Lühidalt - 03.12.2014 (täiendatav)

0
  • Lukašenka süüdistas venemaad lepingute rikkumises.

Valgevene presidendi sõnul on Moskva käitumine inetu, kui keelas ära real Valgevene kauplejatel/tootjatel kaupade ekspordi venemaale. Samuti lükkas president ümber venemaa väited selles, et Valgevene teostab kaupade re-eksporti Euroopa Liidust venemaale. Agentuur БЕЛТА vahendas presidendi selgitusi muu hulgas selles, et venemaaga sõlmitud kokkulepete kohaselt on Valgevenest keelatud eksportida (re-eksportida) kaupu venemaale otse Euroliidust.
Käsitletav probleem lähtus vene repressiivametkonna ROSSELHODNADZOR (Россельхознадзор) tegevusest, milline keelas novembrikuu lõpus venemaale lihaekspordi 19-lt Valgevene ettevõttelt.
Rääkides toiduainete kvaliteedist ja ohutusest, siis peab president oma riigis toodetut ohutuks ja väga kvaliteetseks. Enamgi veel - Valgevene president Lukašenka on samas veendunud, et venemaa oma toiduainete kvaliteedi ja ohutuse poolest on Valgevenest pool sajandit maas (vaata Delfi videot).

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venelased ehitavad endale ja vasallidele ühtset õhutõrjesüsteemi
... i lepingu kiitis Venemaa heaks 2009. aastal, mille Valgevene president Aljaksandr Lukašenka kinnitas ...
* Valgevenest ja venest

Viimasel ajal on vene ametlik meedia materdanud tõsiselt Valgevene liidrit Lukašenka't (võimu juures alates aastast 1994). Asi on aeg-ajalt läinud inetuks, sest seoses venelaste ideoloogilise sõjaga ...