Ukraina loodab järk-järgult NATO idatiivaga liituda

0

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin pidas vajalikuks tõhustada tööd Ukraina lõimimiseks NATO-ga.

"Peab minema kaugemale, et Ukraina muutuks järk-järgult NATO idatiiva osaks. Peab töötama olukorra ühise mõistmise ja teadvustamise nimel, mis kätkeb luureandmete vahetamist, planeerimist, ühisõppusi. See peab puutuma ka Vene agressiooni tõttu üheks kõige ohtlikumaks piirkonnaks muutunud Musta mere piirkonda," ütles Klimkin teabetunnis pärast Ukraina-NATO komisjoni istungit.

Ta märkis, et Ukraina-NATO koostöö kulgeb mitmes tähtsas suunas, sh Ukraina julgeoleku- ja kaitse valdkonna reformimises. "Ukraina jääb NATO prioriteediks," sõnas Klimkin.


Tema sõnutsi väljendati istungil toetust Ukraina reformidele. "Tunnistati, et tegelikkuses tõrjub Ukraina samaaegselt Vene kallaletungi ja viib läbi põhjalikke reforme," tõdes minister.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Pettunud Ukraina kaalub tagasiminekut tuumariikide perre
Lääneriikide õhutusel ja venemaa toetusel loobus Ukraina iseseisvumise järel tuumarelvast. Aasta oli siis 1994. Tuumarelvast loobumisega koos andsid lääneriigid ja venemaa nn Budapesti memorandumiga Ukra ...
* Putinit ärritab Leedu otsus vene põhiseaduskohtu liikmete suhtes

... mille annketeerimist lääs peab Ukraina terviklikkuse rikkumiseks. "Väga veider, mõnikord jääb mulje, et inimesed on kukkunud teiselt planeedilt," vastas Putin. EL ei tunnusta Krimmi annekteeri ...
* Putin allkirjastas venemaa infojulgeoleku doktriini

... aailma reageeringute kontrollimiseks olid kallaletungid Ukraina suveräänsusele ja Süüria sündmu ...