35 vene luurajat/spiooni saadetakse USA-st välja

1
+1

USA lahkuv president otsustas enne riigitüürilt lahkumist lasta lõpetuseks ka ühe tugevama paugu venemaa agressiivsuse suunas.
Nagu ütleb vanasõna - parem hilja kui mitte kunagi.

Õhtune rahvusvaheline meedia, sealhulgas ka venekeelne, on täis teateid sellest, et USA otsustas riigist välja saata kümnete kaupa vene agente.

Delfi edastas, et Obama andis vastulöögi venemaa häkkimisele - 35 vene luureametnikku saadetakse riigist välja.

USA president Barack Obama andis neljapäeval vastulöögi venemaa häkkerite väidetavale sekkumisele USA presidendivalimistesse ja saatis muuhulgas riigist välja 35 vene luureametnikku ja kehtestas sanktsioonid kahele vene luureagentuurile, vahendab välismeedia.


Välja saadetavad luureametnikud kuulutatakse ühtlasi "person non gratadeks". Suletakse ka kaks venemaale kuuluvat kinnisvaraüksust New Yorgis ja Marylandis, vahendab Reuters.

Obama sõnul on ta lisaks sanktsioneerinud vene julgeolekuteenistuste GRU ja FSB üheksat indiviidi ja üksust, kaht vene luureteenistust, nelja GRU ohvitseri ja kolme firmat, mis andsid GRU operatsioonideks vahendeid.

Samuti on USA rahandusministeerium välja saatmas kaht vene kodanikku, kes luurasid kübervahendeid kasutades inimeste järele ning välisministeerium sulgeb ka kaks venemaa kinnisvaraüksust (nagu eelpool mainitud juba).

Viimaks seisab avalduses, et Homeland Security ja FBI avalikustatud tehnilist infot vene tsiviilisikute ja militaarluure tegevuse kohta, et aidata USA kübervõrgu kaitsjatel kodus ja välismaal tuvastada, ära hoida ja eemaldada venemaa globaalset ja pahatahtlikku küberrünnakut.

Reutersile rääkinud ametniku sõnul on diplomaatidele antud 72 tundi aega riigist lahkumiseks. Venemaale kuuluvatesse kinnisvaraüksustesse minek keeletakse ametnikel alates reede pärastlõunast.

Obama allkirjaga avalduses teatatakse, et väljasaadetavad isikud olid segatud infoga manipuleerimise protsessi, mille eesmärk oli õõnestada USA presidendivalimisi.

Allikad: EM/BHR/Delfi/Reuters

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 25.11.2016 (täiendatav)
... le seda, kui toimumiskoha vahetusse lähedusse ilmusid tundmatu päritoluga droonid. Ka Rootsi armee esindajad ei hakanud spekuleerima droonide vene luurega seostamise küsimustes. Kliki ka nendele artik ...
* FSB on jätkuvalt agressiivseim Eesti vastu tegutsev vene eriteenistus

... es tegutseb arvestatav hulk Vene luure kasuks töötavaid "illegaale" ... araamatutes. Selle aasta maikuus esitasid Leedu prokurörid süüdistuse Vene kodanikule FSB kasuks töötamises. Mehe eesmärgiks oli ...
* Eestit osaliselt okupeeriv Moskva režiim kaotas oma luurejuhi

...  kasuks töötavaid "illegaale" Julgeolekuanalüütik Mark Galeotti hinnangul tegutseb Balti riikides "arvestatav hulk" Vene luureteenistuste kasuks töötavaid "illegaale" ehk luuretöötajaid, kes ei tegutse di ...