Welt: Saksa lahingtankid paigutatakse vene piiri äärde

0

Bundeswehr - LeopardSaksa Bundeswehr saadab lisaks mitmesajale sõdurile Leetu ka lahingtankid Leopard 2, kirjutab Saksa ajaleht Welt. Väljaande teatel saadab otsus selge signaali, et Saksamaa võtab NATO idaserva muresid tõsiselt.

Järgmisel aastal saadetakse venemaa heidutamiseks ja alliansi idatiiva tugevdamiseks Baltimaadesse ja Poola NATO pataljonid. Need hakkavad vahelduma iga poole aasta järel.

Eesti raamriigiks on Suurbritannia, Leedul Saksamaa, Lätil Kanada ja Poolal USA.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg sõnas eile, et lahingugrupid peaks täielikult reageerimisvalimis olema järgmiseks suveks. Saksamaa kaitseminister Ursula von der Leyen nimetas käiku täpselt sobivaks kaitsemeetmeks.  


Saksamaa kaitseministeeriumi pressiesindaja kinnitas eile õhtul, et raskerelvastussüsteem on osa varustusest, mille Saksa sõjaväelased tuleval aastal venemaaga piirnevasse NATO partnerriiki kaasa toovad. Sõjaväelasi saadab riik Leetu 600. Berliin teatas oma otsuselt eilsel Brüsselis toimuva NATO kaitseministrite kohtumise kõrval.

NATO-vene 1997. aastast pärinev alusakt keelab ettenähtavas julgeolekuolukorras arvestatava hulga alliansi vägede paigutamise Ida-Euroopasse. NATO riikide hinnangul on venemaa tegevus ettenähtavat julgeolekuolukorda muutnud, ent paljud alliansi liikmed ei ole endiselt nõus dokumendist loobuma.

Welt kirjutas, et Berliini ja Moskva omavahelisi suhteid võib värske teade veel keerulisemaks muuta. vene kaitseministeerium kritiseeris suvel NATO idaserva tugevdamist, nimetades seda venemaa demoniseerimiseks ja olematule ohule reageerimiseks.

Allikas: Welt/PM

Kliki ka nendele artiklitele:

* Naabreid sõjaliselt anastav venemaa ei suutnud NATO-s mõistmist leida.
... eswehr, mis on olnud pikka aega alarahastatud ning mida on räsinud ka sõjatehnikaga seotud probleemid, hakkab saama nüüd suuremaid rahasüste ning esimest korda pärast külma sõda suurendatakse ka koosseisu. Se ...
* Kaitseminister esitab kaitseväe juhatajaks Riho Terrase

... staabiülema asetäitjana. Aastatel 2008-2010 oli ta kaitseministeeriumi kantsler. Terras on õppinud Tartu ülikoolis ajalugu, saanud magistrikraadi riigi-ja ühiskonnateaduste alal Bundeswehri ülikoolist, ...
* Neeme Välist sai brigaadikindral

... Bundeswehri staabi- ja juhtimisakadeemia Saksamaal ja Tartu Ülikooli Õigusinstituudi.   Tema olulisemate autasude hulka kuuluvad Kotkaristi IV, Valgeristi II ja Kaitseväe teeenetemärk. Lisaks on ...