Kes ja millisel määral toetavad XXI sajandi hitlerit ja tema režiimi?

0

Värskest ülevaatest nähtub, et kõige negatiivsemalt suhtuvad venemaasse kolm Põhja-Euroopa kuningriiki.
Head suhtumist Eesti territooriumi osaliselt okupeerivasse idanaabrisse ei kohta ka mujal Euroopas eriti.  Küll on aga märkimisväärne, et soojalt suhtuvad sellesse sõjakasse ja agressiivsesse riiki Küprose inimesed ning Lõuna- ja Kagu-Euroopa slaavi tõugu rahvad ning teada-tuntud nõrga majanduspoliitika kandjad (itaallased, kreeklased).

Venemaasse suhtuvad kõige negatiivsemalt põhjaeurooplased

Eesti RahvusRinghääling peegeldab nimetatud uudist selliselt, et venemaa suhtes on kõige negatiivsemad hoiakud Rootsi, Taani ja Hollandi elanikel, mitte aga venemaaga külgnevates Ida-Euroopa riikides, selgub Raadio Vabadus / Vaba Euroopa avaldatud ülevaatest.

Rootsis, Taanis ja Hollandis suhtub venemaasse positiivselt alla 15 protsenti elanikest, samas, kui Euroopa kõige vene-sõbralikus riigis Küprosel näeb Moskvat positiivsena üle 75 protsendi elanikest.


Eestis, Lätis ja Leedus kõrvuti Ungari, Tšehhi, Iirimaa, Hispaania ja Maltaga on venemaasse positiivselt suhtuvaid elanikke 30 ja 45 protsendi vahel.

Soomes, Poolas, Saksamaal, Austrias, Belgias, Luksemburgis, Prantsusmaal, Ühendkuningriigis ja Portugalis on venemaasse soosivalt suhtuvaid elanikke 15 ja 30 protsendi vahemikus.

Märksa positiivsemalt suhtuvad venemaasse Itaalia, Sloveenia, Horvaatia ning Rumeenia elanikud, kus venemaad hindab positiivselt 45 kuni 60 protsenti elanikest. Veelgi positiivsemalt näevad venemaad Slovakkia, Kreeka ja Bulgaaria elanikud, kus positiivse suhtumisega elanikke on 60 kuni 75 protsenti.

USA kongressi rahastatava kanali Raadio Vabadus / Vaba Euroopa koostatud ülevaade tugines Eurobaromeetri tänavu oktoobris läbi viidud arvamusküsitluse andmetele.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Edward Lucase kolumn: «Siis saame me kolmanda maailmasõja»
... d selle Viini, Küprost, Londonit ja Dubaid läbiva musta raha tohutut lainet. Samuti võime uurida Vene toimijate veidrat käitumist energiahindade kujundamisel maailmaturgudel. See ei tähenda sõjaliste va ...
* Miks tuleb president Putinile tänavune 9. mai teisiti kui tavaliselt?

... enia, Serbia, Tšehhi, Kreeka, Küpros ja mõned eks-Jugoslaavia riigid veel. Sestap annavad kogunemisele näo Aasia, Aafrika ja Ladina-Ameerika kommunistid – Kazakhstani, Kõrgõzstani, Tadžikistani, Hiina, Mon ...
* Venemaa on hävitanud usalduse, mille loomiseks kulus aastaid

... oostööd teha. Merkeli käest küsiti ka seda, kuidas suhtuda sellistesse riikidesse nagu Kreeka või Küpros, kelle puhul pole Euroopa Liidu ühise Vene-poliitika järgimine eriti lihtsaks osutunud.  ...