
* Mihkelson vene šovinistide sõpradest

... Romano Prodit, kuid tema ütles South Streami juhi kohast ära. Kui Nord Streami projektile on vaja sedavõrd mõjukaid poliitilisi lobbiste nagu Schröder ja Lipponen, siis on selge, et tegemist on ennekõike ...