Briti luurejuht hoiatas agressiivse venemaa eest

1
+1

BHR on varsti juba 10 aastat tampinud oma lugejate suunas trummi, et venemaa on ohtlik. Ohtlik mitte ainult täna, eile, ülehomme, vaid viimased 100 aastat ja ka järgnevad saada kui ... . Ja venemaa agressiivsus, ohtlikkus jätkub seni, kuni seda kurja ning maailmarahu pidevalt ähvardavat geopoliitilist monstrumi ei tükeldata väiksemateks, omavahel konkureerivateks riikideks.
Brittide luurejuht on oma sellekohastes arvamustes BHR-ist tagasihoidlikum. Tema arvates on venemaa olnud jätkuv oht vaid viimane 20 aastat.
Olgugi BHR nõustub Ühendkuningriikide luurejuhiga printsiibis, jääb BHR endiselt seisukohale, et venemaa on sünnilt ohtlik, sest tema geneesises on protest, sõda ja vastuhakk - see, mida see riik sai kaasa oma sünnihällis, 1917. aasta revolutsioonides. Brittide luurejuht ei taha  lihtsalt heita pilku ajaloos kaugemale tagasi.

Briti luurejuht hoiatas agressiivse venemaa eest

Briti luureteenistuse MI5 juht Andrew Parker hoiatas esmaspäeval venemaa eest, mis tegutseb "üha agressiivsemal viisil" ja kasutab uusi tehnoloogiaid oma vastasseisus läänega.

"Venemaa tegutseb üle Euroopa ja Ühendkuningriigis. See on MI5 ülesanne astuda sellele ette," ütles Parker ajalehele Guardian.


Luurejuhi sõnul kasutab venemaa riiklike organite ja jõudude laia ringi, et suruda oma välispoliitikat välismaal peale üha agressiivsemal viisil, kasutades selleks propagandat, spionaaži ja küberrünnakuid.

Briti sõjalaevad jälgisid oktoobris vene lennukikandja lahinggruppi, mis liikus läbi Põhjamere teekonnal Vahemere idaossa.

Briti kaitseminister Michael Fallon ütles, et vene sõjalaevade lähetus oli "selgelt mõeldud testima" Briti ja NATO võimekusi.

Parker märkis, et venemaa positsioneerib end üha rohkem läänega vastasseisu kaudu ja kasutab selleks ebatraditsioonilisi meetodeid.

"Venemaa tundub üha rohkem defineerima end vastasseisuga läänele ja paistab tegutsema vastavalt," lisas ta.

Parkeri sõnul võib seda näha venemaa tegevuses Ukrainas ja Süürias.

"Venemaa on olnud varjatud oht aastakümneid," lisas Parker. Tema sõnul on praegu selleks üha rohkem ja rohkem meetodeid.

BHR/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* III konventsionaalse maailmasõja eest hoiatavad juba paljud
... vitada!" Kaasaaegse maailmapoliitika mõistes tähendaks viimati kõlanu seda, et venemaa loomulikust kurjusest vabanemise tee on vaid üks - tema tükeldamine väiksemateks riikideks.
* Putini režiim organiseerib separatistide ülemaailmset konverentsi.

... hti ainult ühel moel, mille mõjukust venemaa ise on demonstreerinud - venemaa tükeldamise teel. Venemaa tuleb tükeldada väiksemateks ja parimal juhul teineteisega karmilt konkureerivateks riigikest ...
* Postimees vahendas Eesti meediasse sõjaka idanaabri poolt koostatud "MUSTA NIMEKIRJA"

... riigipea ja praegune Euroopa Parlamendi liige Vytautas Landsbergis, prantsuse filosoof Bernard-Henri Lévy ja Suurbritannia vastuluureteenistuse MI5 juht Andrew Parker. Samuti ei lubata Venemaale si ...