Kas putinlik režiim vastab tavapärase infantiilse kättemaksumänguga?

0

Mina ka ..., mina ka ..., karjub vaimselt frustreeritud pisike Putin ja samas rütmis karjub koos diktaatoriga tema poliitiline koor Kremli stseenilt. PEA MAHA, KÄTTE MAKSTA ... !

Ja siis pöördub üks koori solistidest eeslaulja poole ning soleerides teeb ettepaneku kättemaksuks.

Tõesti pole tegemist siin pildikesega antiiktragöödiast vaid hoopistükkis tänapäevasest poliitkomöödiast, mida päevast-päeva etendab venemaa rašistlik režiim maailmapoliitika näitelaval. Reeglina.

Konkreetne "etendus" sai alguse sellest, kui pisike pätt tegi pahandust. Režii järgi antakse talle vastu näppe ja seepeale see pisike pätt otsustab karistajaid hammustada. Sest peab sellist kättemaksu normaalseks.

Lavrov tegi Putinile ettepaneku vastata Washingtonile 35 USA diplomaadi väljasaatmisega

Venemaa välisministeerium tegi president Vladimir Putinile ettepaneku vastata neljapäeval Ameerika Ühendriikide poolt kehtestatud sanktsioonidele 35 USA diplomaadi riigist välja saatmisega.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov lisas, et samuti taotletakse riigipealt USA suursaatkonna Moskva lähistel asuva suvilakompleksi ja laohoone sulgemist, vahendas TASS.

Lavrov kordas veel üle ka Moskva seisukoha, et venemaal pole USA valimiste ajal aset leidnud küberrünnakutega mingit seost.

Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova teatas juba neljapäeval Facebookis, et Moskva teeb vastumeetmed Valge Maja uutele sanktsioonidele teatavaks reedel.

Samas lükkas Zahharova reedel tagasi rahvusvahelises meedias levinud väited, mille kohaselt plaanisid võimud Moksvas asuva Ameerika kooli sulgemist.

Pressiesindaja rõhutas, et rahvusvahelist kooli, kus õpivad USA, Suurbritannia ja Kanada diplomaatide lapsed, pole kavas sulgeda ning väited selle kohta on täielik vale.

USA saadab välja 35 Washingtonis ja San Franciscos tegutsevat vene diplomaati

USA president Barack Obama kehtestas neljapäeval sanktsioonid vene ametiisikutele ja luureteenistustele seoses sekkumisega Ühendriikide presidendivalimistesse.

USA välisministeerium saatis riigist välja 35 diplomaati, kes töötasid suursaatkonnas Washingtonis ja konsulaadis San Franciscos, andes neile 72 tundi riigist lahkumiseks. Diplomaadid kuulutati "persona non grataks" tegevuse eest, mis ei vasta nende diplomaadistaatusele.

Suleti ka kaks venemaale kuuluvat kinnisvara - üks New Yorgis Long Islandil ja kuni 40 peret mahutav toretsev jõeäärne kompleks Marylandis, kus armastasid puhata vene diplomaadid, ent mida USA andmeil kasutati ka luureotstarbel.

Meetmete seas on sanktsioonid venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) ja sõjaväeluure ehk Kindralstaabi Luurepeavalitsuse (GRU) vastu. Sanktsioonid kehtestati ka neljale GRU töötajale, teiste seas agentuuri juhile Igor Korobovile.

Lisaks kehtestas USA rahandusministeerium sanktsioonid kolmele ettevõttele ja kahele isikule - Jevgeni Bogatšovile ja Aleksei Belanile - "seotuse eest pahatahtliku küberalase tegevusega". Sanktsioonide kohaselt külmutatakse kõik nende varad USA-s, samuti blokeeritakse Ühendriikide ettevõtetel nimetatud isikute ja ettevõtetega ärikoostöö.

Valitsus avalikustab ühtlasi vene kübertegevusega seotud tehnilised üksikasjad, et aidata ettevõtetel end paremini kaitsta võimalike tulevaste rünnakute eest.