Sappi pritsiv venemaa

0

Kurjuse impeerium hoiatab maailma USA eest

Konstantin KossatšovVenemaa on teatavasti ainuke riik Euroopas ja Ameerikas, kes peale II maailmasõja lõppu on anastanud sõjalist jõud kasutades naaberriikide territooriume ning neid seejärel oma riigi piiride sisse inkorporeerinud. Vähim, mis venemaa oma naabritele teinud on, on see, et peale naabrite territooriumi üle sõjalise võimu saamist on ta need piirkonnad sidunud poliitiliselt oma riigi külge vasallsõltuvuse kaudu. Seega ta hoiab anastatud territooriume enda küljes või on loonud nendel territooriumitel sõbraliku poliitilise nukurežiimi. Venemaa on teinud seda möödunud sajandi neljanda kümnendi teises pooles nagu ka käesoleva sajandi alguses korduvalt.

Venemaa poliitilise režiimi võikaid ja rahvusvahelist õigust rikkuvaid toiminguid meenutavad Eesti ida-alad ja Petseri, Moldova ida-alad e. Transnistria, Ukraina kagu-alad ja Krimm, Georgialt rebitud Abhaasia ja Osseetia ... .

Ometigi jätkub sellel alatul ning räigel anastajal jultumust nimetada maailmarahu suurimaks ohuks USA-d.
Erinevalt venemaast ei tea XX ega ka XXI sajand olukorda, kus USA oleks vallutanud mingi riigi sõjaliselt ja selle riigi seejärel USA territooriumiks kuulutanud.

Kuid venemaa ütleb - USA on suurem oht maailmarahule kui Põhja-Korea. Sellised sõnad lausus vene riigiduuma väliskomisjoni juht Konstantin Kossatšov möödunud reedel. Kossatšovi sõnul on kõige murettekitavam asi praeguse USA administratsiooni puhul see, et ei saa olla kindel, kas nad blufivad või viivad oma ähvardused tõepoolest ellu.

Read more ...

0

Delfi: vene propagandistid kavandavad lõhestustegevuseks Euroopasse suurt meediakeskust, üks põhikontor asuks Tallinnas

Kremlimeelsete uudisteportaalide eestvedajad kavandavad lõhestustegevuseks Euroopasse uut meediakeskust - uudiste jagamise ja teemade tootmise võrgustiku ja ühise multimeediumi platvormi. Ühenduse regionaalne toimetus asuks Tallinnas ning selle eestvedajaks on Aleksandr Kornilov, seisab täna avaldatud kaitsepolitsei aastaraamatus.

Suurema raha lootuses plaanib portaali baltija.eu esindaja, kaitsepolitsei aastaraamatus ka varasemalt figureerinud Aleksandr Kornilov koostöös Belgia portaali bfro.be eestvedaja Sergei Petrossovi ja Saksamaa portaali russkoepole.de eestvedaja Juri Jeremenkoga luua venemaa propagandiste ühendava meediakeskuse.

Nimetatud portaalide juhid sõlmisid 2015. a novembris Brüsselis omavahel n-ö pilootprojektina koostöökokkuleppe "võitluseks lääneriikide venemaa-vastase infosõjaga". Nii Petrossov kui ka Jeremenko tegutsevad juba praegu aktiivselt (sotsiaal)meedias, sh mitmes Euroopa Liidus elavaid kremlimeelseid ühendavas virtuaalses grupis või kogukonnas.

Petrossov on avalikult korduvalt rõhutanud vajadust tõhustada kremlimeelsete omavahelist koostööd ja infovahetust. Alliansi peakontor asuks Brüsselis, kontor ja reklaamiagentuur Saksamaal Erfurtis ning kontor ja regionaalne toimetus Tallinnas.

Read more ...

0

Pronksiöö kümnes aastapäev kogub Venemaa meedias tuure

Pronksiöö sündmuste 10. aastapäevani on veel aega, ent venemaa propagandameedias võib märgata soovi teema uuesti fookusesse tõsta, edastas Kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop.

Pronksihooaja avas venemaa välisministeeriumi pressiteade 24. märtsist, tõstatades 2007. aasta rahutuste käigus surma saanud Dmitri Ganini loo.

29. märtsil avaldas Lenta.ru pikema artikli kümne aasta tagustest sündmustest, käsitledes pronkssõduri teisaldamist kremlimeelsest vaatenurgast. Kunagi sõltumatu venemaa väljaande Lenta.ru tegijad vahetati 2014. aastal Putini poolt kontrollitud toimetuse vastu välja. Vallandatud ajakirjanikud asutasid uue venekeelse sõltumatu kanali, Riias tegusteva Meduza.

3. aprillil avaldasid propagandakanalid RT, Sputnik ja rida teisi loo toonaste rahutuste ninamehe Dmitri Linteri plaanidest. Enam ei piirduta tagasivaatega, Linter räägib ideest püstitada Tallinna järjekordne mälestusmärk, seekord eestlastele, kes fašismi vastu võitlesid. Eeskujuna nähakse Arnold Meri, esimest eestlasest Nõukogude Liidu kangelast, kes anti Eesti Vabariigis kohtu alla süüdistatuna genotsiidis seoses 1949. aasta märtsiküüditamisega.

Read more ...

1
+1

Vaade Vilniusest Königsbergile.

Vene poliitiku mõttemaailma näide: rašismi naabruspoliitika reaalsuses e. reaalpoliitika.
Täna ma teen naabrile kingituse. Kuu aja pärast aga löön ma naabri akna sisse ja võtan kingituse tagasi. See on õige ja õiglane.
Aga teisel naabril on ilus porgandiaed. Mulle meeldib see ja ma kuulutan selle aia enda omaks. Kui naaber vastu hakkab, löön hambad sisse!

Ida-Preisi must-valge plagu koos vapigaJuba kümmekond päeva on Leedu meedia keskpunktis rahvusvaheliste küsimuste/arutelude foorum "Maailm 2017. aastal. Vilniuse vaatepunkt“

Arutelude plaane tutvustavalt kõlas juba 20. jaanuaril info selle kohta, et Leedu parlamentäärid võtavad sellel foorumil vaatluse alla taas venemaa poolt hõivatud Ida-Preisimaa ja Köngsbergi/Kaliningradi küsimuse.

Königsbergi/Kaliningradi õhus rippuv legaalsus kütab kirgi

Teatavasti hõivas venemaa II maailmasõja lõpus endale Ida-Preisimaast jupi koos iidse Preisi kuningate kantsi - Königsbergi linnaga. Reaalpoliitikat järgivana inkorporeeris venemaa selle maatüki sõjasaagina enda külge kuid juriidiliselt pole seda Preisimaa ühendamist venemaaga korrektselt toimunud ega ka vormistatud. Seetõttu aeg-ajalt kerkib üles küsimus sellest, kas venemaa peaks ebaseaduslikult enda käes hoitava Preisimaa tagastama ... kuid kellele? Kuivõrd maatüki hõivamine toimus segastel aegadel ja Preisimaa kui riik on lakanud olemast, siis erinevaid õiguslikke valemeid pidi võiksid Preisimaale pretendeerida peaaegu kõik naabrid peale venemaa - Saksamaa, Poola, Leedu ja loomulikult preisimaalased, kes aga venelaste poolt suuremalt jaolt 1945 - 1950 kodumaalt küüditati ja/või tapeti (analoogselt krimmitatarlastega).

Read more ...

0

Venemaa kehtestas enamikule Eesti toiduainetööstustele impordikeelu

Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegelev asutus Rosselhoznadzor võttis Venemaale ekspordiks luba omavate ettevõtete nimekirjast maha enamiku Euroopa Liidu toiduainetööstuse ettevõtteid, sh enamiku Eesti ettevõtteid.

Nimekirjast on eemaldatud ettevõtted, mis pole venemaale kaupa eksportinud enam kui kolme viimase aasta jooksul. Teiste ettevõtete puhul on luba peatatud. Ainul E-piimale jäi luba alles, teatas veterinaar- ja toiduamet.

Põhjuseks tõi Rosselhoznadzor, et need ettevõtted ei ole pika aja jooksul kaupa venemaale eksportinud ning on vaja uuesti kontrollida  Eesti ja teiste liikmesriikide järelevalvetegevuse vastavust venemaa nõuetele.

Read more ...

0

Propastop: Balti riigid taas Kremli televisiooni hambus

Propastopi hiljutised postitused on käsitlenud Eestit puudutavaid propagandavalesid veebiportaalides (esimene ja teine juhtum). Rünnakud internetimeedias on mõjutustegevuse kõige madalam tase, kuid neid leiab aset peaaegu iga päev, kirjutab Kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop.

Kui aga valed ja vildakad käsitlused jõuavad Kremli mõju all olevatesse televisioonikanalitesse, on tegu suurema propagandasündmusega. Viimati oli Eesti kohta suurem telelugu eetris novembris, mil siinseid teemasid käsitles Pervõi vestlussaade «Aeg näitab». Loetlesime toona üles kõik müüdid, mida propagandameedias Eesti kohta rõhutatakse.

Värskeim telelugu Balti riikide kohta jõudis eetrisse 1. veebruaril kanalis Zvezda. Saates «Osobaja statja» (eriartikkel – e k), alapealkirjaga «Balti riigid ilma venemaata – kas lõpp?»  astus üles esinejate ring, kes kallutatud meedias tavakülalised, teiste hulgas ka Kremli meedia «valve-eestlane» Dmitri Linter.

Read more ...

0

Kas putinlik režiim vastab tavapärase infantiilse kättemaksumänguga?

Mina ka ..., mina ka ..., karjub vaimselt frustreeritud pisike Putin ja samas rütmis karjub koos diktaatoriga tema poliitiline koor Kremli stseenilt. PEA MAHA, KÄTTE MAKSTA ... !

Ja siis pöördub üks koori solistidest eeslaulja poole ning soleerides teeb ettepaneku kättemaksuks.

Tõesti pole tegemist siin pildikesega antiiktragöödiast vaid hoopistükkis tänapäevasest poliitkomöödiast, mida päevast-päeva etendab venemaa rašistlik režiim maailmapoliitika näitelaval. Reeglina.

Konkreetne "etendus" sai alguse sellest, kui pisike pätt tegi pahandust. Režii järgi antakse talle vastu näppe ja seepeale see pisike pätt otsustab karistajaid hammustada. Sest peab sellist kättemaksu normaalseks.

Read more ...

0

Agressiivne venemaa ähvardab Poolat!

Venemaa hoiatas laupäeval Poolat, et kui riik hakkab „demonstratiivse küünilisusega“ lammutama Nõukogude monumente, tekitab see komplikatsioone kahepoolsetesse suhetesse, vahendas Delfi TASSi.

Vene välisministeerium avaldas rahulolematust, et Poola kavandab „seadusesse muudatusi kommunismi ja teiste totalitaarsete süsteemide propaganda keelustamiseks“, vahendab uudisteagentuur TASS.

Ministeeriumi hinnangul viiks nende seadusemuudatuste vastuvõtmine „Nõukogude/Vene monumentide massilisele lammutamisele Poolas“.

Read more ...

0

Delfi: Vene ajalehes ilmus välja mõeldud laimuartikkel Läti kaitseväe juhatajast

Läti ajalehe Neatkarīgā Rīta Avīze (NRA) teatel avaldas Vene ajaleht Rossiiskije Vesti hübriidsõja raames provokatsioonilise artikli 1991. aastal aset leidnud kuriteost, millest olevat osa võtnud Läti relvajõudude praegune ülemjuhataja Raimonds Graube.

NRA teatas, et Rossiiskije Vesti avaldas fabritseeritud loo 1991. aasta 19. ja 20. jaanuari sündmustest Riias, kinnitades, et Graube töötas mingi kolmanda jõu heaks. Väidetavalt võttis ta neljaliikmelise grupi liikmena osa provokatsioonidest Riia OMON-i võitlejate vastu. Rossiiskije Vesti kinnitas ka, et Graube tabati joobes autoroolist, vahendab Läti Delfi.

Kogu artikkel põhineb kellegi Didzis Meiersi jutustusel. Rossiiskije Vesti teatel olevat see isik hiljem enesetapu sooritanud. Seetõttu ei saa lugu ka kinnitada ega ümber lükata.

Graube ise ütles artiklit kommenteerides, et mingeid luukeresid tal kapis ei ole ning tulevahetuse ajal, mis talle süüks pannakse, viibis ta mujal, korraldades barrikaadide püstitamist. Artiklit nimetas ta absurdseks.

Read more ...

0

Putin allkirjastas venemaa infojulgeoleku doktriini

Eestit jätkuvalt osaliselt okupeeriva ning naabritega alalist sõjalist konflikti üleval hoidva agressiivse Moskva režiimi juht Putin kinnitas oma ukaasiga venemaa uue informatsioonijulgeoleku doktriini, mis jõustus allkirjastamise päevast.

Tegemist on taas näitega, kuidas ratsutatakse ringi sinisilmsuse ja inimrumaluse lainetel, kasutades labaseid ja kulunud propagandistlikke võtteid. Kaunisõnalise ning kõlavaid poliitretoorilisi loosungeid pilduva dokumendiga püütakse õigustada riigi nii sissepoole kui väljapoole suunatud agressiivset tegevust ja uinutada maailma üldsuse tähelepanu.

Dokumendis väidetakse, et venemaa rahvuslikud huvid infotehnoloogia valdkonnas on doktriini järgi kodanike õiguste ja vabaduste tagamine ning eraelu puutumatus.
On ilmselge, et venemaal saadakse nendest mõistetest ja printsiipidest aru lääneriikidest täiesti erinevalt.

Pudrutatakse sellest, kuidas venemaa rahvuslikele huvidele vastab informatsioonilise toetuse tagamine demokraatlikele institutsioonidele ning riigi ja kodanikuühiskonna koostöömehhanismidele ning infotehnoloogia kasutamine vene Föderatsiooni paljurahvuselise rahva kultuuriliste, ajalooliste ja hingelis-kõlbeliste väärtuste säilitamise huvides.

Read more ...

0

Propastop: leke heidab valgust Kremli-meelsete infokontrolli meetoditele

Tänavune aasta on toonud hulgaliselt uudiseid, kus tundmatud häkkerid lääne poliitikute või vene opositsiooni esindajate meiliserveritesse tungivad ja sealse kirjavahetuse valikuliselt avalikkuse ette paiskavad. Häkkimises kahtlustatakse Kremli administratsiooni kasuks töötavaid küberpätte, kuid tõendada on seda pea võimatu, kirjutab kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop.

Häkkereid leidub aga teisteski riikides peale venemaa. Mitmel korral on end Ukraina patriootidena defineerinud kübergrupeeringud putinlastele nende endi rohtu maitsta andnud.

Toome lugejateni augustikuise juhtumi, kus veebi lekitati isehakanud «Donetski Rahvavabariigi» (DNR) infoministeeriumi analüütiku Tatjana Jegorova meilboksi sisu.  See kirjavahetus võimaldab tutvuda lähemalt Ukraina kremlimeelsete separatistide propaganda- ja infokontrolli meetoditega.

Olulisim neist oli lihtlabane vaba meedia ligipääsu piiramine. Ajakirjanikud ning meediaväljaanded liigitati vastavalt nende meelsusele «punasteks», «kollasteks» ja «rohelisteks». Kui «punaste» ligipääsu infole ja isegi füüsilist liikumisvabadust piirati, siis «rohelistele» pakuti ise teemasid ning loodi kõik võimalused oma sõnumit levitada. Vastavalt ajakirjanike käitumisele, võisid nad erinevate nimekirjade vahel ka liikuda – kui mõni «kollases» nimekirjas olev ajakirjanik sai hakkama eriti positiivse meediakajastusega, võis ta liikuda «rohelisse» nimekirja. Või vastupidi – karistuseks ebasobiva kajastuse eest «rohelisest» «punasesse».

Read more ...

0

Venemaa poliitik ähvardas Norrat USA sõdurite pärast tuumalöögiga

Venemaa föderatsiooninõukogu kaitse- ja julgeolekukomitee aseesimees Frants Klintsevitš hoiatas pühapäevases usutluses, et Norra võib sattuda tuumarelvade sihtmärgiks, edastas kohalik meedia.

Norra telekanalile TV2 antud intervjuus kinnitas Klintsevitš, et venemaa võtab Norrasse paigutatavaid USA sõdureid ohuna.

Klintsevitši sõnul pole Norra varem olnud venemaa strateegiliste relvade sihtmärkide nimekirjas, kuid nüüd võib see juhtuda.

"Kui sellised arengud jätkuvad, siis kannatab Norra rahvas. Venemaa peab reageerima vaieldamatule sõjalisele ohule. Ja meil on selleks vahendid," hoiatas Klintsevitš.

Read more ...
1
+1

Putin määratles venemaa Aasia riigina?

Poliitikud armastavad jagada geograafilisi mõjupiirkondi, andes nendele piirkondadele samas ebakorrektseid, eksitavaid ja vääraid nimetusi ning määratlusi.

Eesmärk on üks - eksitada tavalist inimest. Kui nimetada ühte asja kogu aeg teisiti (ka valesti), siis saab vale omaseks ja muutub tõeks. See on poliitilise propaganda klassika. Selline tegevus puudutab mitte ainult geograafilisi piirkondi vaid ka poliitilisi liikumisi ja muid nähtusi.

Tuntuimaks näiteks on siin venemaa verise diktaatori Stalini poolt antud (rõhutatud ja levitatud) nimetus eelmise Saksa riigi juhtivparteile, Saksa natsionaalsotsialistlikule töölisparteile, keda venemaa hakkas teadlikult kutsuma fašistlikuks parteiks, et avalikkus ei seostaks vene sotsialiste saksa sotsialistidega. Samal põhjusel sündis ülemaailmses sotsialistide liikumises (kommunistid, sotsiaaldemokraadid, liberaaldemokraadid, sotsialistid...) seas tava liigitada oma vasakpoolse perekonna noorim liige - natsionaalsotsialistlik liikumine inimvaenulikuks pahalaseks ja lükata ta redaktsiooniliselt (mitte sisuliselt) sotsialistide poolt kontrollitavates poliitilistes käsitlustes ning tõlgendamistes parempoolsete leeri. See on aga vale, sest natsionaalsotsialist on samasugune sotsialist kui seda on sotsiaaldemokraat või liberaalsotsialist, ainult tegutsemismeetodid ühise tulevikueesmärgi e. sotsialismi saavutamisel on teised. Kuna lõplik suund on kõikidel nendel sotsiaalsetel ja sotsialistlikel liikumistel üks ja ainus - sotsialism, siis on ainuõige kõiki neid liikumisi lugeda vasakpoolse poliitilise perekonna liikmeteks, kelle värskeimaks liikmeks elik koolkonnaks tänapäeva maailmas on homokultuuri hindav ja sugudevahelist erinevust eitav kultuurmarksism.

Analoogselt ülalnimetatud hämamistega ja tihti ka analoogsetel põhjustel on kombeks jagada poliitilisi mõjupiirkondi oluliselt erinevalt geograafilistest piirkondadest. Euroopa pole siin mingi erand. Meie jaoks tuntuimaks näiteks on siinjuures Eesti liigitamine kord Põhjamaade hulka nagu ka tema nimetamine Ida-Euroopa riigiks.
Kõik need nimetused on poliitilised, mitte aga geograafilised.

Read more ...
0

Vladimir Juškin: Putin vaatab välismaal elavaid rahvuskaaslasi kui mõjuagente

Balti venemaa uuringute keskuse juht Vladimir Juškin tunnistab intervjuus Põhjarannikule, et muukeelsete kaasamine Eestis pole pelgalt maraton, vaid jooksjatele on takistuseks seatud ka tõkked − mis tuleb ületada.


Võrdlesite Jõhvis toimunud seminaril inimesi, kelle ülesanne on Ida-Viru mitte-eestlaste lähendamine Eesti riigile, maratonijooksjatega, kes peavad pika distantsi jooksma ühtlasi kui tõkkejooksu.

Tõketeks on elanikkonna konservatiivsus ja võõrriigi infoväljas olemine. Ses vallas tegutseb juba ammu üks teine riik, mis kasutab «vene maailma» (Russkij Mir) strateegiat, mille hulka nad arvavad väga suuri gruppe.

Sinna gruppi arvatakse nii kaasmaalased, need, kellele venemaa on sümpaatne, kui ka need, kes tegelevad vene teemaga. Näiteks Kremli meelest on ses grupis ka venemaa spetsialist Tüür (Karmo Tüür esines koos Juškiniga − toim.) − ehkki ta ise ei tarvitse seda teada. Aga Moskvas teatakse.

Read more ...
0

Moskvas esitleti raportit NATO kohta: allianss on agressiivne ja see nõuab vastumeetmeid

Venemaa on Euroopa kõige sõjakam ja agressiivsem riik.
Ta on ainuke riik Euroopas, kes II Maailmasõja järgsel ajal on tunginud sõjaliselt kallale teisele Euroopa riigile eesmärgiga ohvrilt rebida tükke oma maa koosseisu.
Venema on kaainuke Euroopa riik, kes rikub pidevlt rahvusvahelist õigust, ei järgi ka enda poolt alla kirjutatud lepinguid ning on alalises agressiivses suhtes praktiliselt kõikide oma naabritega.
Venemaa on ainuke Euroopa riik, kes muuhulgas ei tunnista õigusjärgse Eesti Vabariigi eksisteerimist.
Ometigi süüdistab sõjakas venemaa agressiivsuses kõiki teisi, alates naabritest ja lõpetades kaitseorganisatsiooniga NATO.

ERR: Moskvas esitleti analüütilist raportit "NATO: potentsiaal ja kavatsused".
Selle autorid ja eksperdid püüdsid põhjendada teesi NATO agressiivsusest ja Moskva vajadusest rakendada vastumeetmeid.


Raport jätab kahesuguse mulje. Esmapilgul tundub, et autorid alahindavad NATO lahinguvõimekust praeguses olukorras, kui esiplaanile tuleb võitlus terrorismi vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tänane ajastu, kui me räägime irregulaarsest, asümmeetrilisest, hübriidsõjast - NATO raames loodud struktuurid ei ole efektiivsed. Ja kui vaadata meie raporti, siis näete, kuidas NATO tegutses erinevates konfliktides. Ta sõdis nii, nagu õpetati Teise maailmasõja järel. Ja enamus alliansi liikmeid ei oska üldse sõdida," rääkis Strateegiliste hinnangute ja prognooside keskuse direktor Sergei Grinjajev.

Read more ...
0

XXI sajandi Hitler ja ta režiim pole rahul kriitikaga tema aadressil.

TulevikunägemusMoskva taunis USA ja Suurbritannia "vastuvõetamatuid" avaldusi ÜRO-s 
 
Moskva kritiseeris esmaspäeval USA-d ja Suurbritanniat ÜRO-s tehtud sõnavõttude eest, milles Washington ja London süüdistasid venemaad barbaarsuses ja sõjakuritegudes Süürias.
 
"Me märgime Ühendkuningriigi ja USA esindajate üldist vastuvõetamatut tooni ja retoorikat, mis võib kahjustada meie suhteid," ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele.
 
Tema sõnul tuleks mittevajalikud emotsioonid Süüria olukorra lahendamise kõrgete eesmärkide nimel kõrvale jätta.
Read more ...
1
+1

Putini režiim organiseerib separatistide ülemaailmset konverentsi.

Teate seda vana anekdooti sellest kui kord kohtusid USA president Nixon ja venemaa NSVL-i aegne juht Brežnev?
Olla siis Nixon kurtnud, et venemaal on demokraatiaga lood na viletsavõitu. Et vaat USA-s võib vabalt minna riigi tähtsama hoone – Valge Maja ette ning karjuda täiest kõrist – NIXON ON LOLL! Aga Moskvas?
Kostnud siis Brežnev, et Nõukogude Liidus on veelgi demokraatlikum. Ka siin võib vabalt minna Punasele väljakule Lenini mausoleumi ette ja kisada NIXON ON LOLL! Lisaks saad veel ajalehes selle eest kiita.

 

Eeltoodud anekdoot on võtmas kohta sisse reaalses poliitikas, kuigi pisut teises vormis.
Venemaa teatavasti süüdistab lääneriike selles, et need ei taha tunnistada rahvaste enesemääramise õigust ega soovi lasta neil ise otsustada, millist valitsemisvormi (ja kellega) nad võiksid oma eluareaalis rakendada. Küll on häda selles, et indiaanlastele ei anta omaette riiki ja ei soovita tunnistada Abhaasia iseseisvust või Krimmi rahva otsustusõigust liituda venemaaga.

 

Et asjad siin on segamini kui Kört-Pärtli särk, on selge. On ka tõenäoline, et selles osas vassimine ja masside eksitamine on venemaa teadlik otsus, et nõrgendada oma põlisvaenlasi – lääneriike.

Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...