Moskva režiimi kaitsva tiiva all loodi Ukrainale "eksiilvalitsus"

0

Venemaa ei tunnista ilmselgeid fakte. Ta ei tunnista, et tema tegevus [sealhulgas Ukraina ajutist nõrkust ärakasutades Krimmi poolsaare okupeerimine ja selle järgnev inkorporeerimine okupant-riigi (venemaa) külge ning edaspidine Ida-Ukrainas põhiseaduslikus korras vastu sõda pidavate relvaformeeringute massiivne ja igakülgne toetamine] on esile kutsunud Ukraina majandus- ja poliitiliste olude järsu halvenemise.

Otse vastupidi - ta püüab oma kurtitegelikku käitumist varjata teiste süüdistamise ning üha süveneva segaduse tekitamisega.
Venemaa teeb absoluutselt kõikvõimaliku, et olukord Ukrainas veelgi halveneks, sealhulgas toetab kõiki poliitilisi liikumisi, millised vastustavad oma tegevuses Kiievi keskvõime.
Üheks selliseks venemaa järjekordseks trikiks on Ukraina "eksiilvalitsuse" loomine.

ERR Moskvas: venemaal eksiilis olevad Ukraina poliitikud lõid "päästekomitee".

Moskvas loodi eile Ukraina "päästekomitee", mis nõuab tänaste Ukraina riigijuhtide tagasiastumist, kuid samas ei plaani komitee oma kandidaate sügisel eelseisvatele kohalikele valmimistele üles seada, kuna nende hinnangul on valimiste näol tegemist farsiga.


Päästekomitee loomise puhul eile Moskvas korraldatud pressikonverents toimus sümboolselt hotellis Ukraina. Ajakirjanikele jagati välja komitee poolt koostatud tekst, kus nõutakse president Petro Porošenko ja peaminister Arseni Jatsenjuki taandamist ning ennetähtaegsete valimiste korraldamist, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Päästekomitee kandidaat Ukraina presidendi kohale oleks endine rahvasaadik Vladimir Oleinik. Komitee liikmed teatasid, et Ukraina presidendi ametist tagandatud Viktor Janukovitšit ja tema lähikondlasi selles osalema ei paluta.

Komitee presidendikandidaat ütles ajakirjanikele, et Ukraina praegusest juhist Porošenkost ei ole saanud riigi presidenti, vaid ta on endiselt jäänud kondiitritööstuse Roshen presidendiks.

Komitee esindajate sõnul ei kavatse nad oma kandidaate oktoobris eesseisvatele kohalikele valimistele esitada, sest nagu Oleinik märkis, ei ole need tõsiselt võetavad valimised, vaid puhas farss.

Vene ajakirjandus nimetab päästekomitee loomist omamoodi katseks luua Ukrainale eksiilvalitsus. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul pole aga president Putini administratsioonil selle grupeeringuga mingisugust sidet. Samas nentis pressiesindaja, et Ukraina tänane majanduslik olukord on muret tekitav.

Ukraina halva majandusliku käekäigu eest kannab Peskovi hinnangul peamist vastutust Kiievi tänane valitsus, kes ei täida Minski rahuleppega sõlmitud kokkuleppeid ja keeldub kontaktist Donbassi esindajatega.

Nn Ukraina päästekomitee pressikonverentsil osalesid ka Ukraina endine peaminister Mõkola Azarov ja ülemraada rahvasaadik Igor Makarov.

BHR/ERR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vene ajaleht avaldas juba enne Janukovõtši kukutamist koostatud Ukraina tükeldamise plaani
... , mis on suunatud Ukraina territoriaalse terviklikkuse vastu. Eelkõige seetõttu, et vastasel juhul riskib meie maa mitte ainult Ukraina energiakandjate turu kaotamise, vaid, mis on märksa ohtlikum, ise ...
* Putin kurdab avalikkusele, et tal ei lubata naaberriike ahistada

... triigide, manipulatsioonide või toore sõjalise sekkumise kaudu. Siinjuures on venemaa ainuke Euroopa riik, kes peale II Maailmasõja lõppu on enda riigi külge sõjalisel teel annekteerinud teistele riikidele ku ...
* Agressioon, putš ja atentaat Moskva KGB-laste arsenalis läbi aegade

... juhid Vitali Fedortšuk (1982) ja Viktor Tšebrikov (1982-1988) jäid Kremli-siseste intriigide varju, kuigi Gorbatšovi alustatud uutmiskavad olidki KGB jaoks selgelt vastumeelsed. Järgmine KGB juht Vladimir ...