Miks ja kuidas sündis BHR - Berliner HitlerJugend Russland

0

See sait sündis (01.aug.2007) tänu sellele, et Eestis levitatakse avalikult absurdse nimega vene propagandalehte "MK Estonia" (МК Эстония - Moskovskii Komsomolets Estonii) e. "Eesti Moskva Kommunistlik noor".
Tegemist on sama absurdilõhnalise (nime poolest vähemalt) meediateosega kui näiteks BH Russland (Berliner HitlerJugend Russland) e. "Venemaa Berliini Noorhitlerlane".

See sait jutustab venemaast, selle riigi minevikust, olevikust ja tulevikust. Näitame erinevaid seoseid ja paneme lugeja lihtsalt mõtlema ...

Juba 90 aastat on VENEMAA kõige valelikum ning ebausaldusväärsem riik Euroopas.

Despootliku juhtimisega metsik ning vallutushimuline riik, kus rahvast kasvatatakse maailma vihkamise ja suurvene šovinismi vaimus.

Venemaa on tuhandeid aastaid oma naabreid kiusanud, tapnud, röövinud ja vägistanud. Olles vahelduva eduga kord õitsev, kord hääbuv impeerium, moodustub tema ajalugu mosaiigi veristest sõdadest naabritega.

Punane sotsialismiaeg tõi venemaale revolutsiooni, enneolematu terrori ja koos punalippudega kadus venemaalt aadel, riik, au ja südametunnistus.

80 aastat on venemaa püüdnud pingsalt tõestada, et ta ei tunnista kunagi halba, mida teistele teeb. 80 aastat petab vene riik ja valitsus oma rahvast ja maailma. Venemaa on uhke oma räigete "vägitegude" üle ja kasvatab oma poegi ja tütreid samas vaimus. Tundub, et ta ei lõpeta enne, kui pole naabreid või pole venemaad ennast.

Ja vaid üks sündmus on venemaast maailmale jätnud positiivse jälje, kuid samas mitte venemaa naabritesse - II MS.

Viimase 10 aastaga on venemaa taas näidanud oma enneolematut jäikust nagu ka seda, et ta ei suuda muutuda paremaks. Sest paremaks muutumisega kaasneb andestus ja mõistmine. Kuid andestada ja mõista saab vaid seda, kes ise seda soovib. Vägisi andestada pole võimalik.

Loodame, et ükskord saabub aeg, kui venemaa muutub normaalseks subjektiks. On selleks vaja uut tsaari, aadlike naasmist või uut revolutsiooni - seda näitab aeg.

Kindlaks eelduseks on ta soov olla väärikas naaber ja ühiskonna osa, keda austatakse. Esimeseks tajuks ent arusaam oma vigadest. Esimeseks sammuks aga oma vigade aus tunnistamine... ja teineteist mõistev kooselu võib alata... ... Alternatiiviks on PUTINI BUDUSTŠEE

ANAR RAND
BHR