Leht: Ukraina separatistidel on praegu rohkem relvi kui eales varem

0

Hoolimata relvarahust jätkab Venemaa relvastuse saatmist üle piiri Donbassi separatistidele, kirjutab Frankfurter Allgemaine Zeitung NATO allikale viidates.

"Me näeme jätkuvat Venemaa poolset separatistide toetamist relvadega, sõjaväelastega ning võitlejate ettevalmistamisega. Venemaa saadab relvastust ja tehnikat üle lahtise Ukraina piiri," ütles allikas väljaandele.

Märgitakse, et separatistidel on praegu rohkem Vene relvi kui Minski kokkuleppe sõlmimise ajal. Allika sõnul on separatistid saanud tanke, soomukeid, suurtükke ja õhutõrjerelvastust. Muu hulgas on üle piiri toodud kaasaegseid tanke T-80 ja T-90.

NATO on korduvalt kinnitanud Vene vägede olemasolu Ukraina idaosas. Seevastu Venemaa on kõik süüdistused tagasi lükanud.


Ukraina armee teatel on olukord Donbassis olnud eile õhtust saadik rahutu. Alates kella 18-st kuni südaööni rikkusid separatistid relvarahu režiimi 18 korral.

Luganski oblastis Sizoje asula juures tulistati Ukraina valitsusvägede tugipunkti 120-mm miinipildujatest, jalaväemasinatest ning automaatrelvadest.

Samal ajavahemikul täheldati terroritõrje operatsiooni piirkonnas, eriti Donetski oblasti lõunaosas 12 korral separatistide droonide luurelende.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Ukraina ülemraada: isehakanud rahvavabariikide alad on ajutiselt okupeeritud territooriumid
...  President Petro Porošenko poolt Donbassi mõnede piirkondade eristaatuse seadusesse tehtud muudatuste poolt hääletas 265 saadikut, vahendas BBC. Okupeeritud territooriumi staatus kehtib kun ...
* Lühidalt - 02.03.2015 (täiendatav)

Suursaadik: USA-l on tõendid, et Vene kindralid osalevad sõjategevuses Donbassis USA-l on tõendid, et Vene kindralid osalevad sõjategevuses Ukraina idaosas, edastas Delfi USA suursaadiku ...
* RahvusRinghääling Ukraina tegelikkusest ehk venemaa valetamistest

...  Sõtta sattusid noormehed juba 20. jaanuaril, kui Donbassis algas taas aktiivne lahingutegevus. Nad on seal tähtajata komandeeringus, kirjutab Barabanov. Ülemad ei olnud vastu, vastupidi, tervitasid se ...