Agressor jätkab tegutsemist Ida-Ukrainas

0

USA president: Venemaa relvajõud jätkavad Ida-Ukrainas tegutsemist

USA president Barack Obama ütles täna G7 tippkohtumist lõpetaval pressikonverentsil, et Venemaa relvajõud jätkavad endiselt tegutsemist Ida-Ukrainas ning juhtivad tööstusriigid on valmis vajaduse korral Moskva-vastaseid sanktsioone oluliselt karmistama.

Obama märkis, et praegused sanktsioonid püsivad hetkeni, mil Moskva ja tema toetatud nn separatistid hakkavad täies mahus täitma Minski rahuleppe tingimusi, vahendas Reuters.

"Nagu me viimastel päevadel oleme näinud, jätkavad Venemaa relvajõud tegutsemist Ida-Ukrainas ning rikuvad Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust," rääkis Obama.


"Venemaal on tõsine majanduslangus," jätkas USA president. "Seega kahjustavad Venemaa sammud Ukrainas nii Venemaad kui ka Venemaa rahvast. Ning G7 on selgel seisukohal, et kui vaja, siis oleme me valmis Venemaa vastu olulisi lisasanktsioone rakendama."

Ka Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles täna, et vajadusel on G7 riigid valmis Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioone karmistama. Merkel rõhutas, et tippkohtumisel osalejate sooviks on, et Venemaa ja Ukraina peaksid kinni 12. veebruaril sõlmitud Minski rahuleppe tingimustest.

Liidukantsleri sõnul leppisid riigijuhid kokku, et sanktsioonide kaotamine sõltub otseselt Minski lepingu tingimuste täitmisest ja Ukraina suveräänsuse austamisest.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Stoltenberg: Venemaal kui separatistide toetajal lasub eriline vastutus
... Stoltenberg. NATO peasekretäri hinnangul peavad mõlemad Donbassi võitluse osapooled raskerelvastuse rindejoonelt tagasi tõmbama ning järgima Minski lepete tingimusi. Moskva eitab sii ...
* Ida-Ukraina mässulised alustasid uue jõulise pealetungiga

Nii vene- kui ukrainakeelne meedia edastab ärevaid teateid agressor-riik venemaa poolt toetatavate Donbassi mässajate tegevuse kohta. Newsru.com viitega mitmetele allikatele teatas, et täna ho ...
* ERR vahendab fotosid venemaalt Ukraina suunas liikuvatest sõjamasinate hulkadest.

...  Osade hinnangute kohaselt on venemaa poolt toetatavatel Donbassi terroristlikel relvarühmitustel 2015. aasta aprilli seisuga umbes 700 tanki, 1100 soomukit, 600 suurtükisüsteemi ja 380 raketisüsteemi. See t ...