Venemaa poliitik ähvardas Norrat USA sõdurite pärast tuumalöögiga

0

Venemaa föderatsiooninõukogu kaitse- ja julgeolekukomitee aseesimees Frants Klintsevitš hoiatas pühapäevases usutluses, et Norra võib sattuda tuumarelvade sihtmärgiks, edastas kohalik meedia.

Norra telekanalile TV2 antud intervjuus kinnitas Klintsevitš, et venemaa võtab Norrasse paigutatavaid USA sõdureid ohuna.

Klintsevitši sõnul pole Norra varem olnud venemaa strateegiliste relvade sihtmärkide nimekirjas, kuid nüüd võib see juhtuda.

"Kui sellised arengud jätkuvad, siis kannatab Norra rahvas. Venemaa peab reageerima vaieldamatule sõjalisele ohule. Ja meil on selleks vahendid," hoiatas Klintsevitš.


Klintsevitš lisas, et USA on loomas infrastruktuuri, mis võimaldab muu hulgas globaalse välksõja alustamist.

Venemaa välisministeerium teatas reedel, et Oslo otsus võtta vastu 330 USA merejalaväelast on veel üks lüli USA sõjaliste ettevalmistuste ahelas ega soodusta stabiilsust Põhja-Euroopas.

"Näib, et Norra valitsuse otsus on veel üks lüli USA juhtimisel kulgevate sõjaliste ettevalmistuste ahelas, mis ei soodusta stabiilsust Põhja-Euroopas," ütles vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 25.10.2016 (täiendatav)
Maailmavõimu ümberjagamise eest võitlev vallutushimuline venemaa kiitleb uute taparelvadega. Rašistlik Moskva režiim uhkeldab oma uute tuumapommidega, mille mkõrval 145. aastal Hirošimale  ...
* Merkel ja kindral Hodges hoiatavad Euroopat Venemaa rünnaku eest

... Aleppo pommitamise lõpetamist. "The Guardian" kirjutab Balti riikide kohta: tuumavõimekusega rakettide toi ...
* III konventsionaalse maailmasõja eest hoiatavad juba paljud

... s maailmasõda käib juba täie hooga. Izvestija pealkirjad räägivad ise ...