Putin kurdab avalikkusele, et tal ei lubata naaberriike ahistada

0

Vene rašistliku riigipoliitika kohaselt peaksid kõik teised riigid leppima sellise olukorraga, kui venemaa naaberriikide poliitilise võimu üle seab iseenda režiimi poolse kontrolli, kas seda siis läbi intriigide, manipulatsioonide või toore sõjalise sekkumise kaudu. Siinjuures on venemaa ainuke Euroopa riik, kes peale II Maailmasõja lõppu on enda riigi külge sõjalisel teel annekteerinud teistele riikidele kuuluvaid territooriume.

Venemaale iseloomuliku tagurpidiretoorika järgi pole küll tegemist vallutamisega vaid venemaa õiguste kaitsmisega, naaberriikide territoorimile sõjajõududega sissetungimist nimetatakse nende naaberriikide "rahule sundimiseks" nagu ka vene imperialistliku ning šovinistliku naabruspoliitika intensiivistamisest, sealhulgas aktiivse hübriidsõja meetodite kasutamist nimetab sõjakas idanaaber peenelt oma "loomulike huvide kaitsmiseks välismaal".

Venemaa kasutab ära lääne demokraatia liberaalsust ja kõikelubatavust ning paiskab meeletud ressursid läänemaailma inimeste ajude pehmekspeksmisele. Oma maal on putinlik režiim selle ülesandega juba edukalt hakkama saanud.
Kaunite sõnade, sinisilmsete ja kergeusklike inimeste, inimliku lihtsameelsuse ning kohatise rumaluse ja "demokraatliku õiguse ja sõnavabaduse" purjede all on putinlikrežiim pannud üürgama kõik oma hääletorud, tekitades neid üha juurde.

Ka Putin isiklikult vahetevahel osaleb lausrumaluste rääkimises ja riigipropaganda hiigelrattale personaalsete käekestega hoo lisamisel.

Lääne poliitikud aga ei suuda ega taha kuidagi tõkestada venemaalt tulevat totaalset propagandat ning käed rüppes vaatavad tuimalt pealt, kuidas nende valijate ajud üha pehnenevad ja pehnenevad.

Tänagi vahendas Postimees Putini sõnu, kuidas Lääs pöördub Venemaa vastu, kui see oma huve kaitseb.

Lehes kirjutati, et lääs pöördub Venemaa vastu niipea, kui Moskva püüab oma huve kaitsta. Postimees vahendas siinjuures vene president Vladimir Putin intervjuud uudisteagentuurile TASS.

Lääs pöördub Venemaa vastu, kui see oma huve kaitseb.

«Niipea, kui Venemaa jalule tõuseb, saab tugevamaks ja paneb maksma oma õiguse kaitsta oma huve välismaal, muutub suhtumine riiki ja tema liidritesse,» ütles Putin 13. novembril Vladivostokis salvestatud intervjuus.

Ta tõi näiteks Boriss Jeltsini ametiaja presidendina 1990. aastatel.

«Alguses olid üle maailma head reageeringud sellele, mis tehti. Mida iganes Jeltsin tegi, seda tervitati ja ülistati. Niipea, kui ta tõstis häält Jugoslaavia kaitseks, muutus ta Lääne silmis koheselt alkohoolikuks, valeks isikuks. Järsku said kõik teada, et Boriss Nikolajevitšile meeldis naps,» seletas Putin.

Vene presidendi sõnul ei olnud Jeltsini alkoholilembus ka varem saladus, kuid see ei olnud Venemaa välissuhetes probleem.

Putin võttis sõna ka Ukraina teemal, kritiseerides Ukraina territoriaalset terviklikkust toetavaid lääneriike oma õiguste ja huvide eest võitlevate inimeste nimetamises venemeelseteks separatistideks. Samuti süüdistas ta Kiievit ebaproportsionaalse jõu kasutamises.

BHR/Postimees

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putinistlik absurdiloogika e. järjekordne näide elust nn tagurpidimaailmas
...  Putini tõeline eesmärk pole Ukraina, vaid Euroopa destabiliseerimine ... on konnaks venemaa oma tagurpidimaailma retoorikaga ja mätas on see kuritegude kogum, mille otsas see sõjalembeline ning ag ...
* Heiki Krips: Marss ründab. Kuidas Vene propaganda inimesi töötleb

Tartu Ülikooli Kasvatusteaduste lektor Heiki Krips valgustab Päevalehe ridadel lugejaid vene tagurpidimaailmast ja nendest lihtsatest, samas banaalsetest trikkidest inimteadvuse mürgitamisel, mida venemaa ...
* USA ajakiri: Kreml tegeleb uue reaalsuse loomise ja massihallutsinatsioonide esilekutsumisega

... ei võeta Vene propagandakanalit RT eriti tõsiselt, kuid Euroopas on Vene propagandal rohkem jõudu. Olukord on The Atlanticu teatel kõige pingelisem Balti riikides, mille suurt venekeelset elanikkonda ...
* Vene propagandatööstuse meistriteosed

... vene propaganda üsna hästi ka nende inimeste peal, kes asuvad väljaspool venemaa piire, kuid on pikema aja jooksul viibinud misiganes põhjustel vene propaganda mõjuväljas. Siia hulka saab tuua ka paljusid ...