Moskvas esitleti raportit NATO kohta: allianss on agressiivne ja see nõuab vastumeetmeid

0

Venemaa on Euroopa kõige sõjakam ja agressiivsem riik.
Ta on ainuke riik Euroopas, kes II Maailmasõja järgsel ajal on tunginud sõjaliselt kallale teisele Euroopa riigile eesmärgiga ohvrilt rebida tükke oma maa koosseisu.
Venema on kaainuke Euroopa riik, kes rikub pidevlt rahvusvahelist õigust, ei järgi ka enda poolt alla kirjutatud lepinguid ning on alalises agressiivses suhtes praktiliselt kõikide oma naabritega.
Venemaa on ainuke Euroopa riik, kes muuhulgas ei tunnista õigusjärgse Eesti Vabariigi eksisteerimist.
Ometigi süüdistab sõjakas venemaa agressiivsuses kõiki teisi, alates naabritest ja lõpetades kaitseorganisatsiooniga NATO.

ERR: Moskvas esitleti analüütilist raportit "NATO: potentsiaal ja kavatsused".
Selle autorid ja eksperdid püüdsid põhjendada teesi NATO agressiivsusest ja Moskva vajadusest rakendada vastumeetmeid.


Raport jätab kahesuguse mulje. Esmapilgul tundub, et autorid alahindavad NATO lahinguvõimekust praeguses olukorras, kui esiplaanile tuleb võitlus terrorismi vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tänane ajastu, kui me räägime irregulaarsest, asümmeetrilisest, hübriidsõjast - NATO raames loodud struktuurid ei ole efektiivsed. Ja kui vaadata meie raporti, siis näete, kuidas NATO tegutses erinevates konfliktides. Ta sõdis nii, nagu õpetati Teise maailmasõja järel. Ja enamus alliansi liikmeid ei oska üldse sõdida," rääkis Strateegiliste hinnangute ja prognooside keskuse direktor Sergei Grinjajev.


Aga niisugused hinnangud nurjavad vene poliitikute lemmikidee agressiivsest NATO-st, kes tahab venemaad rünnata. Lõppenud suvel Varssavis vastu võetud otsused alliansi idatiiva tugevdamisest seda loogikat aga toetavad.

"Kui tagalast tuuakse sõjainfrastruktuuri objektid eesrindele, venemaa piiri äärde - see tähendab, et teine osapool valmistub sõjaks. Ja venemaa peab vastama," märkis föderatsiooninõukogu väliskomitee liige Igor Morozov.

Samal ajal rikuvad just vene sõjalennukid Baltimaade õhupiiri, mitte vastupidi. Kuid vene ekspertide hinnangul Eesti ja Läti on selles ise süüdi, sest arendasid suhete tugevdamist Washingtoniga Moskva kiuste.

"Neid riike Moskva ei aktsepteeri riikidena. Neid tajutakse nagu riike, territooriume, kus on Ameerika baasid. See tähendab, et meil ei ole enam vene-Eesti või vene-Läti suhteid. On vaid vene-Ameerika suhted ja muu on tuletis neist. Sellest ongi lennud ja kõik muu," sõnas Moskva ülikooli maailmapoliitika teaduskonna dotsent Aleksei Fenenko.

NATO ja venemaa-vaheliste suhete parandamis

Allikad: BHR/RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Ukraina saavutas oma tahtmise - armee saab lõppudelõpuks surmavaid relvi vene agressiooni tõrjumiseks.
Alates vene agressioonist Krimmi ja Ida-Ukrainasse on Ukraina riik taodelnud NATO-lt, Euroopa partneritelt ja USA-lt surmavaid relvi, mis suudaksid anda adekvaatse vastuse vene sõjajõudude agressioonile. ...
* Lühidalt - 20.09.2016 (täiendatav)

Venemaa vaesub kiirenevas tempos. Räigelt agressiivne ning sõjakas välispoliitika ja toorainele, eelkõige naftale-gaasile ülesehitatud majandusmudel õgivad vene riiki. Poliitiline anoreksia po ...
* Venemaast kui röövliriigist!

... steti hiljem  ... FSB on jätkuvalt agressiivseim Eesti vastu tegutsev vene eriteenistus ...  selle kõnekaim näide on Eestis tööülesandeid täitnud kaitsepolitsei ohvitseri Eston K ...