Venemaa: Dalia Grybauskaitė on oma sõnu mittekontrolliv blondiin

0

Moskva keskvõimu poolt kontrollitav uudistekanal "Rossija RTR" edastas tänaõhtuses nädalakokkuvõtte uudistesaates mitmesuguseid uudiseid.

Äärmiselt suure osa uudisteprogrammist hõlmas Ida-Ukraina relvastatud terroristide grupeeringu "Donetski rahvavabariik" kontrolli alloleva piirkonna ja sealse eluolu kiitmine, Ukraina keskvalitsuse süüdistamine sajas surmapatusd ning putinliku ettenägemisvõime ja poliitilise tarkuse kiitmine.

Välispoliitika osas edastas venekeelne informatsiooniprogramm nupukese Leedu president Dalia Grybauskaitė kohta, kus presidenti iseloomustati "oma sõnu mittekontrolliva blondiinina". Sarkasm oli siinjuures tajutavalt paks, uudis sisu poolest üleolev ja irvitav.

Selles nupus heideti Leedu presidenile ette seda, et ta nimetas venemaad terroristlikuks riigiks. Nüüd siis küsis lõpuks vene tuntud uudisteankur hoolikalt ette valmistatud küsimuse, sõnasid täpselt sättides, et KUI Leedu arvates on venemaa terroristlik riik, siis, miks Leedu ei katkesta diplomaatilisi suhteid venemaaga? Ei saa ju hoida selliseid suhteid terroristiga. Kuivõrdaga Leedu endiselt suhtleb venemaaga, siis järelikult on nende president Grybauskaitė lihtsalt oma sõnu mittekontrolliv blondiin.

Ühes on siinjuures BHR nõus. Selles, et venemaaga peaks tõesti katkestama poliitilise suhtlemise need riigd, kes endiselt austavad rahvusvahelist õigust ja leiavad, et vene riik käitub nendega pidevalt poliitiliselt ebakorrektselt ja mitteaustavalt.

Samuti peaksid venemaaga lõpetama poliitilise suhtlemise riigid, kes eelnimetatuid toetavad.

Venemaa väärib iseolatsiooni, poliitilisse prügikonteinerisse viskamist ning oleme ka ausad - jagamist väiksemateks osadeks, sest vaid venemaa tükeldamisega saab ära võtta temas pesitseva kurjuse ning naabreid ahistama ajava imperialismi vähkkasvaja.

BHR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vene välisministeerium taunis Grybauskaitė sõnavõttu Ukraina teemal
Vene välisministeerium taunis teravalt Leedu presidendi Dalia Grybauskaitė sõnavõttu, milles ta lähtuvalt sündmustest Ukrainas süüdistas Venemaad terrorismis. Vene välisministeerium märki ...
* Vene kommunistid tegid ettepaneku katkestada Leeduga diplomaatilised suhted ja kehtestada sanktsioonid

... ikolai Kolomeitsevi sõnul peaksid need meetmed olema vastus Leedu presidendi Dalia Grybauskaitė jultunud ja küünilistele väljaütlemistele, teatab RIA Novosti. „Teen ettepaneku anda väliskomiteele korra ...
* Naabreid rõõmuga anastav agressiivne venemaa ei kavatse armu anuda

... asjata ei öelda, et venemaa agressiivsuse mahasurumiseks on maailmal vaid üks ja ainuke võimalus - venemaa tükeldamine väiksemateks, omavahel poliitiliselt, sõjaliselt ning majanduslikult konkureerivateks ri ...
* Venemaa kui katk, kui surm, kui suurim oht inimkonnale.

... venemaa peab hävima. Venemaa kurjusest saab jagu vaid tema tükeldamisega väiksemateks omavahel konkureerivateks riigikesteks.