Kurjuse impeerium hoiatab maailma USA eest

0

Konstantin KossatšovVenemaa on teatavasti ainuke riik Euroopas ja Ameerikas, kes peale II maailmasõja lõppu on anastanud sõjalist jõud kasutades naaberriikide territooriume ning neid seejärel oma riigi piiride sisse inkorporeerinud. Vähim, mis venemaa oma naabritele teinud on, on see, et peale naabrite territooriumi üle sõjalise võimu saamist on ta need piirkonnad sidunud poliitiliselt oma riigi külge vasallsõltuvuse kaudu. Seega ta hoiab anastatud territooriume enda küljes või on loonud nendel territooriumitel sõbraliku poliitilise nukurežiimi. Venemaa on teinud seda möödunud sajandi neljanda kümnendi teises pooles nagu ka käesoleva sajandi alguses korduvalt.

Venemaa poliitilise režiimi võikaid ja rahvusvahelist õigust rikkuvaid toiminguid meenutavad Eesti ida-alad ja Petseri, Moldova ida-alad e. Transnistria, Ukraina kagu-alad ja Krimm, Georgialt rebitud Abhaasia ja Osseetia ... .

Ometigi jätkub sellel alatul ning räigel anastajal jultumust nimetada maailmarahu suurimaks ohuks USA-d.
Erinevalt venemaast ei tea XX ega ka XXI sajand olukorda, kus USA oleks vallutanud mingi riigi sõjaliselt ja selle riigi seejärel USA territooriumiks kuulutanud.

Kuid venemaa ütleb - USA on suurem oht maailmarahule kui Põhja-Korea. Sellised sõnad lausus vene riigiduuma väliskomisjoni juht Konstantin Kossatšov möödunud reedel. Kossatšovi sõnul on kõige murettekitavam asi praeguse USA administratsiooni puhul see, et ei saa olla kindel, kas nad blufivad või viivad oma ähvardused tõepoolest ellu.

«Ameerika kätkeb objektiivselt endas suuremat ohtu rahule kui Põhja-Korea,» sõnas seadusandja. «Kogu maailm on hirmul ja jäetud arvama, kas ta (USA) ründab või mitte».

Kossatšovi sõnul on vähe lootust, et USA presidendi Donald Trumpi administratsioon võtaks kuulda venemaa ja Hiina hoiatust mitte kasutada sõjalist jõudu tuumarelva omava Põhja-Korea vastu.

Mida siis ütleb loogika Eesti õigusjärgset riiki mittetunnustava idanaabri tähtsa poliitiku sõnavõtu kohta?

Nii mõndagi. Kõigepealt seda, et hirm on pigem Kremli rašistlikul režiimil. See hirm on alaline, sest vaid USA on see, keda venemaa riigina pisut kardab. Teiseks seda, et Kreml soovib oma nõuka-aegadel väljatöötatud tüüpilise rahuretoorikaga suunata rahvaste viha põlisvaenlase USA vastu. Kindel võib olla, et mõnigi poliitikat mide aduv hing selle propagandaga kaasa ka läheb. Kolmandaks seda, et oma sisemaisele poliit-tarbijale veelkord rõhutada oma olematut "rahumeelsust".

Sisemiselt tunneb venemaa aga rõõmu, kui USA sotsialistlikku Koread ründaks, sest see lööks maailma majandusliku tasakaalu paigast ära ja loomulikult venemaale soodsas suunas.Venemaa saaks reaalselt siis näha USA tänapäeva relvastuse võimekust. Tähelepanu Süüriale väheneb. Venemaa saaks siis ka oma sõjatarneid suunata Koreasse, kelle kogu sõjaline tehnoloogia ju baseerub venemaa vanemale sõjatehnoloogilisele taristule. Lõppude-lõpuks oleks venemaa ka see, kes pärast konflikti oleks Põhja-Korea suurim ülesehitaja nii tsiviilobjektide kui ka sõjatehnoloogia poole pealt. Hiina on küll siin oluline konkurent, kuid tegelikkuses on ka hiina sõjatehnoloogia vaid vene kloon.

Niiet tegelikkus on see, et venemaa võib ainult rõõmustada selle üle, kui USA ja Põhja-Korea vahel peaks plahvatama sõjaline kokkupõrge.

AP/BNS/BHR

Kliki ka nendele artiklitele: