Ukraina lõpetab vene telejaama "Dožd" näitamise

0

Ukraina teleraadiokomitee kohustas Ukraina teenuseosutajatel lõpetada kuu aja jooksul vene telejaama Dožd edastamise, sest see ei tunnista Ukraina iseseisvust ja terviklikkust ning edastab vene reklaami, edastas Interfax/BNS.

Komitee istungil märkis esimees Sergi Kostinski, et 2016. aasta jooksul tuvastas komitee mitu korda Ukraina seaduste rikkumise telejaama poolt. Muu hulgas oli eetris vene reklaam ning ajakirjanikud sisenesid Krimmi venemaa kaudu.

Ukraina teleraadiokomitee otsuse vastu on protesti avaldanud kogu venemaa poliitiline ladvik, alates diktaator Putini pressisekretär Peskovist, jätkates välisministeeriumiga ning lõpetades vene parlamendi saadikutega.


Ukraina teleraadiokomitee on Ukraina riigi julgeoleku ja reklaamiseaduste rikkumise eest keelanud umbes 35 vene telejaama edastamise.

Ka paljud teised Euroopa riigid on teinud olulisi takistusi vene propagandakanalite levitamisele, sealhulgas meie lähinaabrid Läti, Leedu ja Rootsi.

Eesti riik ja teda juhtiv parteikartell (SOTS, KESK, IRL, REF) on omakorda hoolitsenud selle eest,et vene propaganda saaks Eestis vabalt levida. Ainult IRL on aeg-ajalt teinud mõned õrnad katsed vene propagandahääle summutamiseks, kuid tagajärjetult.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Riias lavastati vene propaganda eesmärgil kaklus Briti sõduritega
... Mihkelson ja Postimees tegelesid vene propaganda levitamisega. Eesti territooriumi tasuta venemaale kinkimise eestseisja Marko Mihkelson levitas väär ...
* Kiiduväärt initsiatiiv - vastulöök vene propagandale

...  Rootsi võitleb vene libauudistega ... venemaaga, keskendub see paljuski ka immigratsiooni ja terrorismi teemadele. Rootsi julgeolekupolitsei aastaaruandes seis ...
* Kiitus brittidele - sealne pank külmutas vene propagandakanali arved.

... kasutades. Vene telekanalite professionaalsuse t ...