Probleemi nimeks on UKRAINA

Ukraina on riik Ida-Euroopas, Mustast merest ja Aasovi merest põhja pool. Ukraina piirneb Rumeenia ja Moldovaga edelas, Ungari ja Slovakkiaga läänes, Poolaga loodes, Valgevenega põhjas ja Venemaaga idas. Pindalalt (603 628 km²) on Ukraina 45. riik maailmas ja suurim tervikuna Ida-Euroopas asuv riik (Venemaa on suurem, kuid asub suuremalt osalt Aasias).
2001. aastal elas Ukrainas üle 48,4 miljoni inimese, 2012. aasta 1. septembril Ukraina statistikaameti andmeil 45 559 058. Rahvaarvult on Ukraina 29. riik maailmas.
Riigi pealinn on Kiiev, riigikeel ukraina keel. 2001. aastal oli Ukraina elanikest 77,8% ukrainlased. Suur osa Ukraina elanikest on õigeusklikud.

0

Venemaa otsustas kaudselt tunnustada Ida-Ukraina separatistide "riike"

Venemaa astus järjekordse sammu, millega toetab rahvusvahelist terrorismi ja soodustab oma piirialadel püsikonfliktide eksisteerimist. Venemaale on poliitiliselt vajalikud piiriäärsete alade konfliktid, mida ta kasutab ühelt poolt ära oma igapäevases propagandas ning teisalt oma sõjalistes strateegiates. Viimati nimetatud tähendab eelkõige seda, et venemaa koolitab nendes konfliktides oma sõjaväge ja peab pisikesi harjutussõdu, et koolitada endale tugevat elukutseliste sõjaväelaste kaadrit.

Kogu venemaa tegevus toimub koos ühe olulise printsiibi järgimisega - purustused ja hävingud peavad toimuma väljaspool venemaa territooriumi. Sellisel moel on võimalik neid piiriäärseid konflikte kõige edukamalt ära kasutada oma agressiivsete plaanide huvides. Seda nii ideoloogilises plaanis kui ka taktikalises võtmes.

Tänase päeva kuumaks uudiseks sai asjaolu, et Kremli režiim otsustas tunnustada rahvusvahelise dokumendina Ida-Ukraina ebaseaduslike relvajõudude ning terroristlike vastupanurühmituste "ametlikke dokumente", millised on väljastatud "Donetski Rahvavabariigi ja Luganski Rahvavabariigi" nimel e. nn. DNR ja LNR poolt kinnitatud (ilmselt venemaal trükitud) dokumente.

Et see tegevus on maailmas koheselt ka laialdast negatiivset vastukaja leidnud, on putinliku režiimi ametnikud andnud omapoolse selgituse toimunule.

Read more ...

1
+1

Le Peni suurim mõistetamatus - Krimmi küsimus.

Marine Le PenLe Pen ja Krimmi küsimus

Prantsuse parempoolsete maailmavaadetega inimeste liider ja Rahvusrinde juht Le Pen on igati tasakaalukas ja karismaatiline. Tema poolt väljendatu on reeglina lihtsasti mõistetav ja arusaadav. Seepärast on tema erakond astunud viimastel aastatel ühelt võidult teisele ja erakonna kui ka tema enda populaarsus on jätkuvas kasvus. Samas on üks vektor tema poliitikas arusaamatu ja võib osutuda ka saatuslikuks veaks, mis võib mõjutada tema võimalusi riiki juhtima asuda. Selleks on rahvusvahelise õiguse valikuline eitamine.

Rahvusvahelise õiguse eitajast riigijuht muutub ise paariaks maailma üldsuse silmis nagu on olemas oht, et ta veab paariastaatusse ka oma riigi ja rahva. See on tõsine oht.

Teatavasti püsib maailmarahu peamiselt seetõttu, et rahvusvahelises õiguses eksisteerivad väga konkreetsed, staatilised ja konservatiivsed arusaamad, mis on segu kehtivast õigusest ja traditsioonidest e. pikaajaliselt välja kujunenud sõlmpunktidest, mida muuta ei tohiks. Tegemist on siinhulgas terve rea eriliste elementidega rahvusvahelises suhtluses, milliste juured püsivad iidsetes aegades, kui valitsejad, kuningad ja keisrid kokkuleppeid tegid.

Read more ...

0

Stoicescu: Haley sõnum väljendab Trumpi suhtumist

USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley ütles neljapäeval, et venemaale kehtestatud sanktsioonid jäävad paika nii kauaks, kuni Ukrainale kuuluv Krimmi poolsaar on annekteeritud.

Kaitseuuringute keskuse teadur Kalev Stoicescu ütles, et USA ÜRO saadiku Nikki Haley avaldused vene-vastaste sanktsioonide teemal näitavad president Donald Trumpi administratsiooni reaktsiooni sõjategevuse ägenemisele Ida-Ukrainas.

"Teadete kohaselt, kus tsiteeritakse anonüümseid allikaid ka Valgest majast, oli see sõnum, mida suursaadik Haley ÜRO-s edastas kooskõlastatud USA riikliku julgeolekunõukoguga, kus istub teiste seas ka Steve Bannon," ütles Stoicescu ERR-i raadiouudistele.

"Selle sõnumi ehtsuses ei tohiks kahelda. See tuli küll mõnevõrra üllatusena, sest see jada, mis siiani kujunes alates Trumpi presidendi valimiste kampaaniast, rääkis vajadusest venemaaga suhteid parandada ja näitas tohutut sümpaatiat president Putini suhtes. Siis tuli see hiljutine telefonikõne, kus mõlemad pooled püüdsid väita, et ei räägitud ei Ukrainast ega sanktsioonide lõpetamisest. Paraku tundub, et siiski räägiti, aga üks pool tahtis rohkem ja teine pool vähem rääkida, ehk president Putin olevat tahtnud Ukrainast midagi enamast rääkida ja enamat kuulda president Trumpilt, aga nähtavasti president Trump ei olnud valmis enamat midagi ütlema ja lubama Putinile," lisas Stoicescu.

Read more ...

0

Ukraina staap: vene okupatsiooniväed andsid Avdijivka piirkonnas praktiliselt kogu päeva tuld

Venemaa poolt toetatud bandiitlikud ja ebaseaduslikud relvaformeeringud on märkimisväärselt suurendanud oma rünnakuaktiivsust Ida-Ukrainas, rünnates Avdijivkat ja teisi Ukraina vägede positsioone, teatas terrorismivastase operatsiooni staap.

Staabi teatel hukkus 2. veebruaril neli Ukraina sõdurit ja 17 sai haavata, vahendab UNIAN.

Donetski suunal andsid vene okupatsiooniväed Ukraina staabi teatel tuld raketiheitjatest BM-21 Grad Avdijivka, Piskõ, Kamjanka ja Oprosne piirkonnas. Praktiliselt kogu päeva jooksul andsid tuld tankid, erineva kaliibriga miinipildujad, granaadiheitjad ja laskurrelvad, vahendas Delfi.

Read more ...

0

Väliskomisjon karmistas Eesti seisukohti venemaa vastu Ukraina küsimuses

Riigikogu väliskomisjon otsustas tänasel istungil karmistada Eesti seisukohti Ukraina küsimuses Euroopa Liidu välisasjade nõukogu 6. veebruaril toimuval arutelul.

Väliskomisjoni konsensuslikul ettepanekul lisati Eesti seisukohtadesse punkt, et Eesti taunib kõigiti sõjalist eskalatsiooni, mis toimub Ida-Ukrainas. Euroopa Liidu venemaa-vastased sanktsioonid peavad kehtima Minski lepete täieliku täitmiseni. Sõjalise eskalastiooni jätkumisel toetab Eesti sanktsioonide karmistamist, teatas riigikogu.

„Eesti seisukohtades kajastuvad meie hoiakud viimastel päevadel Ida-Ukrainas toimunu kohta,” ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. „venemaa-vastaste sanktsioonide kehtimine on otseses seoses Minski kokkulepete täitmisega. Kahjuks näeme olukorra kiiret halvenemist, kus Kremli-meelsete jõudude algatatud sõjalises eskalatsioonis on viimastel päevadel kümneid hukkunuid ja sadu haavatuid. Seetõttu on oluline, et Euroopa Liit väljendaks jõulist toetust Ukrainale.”

Komisjoni aseesimees Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on Eesti ja kogu Euroopa Liidu ühene ja selge toetus Ukraina territoriaalsele sõltumatusele ja sõjategevuse lõpetamisele vajalik. „Kui sõjaline eskalatsioon Ukrainas jätkub ja Minski lepinguid lihtsalt jõhkralt rikutakse, on kohane vastus sellele kehtestatud sanktsioonide ülevaatamine ja karmistamine,” ütles Pentus-Rosimannus.

Read more ...

0

McCain kutsus Trumpi üles Ukrainale surmavat relvastust tarnima

John McCainSenati relvateenistuste komitee esimees, vabariiklane John McCain kutsus president Donald Trumpi üles toetama Ukrainat seoses viimasel ajal intensiivistunud rünnakutega Donbassi rindejoonel. McCain tuletas meelde Vabariikliku Partei pikaaegset soovi, et Ukrainale tuleks enese kaitsmiseks tarnida ka nn surmavat relvastust.

"Vladimir Putini vägivaldne kampaania iseseisva Ukraina riigi destabiliseerimiseks ja tükeldamiseks ei lõpe enne, kui ta kohtab tugevat ja sihikindlat vastuseisu," kirjutab McCain riigipeale saadetud avalikus kirjas. "Seega, arvestades värskeid venemaa-poolseid rünnakuid ja võimalikku tulevast agressiooni Ukraina vastu, ma kutsun teid üles kasutama 2017. aasta kaitse-eelarvega ette nähtud volitust võimaldada Ukrainale kaitseotstarbelist surmavat relvastust, et kaitsta oma territooriumi edasiste venemaa ja viimase poolt toetatud separatistide rünnakute eest. Samal ajal, kuni venemaa jätkab Krimmi okupeerimist ja Ukraina destabiliseerimist, ma kutsun teid üles säilitama venemaa suhtes praegusi sanktsioone. Ning lähtudes venemaa katsest sekkuda meie valimisprotsessi, kutsun ma teid üles praegusi sanktsioone venemaa vastu laiendama."

McCain juhtis tähelepanu sellele, et äsjased rünnakud Ukraina vastu said alguse päev pärast seda, kui Trump pidas Putiniga telefonivestluse. Senaatori hinnangul on näitab see, et Putin on USA uuele presidendile seadnud ette esimese suurema testi ning et Ameerika vastusel saavas olema pikemaajalised tagajärjed.

Surmava relvastuse mitte tarnimine oli üks peamisi vabariiklaste etteheiteid eelmisele presidendile Barack Obamale. Lubadus Ukrainale surmavat relvastust tarnida oli esialgu ka vabariiklaste valimisplatvormis kirja pandud, kuid suvel muudeti väljendusviisi üldsõnalisemaks (ehk "surmava relvastuse" asemel lubati Ukrainale igakülgset abi) just Trumpi kampaaniameeskonna poolt, mida tollal juhtis veel Kremli-seostes süüdistatud Paul Manafort. Samas on ka nimetatud teemat käsitlenud USA väljaanded märkinud, et Trump ise ei pruukinud selle sõnastusemuutusega otseselt seotud olla.

Read more ...

1
+1

Biden Kiievis: rahvusvaheline kogukond peab vene agressioonile vastu seisma

Peagi ametist lahkuv USA asepresident Joe Biden, kes saabus esmaspäeval visiidile Kiievisse, avaldas arvamust, et rahvusvaheline kogukond peab astuma vastu venemaa agressioonile. Samuti kutsus ta peagi ametisse astuvat Donald Trumpi administratsiooni üles olema Ukrainale tugevaks toetajaks ja partneriks.

Tegemist on viimase ametniku välisvisiidiga, mille Biden teeb asepresidendina, vahendas Reuters.

"Te võitlete samal ajal korruptsiooni vähkkasvajaga ning Kremli järelejätmatu agressiooniga," ütles Biden seistes president Petro Porošenko kõrval.

"Rahvusvaheline kogukond peab endiselt seisma ühtsena venemaa surveavalduste ja agressiooni vastu," lisas ta.

Read more ...

0

Ukraina loodab järk-järgult NATO idatiivaga liituda

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin pidas vajalikuks tõhustada tööd Ukraina lõimimiseks NATO-ga.

"Peab minema kaugemale, et Ukraina muutuks järk-järgult NATO idatiiva osaks. Peab töötama olukorra ühise mõistmise ja teadvustamise nimel, mis kätkeb luureandmete vahetamist, planeerimist, ühisõppusi. See peab puutuma ka Vene agressiooni tõttu üheks kõige ohtlikumaks piirkonnaks muutunud Musta mere piirkonda," ütles Klimkin teabetunnis pärast Ukraina-NATO komisjoni istungit.

Ta märkis, et Ukraina-NATO koostöö kulgeb mitmes tähtsas suunas, sh Ukraina julgeoleku- ja kaitse valdkonna reformimises. "Ukraina jääb NATO prioriteediks," sõnas Klimkin.

Read more ...

0

Pettunud Ukraina kaalub tagasiminekut tuumariikide perre

Lääneriikide õhutusel ja venemaa toetusel loobus Ukraina iseseisvumise järel tuumarelvast. Aasta oli siis 1994.

Tuumarelvast loobumisega koos andsid lääneriigid ja venemaa nn Budapesti memorandumiga Ukraina riigile julgeoleku garantiid, mida koos pidid nad ka tagama, sealhulgas territoriaalse terviklikkuse garantii. Tegelikkus nende garantiide osas osutus teiseks. Möödus vaid 20 aastat ja venemaa tungis Ukrainale kallale, rebides ära tüki sellelt riigilt ning viis Ukraina sügavasse sisemisse kriisi.

Venemaa kehtiv sõjakontseptsioon (et sõda tuleb alati pidada vaenlase territooriumil, las siis nad tambivad oma struktuure) oli edukas venemaa jaoks. Vähemalt lühiajalises perspektiivis. Ukraina jaoks aga vastupidiselt on toimunu, territoriaalne kaotus ja lääneriikidelt saadava abi ebatõhusus venemaa agressiooni tõrjumisel, kutsunud esile pikema dilemma tuumavõimekuse taastamise teemal.

USA välispoliitikaprofessor globaalse geopoliitika ja julgeoleku alal Simon Serfaty ütles 2014. aastal vene-Ukraina kriisi kommenteerides, et: "Vene agressioonist Ukraina vastu võivad teised riigid õppida kaht asja. Esiteks. Kui sul on tuumarelv, ära loovuta seda. Teiseks, kui sul pole tuumarelva - hangi see."

Read more ...

0

Vene okupatsioonirežiim terroriseerib annekteeritud Krimmis kohalikke elanikke

Vene terrorirežiim annekteeritud Krimmi poolsaarel hoiab hirmu all ukrainlasi, kes elavad Krimmis, kuid on läbinud oma kodumaa (Ukraina) sõjaväeteenistuse. Okupatsioonivõimud viivad ellu süstemaatilist terrorit, kasutades elanike vastu nii salapolitseid, sõjaväeluuret kui ka okupatsioonivõimudega koostööd tegevaid kollaborantidest "riigiametnikke".

 

Krimmis vahistati veel kaks "Ukraina diversanti"

Annekteeritud Krimmis vahistati veel kaks inimest, keda kahtlustatakse Ukraina kaitseministeeriumi ülesandel diversiooni korraldamises Krimmi infrastruktuuri objektidel, teatas RIA Novosti.

"Kinni peeti ja vahistati kaks Ukraina diversanti," rääkisid kohtuametnikud Uniani teatel.

Read more ...

0

Ukrainas toimub dekommuniseerimise protsess.

Peale venemaa sõjalist kallaletungi Ukrainale 1914.aastal ja Krimmi annekteerimist käivitas Ukraina mitmeid kontraprojekte, et tõsta riigi väärikust ja toetada moraalselt oma inimesi, kes pidasid ning peavad ka täna ebavõrdset võitlust Ida-Ukraina separatistide ja Krimmi okupatsioonivõimu vastu.

Üheks meetmetest sai dekommuniseerimise seaduse vastuvõtmine, mille alusel alustati Ukrainas venemaa ülemvõimu objektide väljarookimist inimteadvusest.

Dekommuniseerimine puudutas kõike - alates venemaa mälestuse ülistamisest pildis ja sõnas; tänava-, asulate- ja muude kohanimede ümbernimetamisest kuni visuaalsete märkide nagu venemaa poliitikute kujude, bareljeefide ja ausammaste eemaldamine avalikust ruumist.

Eriti aktiivselt sisenes rahvas venemaa nõukogude perioodi aegsete kujude kõrvaldamisse (Lenin, Kalinin, Vorošilov jne). Paljud neist hävitati spontaanselt juba enne dekommuniseerimise seaduse vastuvõtmist. Eriti Ukraina läänepoolses osas. Paljud vene poliitika mälestusmärgid tassiti aga erinevatesse hoiupaikadesse, kust need hiljem tõenäoliselt leiavad tee vastavatesse muuseumitesse.

Read more ...

0

Ida-Ukraina relvastatud terroristlikud üksused leinavad oma pealikku.

Pavlov aka MOTOROLA armastas hirmsasti end dekoreerida erinevate medalitega ja omistas endale nn "alampolkovniku" (kolonelleitnandi) auastmeEbaseadusliku relvaformeeringu "Donetski rahvavabariik" üks sõjapealikest on tapetud.

Arseni Pavlov, keda bandiitlikes ringkondades tunti MOTOROLA hüüdnimega, on hukkunud segastel asjaoludel.

Varasemas elus venemaal autopesijana tööd teinud, aga ka vabatahtlikult Itškeerias tšetšeenidega sõdimas käinud mees sõitis Ukrainasse sõtta "vene hingede eest"  2014. aasta kevadel, kui venemeelsed jõud alustasid organiseeritud vastupanu Ukraina keskvõimudele.
Kremli-meelses meedias palju tähelepanu pälvinud Pavlov sai surma, kui pühapäeval plahvatas Donetski linnas ühe kortermaja liftis pomm. Lisaks Pavlovile sai surma ka tema ihukaitsja, vahendas ERRi uudisteportaal Uniani, Interfaxi, BBCd jt uudisteportaale.

RahvusRinghäälingus valgustatake ühtlasi nii Motorola surma segaseid asjaolusid kui ka bandiidi minevikku ning poliitilisi seoseid.

Read more ...
0

Vene okupatsioonivõimud korraldasid krimmitatarlaste külades reide

Vene okupatsioonijõudude karistusorganid korraldasid Ukrainalt anastatud Krimmi poolsaare kahes külas reidi ja võtsid kinni viis krimmitatarlasest meest, kes olevat seotud väidetavalt islamirühmitusega.

Sotsiaalmeedias levis amatöörvideo sellest, kuidas maske kandnud võimuesindajad ühes külas tegutsesid, vahendasid ERR-i teleuudised ja The Moscow Times.

Kohalikud elanikud kogunesid tänavale, nõudes selgitusi nende sealviibimise kohta ja avaldasid kinnipeetutele toetust.

Pärast seda, kui venemaa Krimmi poolsaare Ukrainalt endale haaras, on kohalike sõnul krimmitatarlaste kinnivõtmine ja nende kodude läbiotsimine saanud igapäevaseks.

Read more ...
0

Ukraina kaitseminister: korruptsiooniga saame ise hakkama, vene agressiooniga võitlemiseks on vaja abi

Eestis viibiva Ukraina kaitseministri Stepan Poltoraki hinnangul on suurim oht Ukrainale venemaa, kelle agressiivse käitumise eest vajab Kiiev rahvusvahelist abi. Poltorak kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et jutud suurest korruptsioonist Ukrainas on osaliselt Moskva väljamõeldis ja et tegelikult on võitlus korruptsiooniga Ukraina juhtide jaoks väga oluline.

Ämaris meie liitlaste panusega Eesti kaitsevõimesse tutvunud Ukraina kaitseminister Stepan Poltorak rõhutas, et venemaa on endiselt agressiivne ning just selle vastu võitlemiseks läheb Kiievil rahvusvahelist abi tarvis. Moskva on Donbassi saatnud tema sõnul 600 vene tanki, mida kuskilt niisama poest osta ei saa. Kestev vastasseis ei ole kasulik kummagi riigi võimuladvikule, kuigi just see annab võimaluse venitada reformidega või kehtestada piiranguid.

"See oleks sama nagu tulen teie juurde ja võtan teie auto ära. Kas see meeldib teile? Kas te tahaksite, et jätkaksin auto enda käes hoidmist? Sõda, mis kestab Donetskis ja Luhanskis, on kasulik üksnes venemaale," ütles Poltorak.

Read more ...
0

Ukraina saavutas oma tahtmise - armee saab lõppudelõpuks surmavaid relvi vene agressiooni tõrjumiseks.

Alates vene agressioonist Krimmi ja Ida-Ukrainasse on Ukraina riik taodelnud NATO-lt, Euroopa partneritelt ja USA-lt surmavaid relvi, mis suudaksid anda adekvaatse vastuse vene sõjajõudude agressioonile.
 
Paraku seni asjata. USA juhtimisel on lääneriigid olnud püsivalt positsioonil, et Ukrainale relvi anda ri tohi, sest see asjaolu süvendab konflikti ning lisaks pole strateegiliselt mõistlik anda NATO standardeid Ukrainale.
 
Lubati Ukrainale küll mittesurmavat abi, mida mitmed NATO riigid Ukrainale andsid.
Samas venemaa kasutas ära talle soodsat olukorda, hõivas Krimmi, varustas Ida-Ukraina ebaseaduslikke relvagrupeeringuid (nn Donetski- ja Luhanski Rahvavabariigid) e. Kremli režiimi poliitiliste käepikendustena esinevaid mässavaid partnereid sõjaliste strateegide, relvastuse kui ka nn "humanitaarabiga".
 
Ent nüüd on olukord muutunud. NATO juhtivpartner USA on võtmas maha keeldu Ukrainale surmava relvastuse tarnimise osas.
Read more ...
0

USA ei tunnusta riigiduuma valimisi Krimmis

Ameerika Ühendriigid ei tunnusta vene riigiduuma valimiste tulemusi Krimmi poolsaarel, teatas välisministeeriumi esindaja John Kirby.
 
«USA ei tunnusta vene riigiduuma valimiste legitiimsust ja tulemusi venemaa poolt okupeeritud Krimmi territooriumil,» ütles Kirby.
 
«Meie seisukoht Krimmi suhtes on selge: poolsaar on Ukraina lahutamatu osa.»
 
Pressiesindaja lisas, et Krimmiga seotud Moskva-vastased sanktsioonid jäävad jõusse, kuni venemaa annab Krimmi uuesti Ukraina kontrolli alla.
Read more ...
0

Porošenko: Ukrainal on üha raskem vene agressiooni vastu lääne toetust kindlustada

President Petro PorošenkoUkraina jaoks on muutunud üha raskemaks kindlustada lääne toetus võitluses vene agressiooni vastu ning venemaa täiemõõdulist sissetungi ei saa välistada, teatas president Petro Porošenko teisipäeval.
 
Porošenko sõnul panevad Euroopa sisemise tugevuse proovile välised probleemid nagu rändekriis ja terrorirünnakud ning ta hoiatas, et 2017. aasta valimistel võivad tulla võimule poliitilised jõud, mis on rohkem valmis Kremliga kompromissile minema, vahendab Reuters.
 
„Ukraina vajab jätkuvalt tugevat rahvusvahelist toetust võitluses vene agressiooni vastu,“ ütles Porošenko parlamendi ees esinedes. „Selle toetuse kindlustamine on aga muutumas meie diplomaatide jaoks üha keerulisemaks erinevate objektiivsete ja subjektiivsete faktorite tõttu.“
Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...