USA kindral: üksuste paigutamine Eestisse on vastus venemaa agressioonile

0

Teisipäeval Eestisse visiidile saabunud Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhataja kindral Curtis Scaparrotti ütles, et nii NATO kui ka USA üksuste paigutamine Eestisse on vastus venemaa agressioonile Ukrainas ja selle mõjudele.

Scaparrotti sõnul jääb USA kindlaks üleatlandilistele liitlassuhetele.

"Eesti ja naaberriikide toetuseks käimasoleva operatsiooniga Atlantic Resolve roteerime pidevalt uusi üksusi, täiustame taristut ning varustuse eelpaigutust, et tugevdada liitlassuhteid Euroopas," ütles Scaparrotti koos kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega teisipäeva õhtul peetud pressikonverentsil.

Kindral Scaparrotti, kes ühtlasi on NATO liitlasvägede Euroopa ülemjuhataja, sõnul on Eestisse paigutatavad NATO üksused ja Ameerika Ühendriikide roteeruvad üksused vastus venemaa agressioonile Krimmis, Ukrainas ning selle pahaloomulistele mõjudele.


"Meie kohalolek ja õppused on mõõdetud sammud selleks, et heidutus ja kaitse oleksid proportsionaalsed," lisas ta.

Visiidi raames kohtus Scaparrotti president Kersti Kaljulaidi, kaitseminister Margus Tsahkna, riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Hannes Hanso ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase, et arutada Ühendriikide vägede Euroopas paiknemise ja julgeolekuga seotud küsimusi. Samuti asetas kindral pärja Vabadussõja võidusamba jalamile.

Saksamaal paiknevale Ühendriikide Euroopa väejuhatusele alluvad Ameerika Ühendriikide maaväe-, õhuväe- ja mereväe üksused, mille ülesanne on Euroopa liitlaste toetamine ning erinevate operatsioonide ja õppuste läbiviimine.

Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede juhatajale alluvad ka NATO julgeolekumeetmete tugevdamiseks käivitatud operatsiooni Atlantic Resolve raames hetkel Eestis teenivad Ühendriikide sõdurid.

Allikas: ERR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Eesti ja veel viis riiki palusid USA senatis abi venemaa vastu ja nõudsid sanktsioonide säilitamist
Kuus Ida-Euroopa riiki pöördusid teisipäeval USA senaatorite poole abi saamiseks venemaa sekkumise, sealhulgas küberrünnakute vastu ning nõudsid, et venemaa-vastaseid sanktsioone ei tohiks lähiajal kaota ...
* Lühidalt - 17.02.2017 (täiendatav)

... Broomberg - Lõuna-Aafrikas 1970. aastal sündinud mees. Väidetavalt on vasakintelligents reageerinud neid häirivale Brexitilie, jätkuvale pagulasvastasusele ja USA president Trumpi ettevõtmistele, seletas Broomb ...
* Liitlaste raskerelvastus jõudis Eestisse

Uue USA kompanii isikkoosseis ja üksuse rasketehnika, sealhulgas ka tankid, on jõudnud Eestisse. 1. jalaväebrigaadi pressiesindaja ütles BNS-ile, et USA kompanii rasketehnika, sealhulgas tankid ja ...