Probleemi nimeks on VALGEVENE

Valgevene (valgevene keeles Беларусь, vene keeles Белоруссия või Беларусь) on merepiirita riik Euroopa idaosas. Piirneb Venemaa, Ukraina, Poola, Leedu ja Lätiga.
Pealinn Minsk. Pindala 207 595 km². Rahvaarv 9 459 000 (1.09.2012).

0

Putin: Moskva ja Minsk leppisid kokku vaidlusteemade lahendamise

Moskva ja Minsk jõudsid kokkuleppele omavaheliste vaidlusküsimuste lahendamises, teatas vene president Vladimir Putin esmaspäeva õhtul, lisades, et lahendus leiti ka gaasitülile.

«Me leidsime skeemi, mille alusel jääme kindlaks oma lähenemistele, ent lähendame seisukohti hindade teemal,» ütles Putin Peterburis pressikonverentsil pärast kõnelusi Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenkoga.

Putini sõnul lepiti kokku, et venemaa ja Valgevene lahendavad gaasi- ja naftavaidluse 10 päeva jooksul.

Vene riigipea lisas, et presidendid leidsid «võimaluse vastastikusteks järeleandmisteks».

Read more ...

0

Lukašenka mängud ehk miks avas Valgevene president Venemaa kõhualuse läänele?

Lääneriikide kodanikele väikese viisavabaduse andmine on järjekordne samm Valgevene juhi Aljaksandr Lukašenka geopoliitilistes mängudes.

Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenka hiljutine otsus, et 80 riigi kodanikelt ei nõuta riiki sisenemiseks enam viisat, sai aasta alguse uudispõua taustal mõneks ajaks suurimaks uudiseks. Tundus mõistetamatu, miks otsustas batka teha kingituse just USA-le ja Euroopale, kes kehtestasid Venemaa-vastased sanktsioonid ja jätkavad neid. Kas ta ei mõista, kuidas Moskvas sellesse suhtutakse?

Värske viisavabadus on muidugi üsna piiratud. Ilma viisata saab praegu Valgevenesse ainult ühest piiripunktist: Minski lennujaamast. Ja viisavabalt tohib riigis olla ainult viis päeva. Ent nagu iga muu asja puhul, mida batka ette võtab, on žest konkreetsest sisust tähtsam.

Neile, kes enam-vähem mõistavad Valgevene juhi iseloomu, paistab viisanõude tühistamine sedamoodi, nagu oleks Valgevene režiim jälle oma välispoliitika suunda muutnud. Tuleb välja, et mida rohkem integreerub Valgevene koos Venemaa, Kasahstani, Armeenia ja Kõrgõzstaniga tolliliitu, seda tugevamaks muutub Lukašenka soov demonstreerida, et peale tolliliidu on maailmas muudki tähtsat. Näiteks suhted lääneriikidega.

Read more ...

0

Delfi: Putin jättis karistuseks kriitika eest ära kohtumise Lukašenkaga

Vastuseks Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenka kriitilistele väljaütlemistele Kremli aadressil otsustas Venemaa riigipea Vladimir Putin ära jätta nende teisipäeval toimuma pidanud omavahelise isikliku kohtumise Euraasia majandusliidu tippkohtumise raames.

Putin kohtus tippkohtumise eelõhtul vaid Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajeviga, vahendab Ekonomitšeskije Izvestija.

Esmaspäeva õhtuks oli kavandatud telefonikonverents Putini, Ukraina presidendi Petro Porošenko, Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli ja Prantsusmaa presidendi François Hollande'i osavõtul.

Teisipäeval pidi Putin kohtuma Kõrgõzstani presidendi Almazbek Atambajeviga.

Read more ...

0

Lühidalt - 03.12.2014 (täiendatav)

  • Lukašenka süüdistas venemaad lepingute rikkumises.

Valgevene presidendi sõnul on Moskva käitumine inetu, kui keelas ära real Valgevene kauplejatel/tootjatel kaupade ekspordi venemaale. Samuti lükkas president ümber venemaa väited selles, et Valgevene teostab kaupade re-eksporti Euroopa Liidust venemaale. Agentuur БЕЛТА vahendas presidendi selgitusi muu hulgas selles, et venemaaga sõlmitud kokkulepete kohaselt on Valgevenest keelatud eksportida (re-eksportida) kaupu venemaale otse Euroliidust.
Käsitletav probleem lähtus vene repressiivametkonna ROSSELHODNADZOR (Россельхознадзор) tegevusest, milline keelas novembrikuu lõpus venemaale lihaekspordi 19-lt Valgevene ettevõttelt.
Rääkides toiduainete kvaliteedist ja ohutusest, siis peab president oma riigis toodetut ohutuks ja väga kvaliteetseks. Enamgi veel - Valgevene president Lukašenka on samas veendunud, et venemaa oma toiduainete kvaliteedi ja ohutuse poolest on Valgevenest pool sajandit maas (vaata Delfi videot).

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venelased ehitavad endale ja vasallidele ühtset õhutõrjesüsteemi
... i lepingu kiitis Venemaa heaks 2009. aastal, mille Valgevene president Aljaksandr Lukašenka kinnitas ...
* Valgevenest ja venest

Viimasel ajal on vene ametlik meedia materdanud tõsiselt Valgevene liidrit Lukašenka't (võimu juures alates aastast 1994). Asi on aeg-ajalt läinud inetuks, sest seoses venelaste ideoloogilise sõjaga ...


0

Valgevenest ja venest

Viimasel ajal on vene ametlik meedia materdanud tõsiselt Valgevene liidrit Lukašenka't (võimu juures alates aastast 1994).
Asi on aeg-ajalt läinud inetuks, sest seoses venelaste ideoloogilise sõjaga Lukašenka vastu on infosõja piigid korduvalt ja korduvalt tabanud ka Valgevene riiklust ja valgevene rahvast. Kohati on emotsioonid keenud üle mõistlikkuse piiri.

Infosõda, mis sai alguse kahe riigi poliitilise eliidi omavahelisest nääklusest on tasapisi üle kasvanud ideoloogiliseks sõjaks kahe riigi (ka rahva) vahel. Õli valab siinjuures tulle kohalik meedia nii ühel- kui teiselpool "rindejoont". Arvestama peab siinjuures seda, et vene meedia on täielikult Kremli kontrolli all ning telejaamade juhtkonnal pole iseseisvat otsustamisõigust eetri sisu osas vaid tuleb juhinduda riigi poliitilise juhtkonna diktaadist telesaadete eetrisse paiskamisel. Samasugune kontroll toimub ka Valgevenes.

Venemaa poliitiline seisukoht on siin üsna lihtne - Lukašenka on reetur.
Juhtides Liitriigi (formaalselt 1997. aastal asutatud vene-Valgevene konföderatsioon, mis ongi jäänud hetkel vaid formaalseks moodustiseks ilma tegeliku sisuta) Valgevene osa, on Lukašenka reetnud kõik olulised kokkulepped venemaaga. Ta nuiab vaid venemaalt raha ja odavat toorainet, kuid vastu ei anna sisuliselt midagi. Ta ei toeta venemaa välispoliitikat (näiteks Georgia provintside Abhaasia ja L.Osseetia tunnustamise osas), suhtleb aktiivselt venemaa (hetkel) õelaima vaenlase - Saakašvili'ga, annab varjupaika kukutatud diktaatoritele (liigselt USA ees "lömitanud" Kõrgõzstan'i president Kurmanbek Bakijev), suhtleb aktiivselt terroristidega (Tšetšeenide eksiilvalitsuse liige Zakajev) jne ... jne.
Ja meedia? Valgevene meedia õhutavat venevastaseid meeleolusid valgevene rahva seas.

Lukašenka omalt poolt süüdistab venemaad laimamises, tema kui riigijuhi autoriteedi õõnestamises, soovis Valgevenest teha partneri asemel vasalli jms. Ka süüdistab Valgevene liider venemaad selles, et see ei arvesta seda tohutut panust, mida Valgevene on varasemalt teinud venemaa toetuseks nagu ka seda jätkuvat geopoliitilist- ning sõjalist panust, millest tulenevalt on Valgevene ainuke reaalne kaitsekilp venemaale lääne suunal.
Ja meedia? Vene meedia õhutavat Valgevenevastaseid meeleolusid vene rahva seas.

Read more ...