Vene okupatsioonirežiim terroriseerib annekteeritud Krimmis kohalikke elanikke

0

Vene terrorirežiim annekteeritud Krimmi poolsaarel hoiab hirmu all ukrainlasi, kes elavad Krimmis, kuid on läbinud oma kodumaa (Ukraina) sõjaväeteenistuse. Okupatsioonivõimud viivad ellu süstemaatilist terrorit, kasutades elanike vastu nii salapolitseid, sõjaväeluuret kui ka okupatsioonivõimudega koostööd tegevaid kollaborantidest "riigiametnikke".

 

Krimmis vahistati veel kaks "Ukraina diversanti"

Annekteeritud Krimmis vahistati veel kaks inimest, keda kahtlustatakse Ukraina kaitseministeeriumi ülesandel diversiooni korraldamises Krimmi infrastruktuuri objektidel, teatas RIA Novosti.

"Kinni peeti ja vahistati kaks Ukraina diversanti," rääkisid kohtuametnikud Uniani teatel.


Üks neist on kohtu esindajate väitel Ukraina luureteenistuse kolonel Oleksi Stogni, teine aga Ukraina ohvitser Gleb Šabli. Mõlemad vahistati eelmisel nädalal, kuid juhtunu sai avalikuks alles esmaspäeval. Kohtuistung peeti suletud uste taga.

Vene võimude arvates on kinnipeetud seotud varem Krimmis vahistatud Dmitri Štõblikovi rühmaga, kelle kinnipidamisest sabotaažis kahtlustatavana teatas 10. novembril FSB. Ukraina kaitseministeerium lükkas teate tagasi ning nimetas seda provokatiivseks propagandaks.

Ka 16. novembril teatas vene meedia Ukraina sõjaväeluuraja kinnipidamisest, Kiiev aga lükkas süüdistused taas tagasi.

Väidetavate Ukraina diversantide sissetungikatsest Krimmi teatasid võimud ka käesoleva aasta augustis.

Kiiev: Krimmis kinni peetud isikud pole Ukraina luureametnikud

Venemaa annekteeritud Krimmis tabatud väidetavad Ukraina diversandid ei ole Ukraina kaitseministeeriumiga kuidagi seotud, vahendas BNS Ukraina kaitseministeeriumi kõneisiku Andri Lõssenko kommentaari.

"Need on inimesel, kelle sõjaväeteenistus on ammu lõppenud. Nad ajasid äri, elasid seal, neil olid [seal] perekonnad," ütles Lõssenko esmapäeval teleusutluses vene meedia teate peale Oleksi Stogni ja Gleb Šabli tabamisest.

Lõssenko nimetas neid reservohvitserideks, öeldes, et "vene eriteenistustel ei ole vaja midagi eraldi otsida".

"Venemaa julgeolekuteenistus läheb lihtsalt sõjakomissariaati, kus on tallel reservohvitseride toimikud, võtavad need ja nimetavad nad ametlikult Ukraina diversantideks. Arusaadav, et neil inimestel on mingi ettevalmistus, kuid nad ei ole tegevteenistuses, sh Ukraina sõjaväes," ütles kaitseministeeriumi kõneisik.

Oleksi Stogni ja Gleb Šabli peeti kinni läinud nädalal ja nende ülekuulamist näidati Dmitri Kisseljovi nädalalõpu-uudistes telejaamas Rossija 1.

"Jah, pidasime kinni veel kaks inimest. See on eelnevalt kolme kinnipeetuga sama rühm. Kõik on vahi alla võetud," ütles Interfaxile korrakaitseametkondades töötav allikas.

9. novembril teatas venemaa julgeolekuteenistus, et Krimmis peeti kinni sabotaažis kahtlustatavad Aleksei Bessarabov, Volodõmõr Duduk ja Dmitri Štõblikov, kes tunnistasid, et on Ukraina sõjaväeluure kaadriohvitserid. Ukraina neid omaks ei tunnista.

Allikas: BHR/RahvusRinghääling


Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 17.11.2016 (täiendatav)
... leskutse Oleg Sentsovi vabastamiseks ja aktsiooni tunnuskiri "Kunst pole kuritegu!". Ukraina filmirežisöör Oleg Sentsov vahistati ebaseaduslikult okupeeritud Krimmi territooriumil ja tiriti venem ...
* Rašistlik venemaa ütles lahti Rahvusvahelisest Kriminaalkohtust

... 000. aastal. ICC hinnangul on Krimmi anneksioon rahvusvaheline relvakonflikt Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) prokuratuuri sekretariaat teatas teisipäeval, et Krimmi annekteerimine 2014.  ...
* Lühidalt - 16.11.2016 (täiendatav)

Venema poolt okupeeritud Simferoopolis vahistati väidetavalt järjekordne Ukraina luuraja Vene okupatsioonirežiim Krimmis jätkab oma koletuslikku survet, ahistades kohalikke elanikke. Krimmi pe ...