Slovakkia: heaks kiideti täiendavad sanktsioonid vene ametnikele

0

Euroopa rahandusministrid kiitsid teisipäeval heaks täiendavad sanktsioonid vene ametnikele seoses Ukrainaga, ütles Slovakkia rahandusminister Peter Kažimír.

Kažimír ütles Brüsselis peetud EL-i rahandusministrite kohtumise järel pressikonverentsil vastuseks ajakirjaniku küsimusele, et selline otsus langetati, ent üksikasjad tehakse teatavaks tõenäoliselt kolmapäeval avaldatavas kommünikees.

Diplomaatiline allikas EL-i institutsioonides kinnitas Interfaxile, et sanktsioonidega karistatud vene ametnike nimekirja muudetakse.

Ajakirjanik küsis Slovakkia rahandusministri käest, kas otsus langetati vene riigiduumasse annekteeritud Krimmi esindama valitud isikutega seoses.


Leedu välisminister Linas Linkevičius ütles BNS-ile, et EL on otsustanud Vilniuse algatusel kehtestada sanktsioonid kuue Krimmist duumasse valitud saadiku suhtes.

"See oli Leedu initsiatiiv. Sanktsioonid peavad kehtima seoses kõigega, mis puudutab venemaa agressiooni, kõigega, millel on pistmist Ukraina suveräänsuse rikkumisega," sõnas Leedu välisminister.

18. septembri riigiduuma valimistel valiti Krimmist vene parlamendi alamkotta kaheksa saadikut. EL on juba teatanud sanktsioonidest neist kahe suhtes.

Venemaa annekteeris Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare 2014. aasta märtsis.

Allikas: Interfax/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

Lühidalt - 02.11.2016 (täiendatav)
... emaale peale sunnitud sanktsioone. Ometigi ei ennusta ametlik poliitladvik üheselt seda, kui kaua peaks kriis venemaal jätkuma. Küll teevad seda aga venemaa makroökonoomika gurud. Nii on portaalile Lenta ...
Venemaa välisministeerium ähvardas USA-d

Moskva võib USA sanktsioonidele ja muule venemaa-vastasele tegevusele valusalt vastata, venemaa arsenalis on mõjusad sümmeetrilised ja asümmeetrilised meetmed, teatas venemaa asevälisminister Sergei Rj ...
Kiitus brittidele - sealne pank külmutas vene propagandakanali arved.

...  sanktsioonide alla kallutatud kajastamise eest. Sealhulgas väidete eest, et BBC "lavastas" keemiarünnaku Süüria-teemalise artikli jaoks. Venemaa meediaväljaanded on viimasel ajal Suurbritanniasse tunginud. ...