Putin kõneles kui natsionaalsotsialist Adolf Hitler - nii sisult kui argumentatsioonilt!

0

ERR tsiteerib Putinit: Venemaad soovitakse lammutada nagu Jugoslaaviat

Venemaa president Vladimir Putin ütles täna föderaalkogu ees peetud kõnes, et mitmed riigid soovivad, et Venemaa laguneks nagu Jugoslaavia, kuid Venemaa ei luba seda, nagu ei lubanud seda teha ka Hitleril.

Pöördumise algul tänas Putin kõiki venemaalasi talle osutatud toetuse ja solidaarsuse eest saatusrikkal ajal, mil otsustatakse riigi tulevik. Ta toonitas, et tuhandeaastane Venemaa usub endasse, suudab paljut ja saavutab kõik oma eesmärgid.

"Sel aastal läksime koos läbi katsumuste, mis on jõukohased ainult täiseas ja ühtekoondunud natsioonile, tõeliselt suveräänsele ja tugevale riigile. Venemaa tõestas tegudega, et on suuteline kaitsma kaasmaalasi, auga seisma tõe ja õigluse eest," ütles Putin.

Venemaa president nimetas Krimmi ja Sevastoopoli ühendamist Venemaaga ajalooliseks. Tema sõnul on Krimmil Venemaa jaoks tohutu tähendus tsivilisatsiooni ja sakraalsuse osas.


"Just nimelt siin, Krimmis, iidses Hersonesoses, või nagu seda nimetasid Vene kroonikakirjutajad, Korsunis, võttis ristimise vastu vürst Vladimir, aga pärast seda ristis kogu Vene," rääkis Putin.

"Rea Euroopa riikide jaoks on rahvuslik uhkus ammu unustatud mõiste"

Võttes kõne alla Ukraina, kinnitas Putin, et igal rahval on võõrandamatu õigus omaenda arenguteele, Venemaa suhtub sellesse alati austusega ning see kehtib ka Ukraina suhtes. Samas ütles ta, et silmakirjalike kõnelustega inimõigustest varjatakse Ukrainas toimunud riigipööret.

„Ei ole vaja tegelda politikaanlusega, vaid osutada Ukraina majandusele reformideks abi, kuid lääne kolleegid ei kiirusta seda tegema,“ sõnas Putin. Tema sõnul on Venemaa viimasel ajal krediteerinud Ukraina majandust 32,5-33,5 miljardi dollari ulatuses.

"Muidugi on meil õigus küsida, mispärast kogu see tragöödia Ukrainas juhtus? Kas ei oleks siis võinud lahendada küsimused, isegi vaidlusalused küsimused, dialoogi käigus, õigusruumi ja legitiimsete protsesside raamides?

Ent praegu püütakse meid kõigest jõust veenda selles, et see ongi tark ja kaalutletud poliitika, millele me peame mõtlemata ja pimesi alluma.

Seda ei juhtu.

Kui rea Euroopa riikide jaoks on rahvuslik uhkus ammu unustatud mõiste, aga suveräänsus liiga suur luksus, siis Venemaa jaoks on reaalne riiklik suveräänsus tema olemasolu hädavajalik tingimus."

"Venemaal on enda julgeoleku tagamiseks mittestandardsed lahendused"

Putin rõhutas, et sanktsioonid on kahjulikud kõigile, sealhulgas neile, kes neid rakendavad. Ta rääkis, et Venemaa ohjeldamise poliitika on pika ajalooga ning seda kasutatakse iga kord, kui keegi arvab, et Venemaa on muutunud liiga iseseisvaks.

„Rääkida Venemaaga jõupositsioonilt on mõttetu,“ toonitas ta.

Samuti ütles ta, et Venemaa Ukrainas aetav poliitika on õige, süüdistas lääneriike küünilisuses ja rõhutas, et Kremli suhtes kehtestatud majandussanktsioonid ainult annavad Venemaa majandusele vajaliku väljakutse.

USA raketikilbi plaane Euroopas nimetas ta aga otseseks ohuks Venemaale.

"Venemaa ei kavatse minna kaasa kalli relvastumise võidujooksuga, kuid tagab sealjuures enda julgeoleku täiel määral ning mittestandardsed lahendused on Venemaal olemas," ütles Venemaa riigipea.

Tema sõnul seisab Venemaa maailma mitmekesisuse ja tõe eest. Venemaa ei kavatse koomale tõmmata oma suhteid Euroopa ja Ameerikaga. Ühtlasi arvab Putin, et Venemaal on maailmas palju strateegilisi sõpru ja partnereid. Venemaa on avatud maailmale, välisinvesteeringutele ja ühisprojektidele. Sanktsioonid ja piirangud on aga stiimul püstitatud eesmärgi saavutamiseks, ütles Putin.

Tund ja kümme minutit kestnud Putini kõnet katkestati 39 korral kiiduavaldustega.

Allikas: RahvusRinghääling