XXI sajandi Hitler ja ta režiim pole rahul kriitikaga tema aadressil.

0
TulevikunägemusMoskva taunis USA ja Suurbritannia "vastuvõetamatuid" avaldusi ÜRO-s 
 
Moskva kritiseeris esmaspäeval USA-d ja Suurbritanniat ÜRO-s tehtud sõnavõttude eest, milles Washington ja London süüdistasid venemaad barbaarsuses ja sõjakuritegudes Süürias.
 
"Me märgime Ühendkuningriigi ja USA esindajate üldist vastuvõetamatut tooni ja retoorikat, mis võib kahjustada meie suhteid," ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele.
 
Tema sõnul tuleks mittevajalikud emotsioonid Süüria olukorra lahendamise kõrgete eesmärkide nimel kõrvale jätta.
Pühapäeval peetud ÜRO Julgeolekunõukogu kriisiistungil tabasid Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi ja selle liitlast venemaad korduvalt süüdistused sõjakuritegudes.
 
"See, mida venemaa mahitab ja teeb, ei ole terroritõrje. See on barbaarsus," ütles USA suursaadik ÜRO-s Samantha Power Julgeolekunõukogu istungil.
 
Alates neljapäevast, kui Süüria valitsusväed teatasid pealetungi alustamisest Aleppole, on Süüria ja vene õhurünnakud linnas nõudnud 124 inimelu.
 
Õhurünnakutes on kasutatud kobar- ja süütepomme, punkreid läbistavaid pomme ja muud võimsat lahingumoona.
 
"On raske eitada, et venemaa paneb koos Süüria režiimiga toime sõjakuritegusid," ütles Briti suursaadik ÜRO-s Matthew Rycroft, lisades, et kõrgtehnoloogiline relvastus on tekitanud sõjast väsinud süürlaste jaoks "uue põrgu".
 
USA, Prantsusmaa ja Briti suursaadikud lahkusid Süüria suursaadiku sõnavõtu ajal protestiks Aleppo pommitamise vastu saalist.