Delfi: Vene ajalehes ilmus välja mõeldud laimuartikkel Läti kaitseväe juhatajast

0

Läti ajalehe Neatkarīgā Rīta Avīze (NRA) teatel avaldas Vene ajaleht Rossiiskije Vesti hübriidsõja raames provokatsioonilise artikli 1991. aastal aset leidnud kuriteost, millest olevat osa võtnud Läti relvajõudude praegune ülemjuhataja Raimonds Graube.

NRA teatas, et Rossiiskije Vesti avaldas fabritseeritud loo 1991. aasta 19. ja 20. jaanuari sündmustest Riias, kinnitades, et Graube töötas mingi kolmanda jõu heaks. Väidetavalt võttis ta neljaliikmelise grupi liikmena osa provokatsioonidest Riia OMON-i võitlejate vastu. Rossiiskije Vesti kinnitas ka, et Graube tabati joobes autoroolist, vahendab Läti Delfi.

Kogu artikkel põhineb kellegi Didzis Meiersi jutustusel. Rossiiskije Vesti teatel olevat see isik hiljem enesetapu sooritanud. Seetõttu ei saa lugu ka kinnitada ega ümber lükata.

Graube ise ütles artiklit kommenteerides, et mingeid luukeresid tal kapis ei ole ning tulevahetuse ajal, mis talle süüks pannakse, viibis ta mujal, korraldades barrikaadide püstitamist. Artiklit nimetas ta absurdseks.


Läti seimi riigikaitse, siseasjade ja korruptsiooni tõrjumise komisjoni esimees Ainars Latkovskis on veendunud, et Rossiiskije Vestis ilmunud artikkel on osa niinimetatud hübriidsõjast.

Allikas: Delfi

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putinit ärritab Leedu otsus vene põhiseaduskohtu liikmete suhtes
...  Tuomioja vene propagandast naiivse möödavaatamise eest ...  Eesti, Läti ja Leedu on juba teatanud, et suhtuvad Nord Streami projekti negatiivselt. Wallmarki sõnul peaks ka Rootsi, Soome ja Taani se ...
* Riias lavastati vene propaganda eesmärgil kaklus Briti sõduritega

... Venemaal käib sõjahüsteeria puhumine ... atuse kohta, mis vene propagandamasinale omaselt on täis pikitud, ju ...
* Lühidalt - 21.10.2016 (täiendatav)

...  26. juunil 2002». Tšehhi loob riigiameti võitluseks vene propagandaga Tšehhi võimud otsustasid riigi stabiilsuse nimel luua uue riigiameti, milline koordineeriks võitlust välismaiste infoagent ...