Endiselt ülbe - lootusetu naaber

0

Venelastele nii iseloomulik kättemaksuaktsioon - Julia Samoilova esineb okupeeritud Krimmis!

Julia SamoilovaVenemaa eurolaulik Julia Samoilova, keda Ukraina valitsus riiki esinema ei luba, astub Eurovisiooni asemel üles Krimmis, teatas ERR.

Samoilova on Krimmi Sevastopolisse esinemas venelaste ideoloogilisel suurpühal - Saksa-vene sõja lõpu aastapäeval 9. mail, mis venemaal on võidupüha. Samal päeval toimub Eurovisiooni esimene poolfinaal, vahendas euroblogi Eurovoix TASS-i.

Linna esindaja Vjatšeslav Gladkovi sõnul on sümboolne, et Samoilova astub Krimmis üles samal päeval, mil Ukrainas stardib Eurovisiooni lauluvõistlus. Lauljatar pidi Eurovisioonile sõitma palaga "Flame Is Burning".

Märtsis teatati, et Ukraina julgeolekuteenistus SBU kehtestas lauljanna suhtes sissesõidukeelu, sest ta esines 2015. aastal venemaa poolt annekteeritud Krimmis. SBU kinnitusel on lauljanna suhtes kehtestatud kolmeks aastaks sissesõidukeeld, mis tähendab, et lauljatar ei pääse Kiievis toimuvale Eurovisioonile.
Küll aga organiseeriti talle esinemine ikkagi Ukrainas - venemaa poolt okupeeritud alal Krimmi poolsaare Sevastoopoli linnas, mis on sisuliselt venemaa meresõjaväe baas.

Read more ...

0

Pronksiöödel sekkus venemaa otseselt Eesti siseasjadesse

Ants LaaneotsLaaneots: aprillirahutused algasid spontaanselt, jätkusid organiseeritult

Riigikogu liikme, erukindral Ants Laaneotsa sõnul algasid 2007. aasta aprillirahutused esimesel õhtul spontaanselt, kuid läksid kiiresti üle organiseerituks.

"Toodi autodega viina, sihilikult jagati nendele mässulistele seal," rääkis Laaneots TV 3 saatele "Kuuuurija". Tema sõnul maksis rahutuste ajal laamendajatele jagatud viina eest ilmselt venemaa.

Laaneotsa sõnul jäi toonaseid sündmusi jälginud luureametnikele silma, et rahutustes osalesid korralikes ülikondades sportlikud noormehed, kes andsid laamendajatele juhiseid.

Read more ...

0

Taani Kuningriik süüdistab venemaad oma relvajõudude arvutivõrkudesse häkkimises.

Kuningriigi kaitseminister Claus Hjort Frederiksen ütles pühapäeval ajalehele Berlingske, et venelased pääsesid ligi Taani kaitsejõudude töötajate elektroonilisele kirjavahetusele.

Ministri sõnul toimus häkkimine aastatel 2015-2016 ja selle taga oli vene valitsuse toetatud häkkerite rühm.

"Tegemist ei ole mingi väikese häkkerirühmaga, mis teeb seda enda lõbuks. See on seotud (vene) luureteenistuse või kesksete elementidega venemaa valitsuses, sõnas ta.

Taani sõjaväeluure FE ütles, et häkkerid ei saanud salastatud andmeid, kuid nende tegevus võib siiski mõjutada riigi julgeolekut.

Read more ...

0

Poola süüdistab vene lennujuhte presidendilennuki Smolenski katastroofi provotseerimises

Poola peaprokuratuur süüdistab vene lennujuhte ja „kolmandat isikut“ Poola presidendi Lech Kaczyński lennuki Tu-154 Smolenski katastroofi tahtlikus provotseerimises.

„Uurimise käigus on juba kogutud ja saadud tõendeid, mis võimaldasid prokuröridel formuleerida uued süüdistused lennujuhtidele ning ka kolmandale isikule, kes viibis lennujuhtimistornis, katastroofi tahtlikus provotseerimises, mille tagajärg oli suure hulga inimeste hukkumine,“ ütles Poola peaprokuröri asetäitja Marek Pasionek Varssavis, vahendab RIA Novosti.

Pasioneki sõnul pöördub Poola venemaa poole õigusabitaotlusega vene lennujuhtide ülekuulamiseks.

Katastroofi põhjuseid uuriva prokuröride grupi juht Marek Kuczyński lisas, et juriidiline süüdistuse esitamine lennujuhtidele on võimalik koostöö raames venemaaga vastavalt õigusabi konventsioonile.

Read more ...

0

Leedu kaitseminister: Kremli püüd ajalugu ümber kirjutada on sissejuhatus Balti riikide annekteerimisele

Vene tippametnikud on seisukohal, et Kremli katsed ajalugu ümber kirjutada on sissejuhatus püüdele annekteerida Balti riike - just nagu juhtus Krimmiga.

Leedu kaitseminister ja sõjaväe strateegilise kommunikatsiooni ametnik sõnasid Briti väljaandele The Guardian, et nad võtavad väga tõsiselt ohtu, mis tekib Moskva poolt dirigeeritud valeinformatsiooni jagamisest. Taolise vene-poolse kampaania eesmärgiks on muuta piirkond ebastabiilseks, leiavad meie lõunanaabrid.

"venemaa on oht," ütles Leedu kaitseminister Raimundas Karoblis otse.

"Nad ütlevad, et meie pealinn Vilnius ei peaks Leedule kuulumagi, kuna Esimese ja Teise maailmasõja vahel oli see Poola poolt okupeeritud. See on muidugi ajalugu, kuid venemaa kasutab seda ettekäändena."

Read more ...

0

Delfi viide: venemaa ei suurenda oma sõjalist kohalolekut paljalt kaitse eesmärgil

Saksamaa välisluureteenistuse Bundesnachrichtendienst (BND) juht Bruno Kahl ütles usutluses ajakirjale Der Spiegel, et venemaa on hakanud sõjalist kohalolekut oma läänepiiril oluliselt suurendama.

„Venemaa on kahekordistanud lahingujõudude kohalolekut oma läänepiiril. Ja me ei räägi pelgalt Iskanderi-süsteemidest. Krimmi poolsaarel on nähtavalt kohal nii maa- kui õhuvägi. Me ei saa enam öelda, et see on pelgalt kaitsekilp Lääne vastu,“ tõdes Kahl. „Meil tuleks seda võtta kui potentsiaalset ohtu.“

Ühtlasi küsiti luurejuhilt võimaluse kohta, et venemaa sekkub valimistesse Saksamaal. „Me peaksime vähemalt tunnistama tõsiasja, et see võib juhtuda,“ tunnistas ta. „Varasemalt oleme seda täheldanud mitte ainult Saksamaal, vaid teisteski Euroopa riikides.“

Read more ...

0

Medvedev julgustas venemaad üles mitte muutma oma käitumist

Putin ja MedvedevVenemaa sõjapartei ametlikuks juhiks tagasi valitud endine president ja praegune venemaa peaminister Medvedev kutsus partei pooldajaid ja venemaa elanikke üles mitte pöörama tähelepanu lääneriikide sanktsioonidele, sest ei usu nende kõrvaldamist. Samuti andis partei "igavene II mees" kinnituse sellele, et venemaa peab jätkama oma agressiivset välispoliitikat. Rašistliku venemaa juhtpartei peasekretär Dmitri Medvedev ütles täna, et venemaa ei peaks toitma illusiooni sellest, et Lääs kavatseb venemaa-vastastest sanktsioonidest peagi loobuda.

„On ilmselge, et see kõik kestab veel pikka aega,“ vahendas uudisteagentuur TASS Medvedevi sõnu erakonna Ühtne Venemaa üldkogul, kus kinnitati tema jätkamine partei esimehena.

Medvedev edastas oma parteikaaslastele skeptitsismist lähtuva hoiatuse, et pole mõtet uskuda sellesse, nagu venemaale positiivsete arengute aluseks saaksid olla mingisugused poliitilised valimised mingis riigis, millega ta vihjas ilmselgelt USA presidendivalimistele aga ka peatselt Euroopas ees seisvatele valimistele.

„Meil ei ole siin mõtet loota mõne teise riigi valimistele või ametisse astuvatele välisriikide juhtidele,“ märkis partei pealik.

Read more ...

0

Karistamatus on diktaator Putini ja tema režiimi jõu allikaks.

Läbi oma terve eksistentsi on venemaa olnud oma naabrite jaoks ebausaldusväärne, ohtlik ja tüli noriv. Hoolimata sellest, et see riik on vana kõigest 100 aastat, on ta jõudnud korduvalt okupeerida, ahistada ja anastada oma naabreid kas siis osaliselt või tervikuna.

Ka täna hoiab see sõjakas naaberriik oma ebaseaduslikus valduses ulatuslikke alasid Euroopas, alates tema kätte "unustatud" kuid ilma õiguslike aluseta Moskva diktatuuri valduses hoitavast Ida-Preisimaast, jätkates seadusevastaselt venemaa koosseisu inkorporeeritud Eesti Ingeri- ning Petserimaaga ning lõpetades Georgia keskvalitsuse vastu mässavate provintsidega Osseetias ja Abhaasias. Krimmist rääkimata. Kõikide viidatud anastatud ja/või vene poliitilise- ning sõjalise kontrolli all olevate alade endale haaramise tegevuse juures on olemas mitmeid selgelt tajutavaid ühisjooni. Viimase viiekümne aasta jooksul on need ühisjooned mõneti muutunud, kuid sellegipoolest selgitavad need jooned väga klaarilt venemaa põhimõttelisi ja etteaimatavaid printsiipe üldpoliitilistes lähenemistes kuni põhiliste doktriinideni välja, mida see ebainimlik režiim rakendab suhetes naabritega.

Need printsiibid on kõike muud kui heanaaberlikud.

Kantuna jaburast, päritolult II maailmasõja aegsest poliitretoorikast, saadetuna sotsialismi ajal välja töötatud hüsteerialaadsest "rahupropagandast" on need printsiibid tegelikult selgelt sõjakad ja imperialistliku suunitlusega ning suunatud praktiliselt alati naaberriikide nõrgendamisele ning oma riigi territoriaalse ning majanduspoliitilise mõjusfääri suurendamisele.

XXI sajandi hitlerile ja tema neofašistlikule (rašistlikule) režiimile on omane jõukultus, agressiivne sõjaline välispoliitika, üleolev suhtumine naabritesse ning sõjalise jõu kasutamine alati, kiirelt ja koheselt, kui selleks avaneb vähimgi võimalus. Sõdida aga tuleb alati naabrite territooriumil, kutsudes eelnevalt seal esile lokaalsed konfliktid. Vaenlasel on siis väga erinevatel ning loomulikel põhjustel äärmiselt keeruline pommitada ju oma maad ja oma elanikke. Ja kui naaber seda siiski teeb, siis las aga tambib. Kõik toimuv on alati kasulik venemaale. Võitjaks saab kohe vene propaganda. See on ka põhjuseks, miks venemaale on vaja oma naaberriigi elanikest kodanikke vorpida. Need inimesed on väga vajalikud lelud venemaa agressiivsetes poliitilistes plaanides, olles samal ajal kahurilihaks, märklauaks, propagandamolekulideks ja agressiooni ettekäändeks venemaa sõjastrateegilistes mängudes. Ja rõhutan - kõik peab toimuma venemaa piiridest väljas pool.

Read more ...

0

Alatalu: Putini jõulud - heade soovide asemel jõumängud ja tahe üleolekuks

Toomas AlataluSelle aasta jõulutunne, jõulurahust rääkimata kadus öhe, kui kalifaadi võitleja kihutas veoautoga jõuluturuliste sekka Berliinis. Mõned tunnid varem oli tapetud Vene diplomaat Türgis ja Kremli kombeid teades oli selge, et see tasumata ei jää. Laia geopoliitilise mõtlemisega Putin nägi juhtunus kohe võimalusi mitmesuunalisteks vastusteks ja need ka tulid.

Neljapäevaks ettenähtud aastalõpu pressikonverents lükati edasi, et Venemaa president saaks osaleda postuumselt Venemaa kangelaseks tehtud diplomaadi matusel rõhutamaks tähtsust, mida Kremlis osutatakse diplomaatiale ja rahvusvahelisele õigusele. Enne matuseid kohtus Putin riigi sõjaväejuhtidega ja sel esinemisel kõlas esmakordselt tees, et „Venemaa tuumavõimsus on üle igast agressorist.“ Kuna Venemaa oli just saavutanud tavarelvade abil ja ka n.ö. ärarääkimiste teel võidu Aleppos, kust lõpetati kaotajate massiline väljaviimine, ei jäänud see praalimine märkamata USA valitud president Trumpile. Viimane andis kohe Twitteri vahendusel teada, et USA peab oma tuumapotentsiaali suurendama.

MSNBC telesaates aga jõudis Trump kinnitada, et kui ka peaks algama tuumarelvastumise võidujooks, võidab Ameerika selle igas faasis. Nagu eeldada võis, järgnes nendele avaldustele reedesel pressikonverentsil konkreetne küsimus Putinile, kes sai suurepärase võimaluse teoretiseerida mõiste „agressor“ üle (tegemata piiksugi sellest, kes on maailma kõige värskeim agressor) ja ühtaegu kinnitada, et Venemaa tuumarelvade kolmik on kõigist teistest üle. Mis aga puutub võidurelvastumisse, siis tuletas Putin taas meelde, kuidas USA lahkus noorema Bushi päevil raketitõrjesüsteemide leppest ja mis kõik on viimasel ajal juhtunud. Mõistagi ilma, et Venemaa oleks midagi teinud!

Ameerika vägevuse taastada lubanud Trumpi avaldused said kodus parajat kriitikat, mida ta kiirelt pareeris teatega, et oli saanud Putinilt jõuluõnnitlused ja huvitavad ideed, kust võivat võrsuda mõlema riigi suhetele kasulikku.

Read more ...

0

Rootsi luurejuht: venemaa on peamine küberrünnakute ja mõjutamisoperatsioonide allikas

Venemaa on suurim Rootsi-vastaste küberrünnakute ja mõjutamisoperatsioonide allikas, teatas Rootsi sõjaväeluure- ja julgeolekuteenistuse (MUST) ülem, kindralmajor Gunnar Karlson.

Rootsi kaitseväe koosseisu kuuluv MUST on riigi peamine välisluureteenistus. Karlson rääkis avameelselt venemaa katsetest Rootsit mõjutada intervjuus Rootsi televisiooni (SVT) saatele „Agenda“ pühapäeva õhtul, vahendab The Local.

„Mul on üsna lihtne öelda – suuremal osal tegevusest, mis on suunatud meie vastu, on selge saatja, neid saab rohkem või vähem otseselt jälitada. Jutt võib olla valeinformatsiooni levitamisest, tõe väänamisest, mõnede argumentide rõhutamisest rohkem kui teiste, et muuta keerulisemaks selgema pildi saamine toimuvast,“ rääkis Karlson.

Küberrünnakud, millega muude asjade hulgas püütakse saada ligipääsu luureandmetele, on pidevad ja aset leidnud juba kaua.

Read more ...

0

Venemaa paigutas oma raketisüsteemid Jaapani territooriumile

Agressiivne ja sõjakas venemaa kasutas võimalust ja paigutas oma relvasüsteemid ajutiselt Jaapanilt okupeeritud territooriumile. See aktsioon ei saanud loomulikult meeldida Jaapanile, mistõttu on keisririik avaldanud venemaale ka protesti.

Venemaa sammud on seda kummalisemad, et see toimub ajal, kui venemaa ise on teavitanud oma valmisolekust territoriaaltüli naaberriigiga lahendada.
Venemaa käitumise selgitamiseks sobib ainult üks valem - soov olla üleolev ja näidata maailmale ning naabritele, et nad ei hooli endiselt ühestki rahvusvahelise õiguse aspektist ega ka -lepingust.

Venemaa usub endiselt ning soovib ka rõhutada, et tal on igas asjas OMA õigus, muu maailma tahe ei ole temasuguse suurriigi jaoks. Seda hoolimata sellest, et tegelikult on venemaa allakäik ning ta transformeerumine kolmanda järgu riigiks üha selgemalt tajutavam.

Read more ...

0

Rašistlik venemaa ütles lahti Rahvusvahelisest Kriminaalkohtust

Venemaa president Vladimir Putin kirjutas alla seadlusele, mille kohaselt ütleb Moskva lahti Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) aluseks olevast rahvusvahelisest lepingust.

Dokumendi tekst avaldati kolmapäeval venemaa õigusaktide ametlikus veebiportaalis.

Seadluse kohaselt ei hakka venemaa Föderatsioon osalema ICC aluseks olevas Rooma statuudis ning Putin andis välisministeeriumile korralduse teavitada sellest otsusest ka ÜRO peasekretäri. Otsus jõustub selle allkirjastamise hetkest.

Rahvusvaheline Kriminaalkohus asutati Rooma statuudiga 17. juulil 1998 ning venemaa kirjutas statuudile alla 2000. aastal.

Read more ...
0

Riias lavastati vene propaganda eesmärgil kaklus Briti sõduritega

Suurbritannia armee uurib, kas kaks Briti sõdurit sattusid venemaa vandenõu ohvriks, kui neile Lätis õppustel viibides kallale tungiti ja järgnenud kaklust filmiti.

Briti kaitseministeeriumi allikad väitsid, et juhtum näis olevat ettekavandatud katse kujutada Briti sõdureid huligaanidena, kirjutab Daily Telegraph.

Kaks Grenadier Guardsi rügemendi liiget, kelle nimesid ei nimetata, sõid Riia McDonald’sis, kui neid rünnati.

Võttegrupp näis juba enne positsioonidel olevat, et järgnenud kaklust filmida. Kui kaklus lõppes, järgnes Briti sõdureid saatnud lätlane võttegrupile ja nägi neid sisenemas hoonesse, kus asub vene-meelse meediaväljaande toimetus.

Read more ...
0

Venelased rikkusid taas venemaa-Eesti vahelist õhupiir

Eestit osaliselt oma ebaseaduslikus valduses hoidev agressiivne venemaa rikub pidevalt kahe riigi vahelist ajutist kontrolljoont. Sellega rõhutab venemaaa, et ta ei hooli rahvusvahelistest reeglitest ega ei austa oma naabrit ka nendes piirides, mida ta veel sõjaliselt likviceerinud pole.

RahvusRinghäälingu teateil rikkus venelaste piirivalve lennuk taas Eesti õhupiiri.

See on sellel aastal juba KUUES juhtum, kus sõjaka idanaabri õhujõudude lennuk ületab ebaseaduslikult Eesti, ühtlasi ka NATO ja Euroopa Liidu rajajoone.

Teatatakse, et teisipäeval kell 9.33 sisenes loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas venemaa Föderatsiooni piirivalve lennuk An-148.

Read more ...
0

Serbia saatis välja venemaa kodanikud, keda seostatakse riigipöördekatsega Montenegros

Serbia vappSerbia ja venemaa meedia teatel saadeti hiljuti Serbiast välja grupp venemaa kodanikke, keda kahtlustati terroriaktide kavandamises naaberriik Montenegros. Ajalehe Kommersant andmetel sõitis diplomaatilise skandaali ärahoidmiseks Belgradi venemaa riikliku julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev, kes pidas seal väga kõrgetasemelisi läbirääkimisi.

Esimesena teatas vene kodanike väljasaatmisest neljapäeval Serbia väljaanne Danas, kes viitas Serbia valitsusele lähedal seisvatele allikatele. Valitsuse esindajad ei hakanud meedias levivaid väiteid otseselt ümber lükkama, kuid kommentaarides piirduti avaldustega, mis rääkisid "edukast koostööst venemaa ja Serbia eriteenistuse vahel, vahendas Lenta.

Kolmapäeval Serbiasse avalikult ette teatamata visiidile saabunud Patrušev kohtus president Tomislav Nikolići, peaminister Aleksandar Vučići ja välisminister Ivica Dačićiga. Kõnelused leidsid aset kinniste uste taga ning avalikkusele teatati, et Patrušev viibib Belgradis seoses vastastikuse julgeolekualase memorandumi allkirjastamisega.

Samas nendib Kommersant, et nimetatud dokumendi teemal on arutatud juba ammu ning kõige varem allkirjastatakse see tuleva aasta kevadel. Lisaks ei oma see rahvusvahelisele lepingule omast kaalu ning seega mingeid siduvaid kohustusi sellega ei kaasne. Kommersandi allika sõnul oli Patruševi visiidi peamine eesmärk ikkagi hoida ära diplomaatiline tüli Serbia ja venemaa vahel.

Read more ...
0

Lääneriigid on mures vene sõjalaevastiku manöövrite pärast

Suurbritannia saadab vene sõjalaevu jälgima oma sõjalaevad

Suurbritannia saadab Põhjamerele ja Inglise kanalisse vene lennukikandja laevagruppi jälgima oma sõjalaevad, ütles täna kaitseminister Michael Fallon.

Venemaa ainus lennukikandja Admiral Kuznetsov ja teda saatvad laevad liiguvad praegu Norra merel suunaga Põhjamerele. Briti mereväe laev HMS Duncan suundus Portsmouthist vene laevu jälgima ning Falloni sõnul seiratakse vene laevu igal sammul.

vene laevagrupp on teel Süüria rannikuvetesse. Briti merevägi seirab regulaarselt riigi vete lähistel seilavaid laevu.

Read more ...
0

Merkel ja kindral Hodges hoiatavad Euroopat Venemaa rünnaku eest

Kas tõesti ähvardab Euroopat Venemaa uus invasioon? Asjade niisugust käiku peavad täna võimalikuks nii Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kui ka USA maavägede ülemjuhataja Euroopas kindral Ben Hodges. Viimane ei välistanud ajalehele The Times antud intervjuus, et Vene väed tungivad ühte Balti riiki.

Lääneriikide suhted Venemaaga on viimastel aastatel kiiresti halvenenud. Venemaa on Gruusia ja Ida-Ukraina ründamisega, Krimmi annekteerimisega ning sekkumisega Süürias suutnud ikka ja jälle läänt ebameeldivalt üllatada.

Venemaa tegevust hinnati valesti

USA Euroopa maavägede ülemjuhataja kindral Ben Hodges oli sunnitud intervjuus Inglise päevalehele The Times tunnistama, et USA sõjaline ja poliitiline juhtkond on möödunud aastatel Venemaa tegevust mitu korda valesti hinnanud.

Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...