Vene okupatsioonivõimud korraldasid krimmitatarlaste külades reide

0

Vene okupatsioonijõudude karistusorganid korraldasid Ukrainalt anastatud Krimmi poolsaare kahes külas reidi ja võtsid kinni viis krimmitatarlasest meest, kes olevat seotud väidetavalt islamirühmitusega.

Sotsiaalmeedias levis amatöörvideo sellest, kuidas maske kandnud võimuesindajad ühes külas tegutsesid, vahendasid ERR-i teleuudised ja The Moscow Times.

Kohalikud elanikud kogunesid tänavale, nõudes selgitusi nende sealviibimise kohta ja avaldasid kinnipeetutele toetust.

Pärast seda, kui venemaa Krimmi poolsaare Ukrainalt endale haaras, on kohalike sõnul krimmitatarlaste kinnivõtmine ja nende kodude läbiotsimine saanud igapäevaseks.


Inimõigusaktivistide sõnul on krimmitatarlased sihikule võetud, kuna nad ei toeta vene okupatsioonivõimu Krimmis.

Venemaa repressiivse julgeolekuteenistuse (FSB) allikate väitel kuulusid kinni peetud mehed äärmusrühmitusse Hizb ut-Tahrir al-Islam. Sama hästi võisid tagakiusatud olla ka lihtsalt okupatsioonivõimude valutu toimimise juures takistavaks teguriks misiganes sõna, teo või liigutusega.

Allikad: RR/TMT/BHR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putini režiim organiseerib separatistide ülemaailmset konverentsi.
... v, teistes maades (poliitiliste konkurentide juures) aga soovitatav ning tunnustatud. Krimm on siinjuures eraldi lugu. Põlisrahvale (krimmitatarlastele) venemaa sõnaõigust ei anna, küll aga peab õigeks ...
* Ukrainal on üha raskem vene agressiooni vastu lääne toetust kindlustada

... d meenutab venemaa inimsusevastaseid kuritegusid. ... a juhtis tähelepanu ka sellele, et venemaa rikub okupeeritud poolsaarel krimmitatarlaste õigusi, algatab  ... .
* Venemaa poolt okupeeritud Krimm: kohalik põliselanikkond meenutab venemaa inimsusevastaseid kuritegusid.

Krimmitatarlased mälestasid 72 aasta eest toimunud küüditamist Sajad krimmitatarlased mälestasid kolmapäeval venemaa keelust hoolimata 72 aasta eest aset leidnud küüditamist. Mälestustseremoonia leidis  ...