Väljalülitatud transponderitega vene hävitajad lendasid Islandi reisilennuki alla

0
Kaks vene pommitajat Tu-22 M lendasid väljalülitatud transponderitega Islandist Rootsi Stockholmi teel olnud reisilennuki all.
 
Juhtum leidis aset eelmisel neljapäeval, vahendas Soome ajaleht Iltalehti Islandi Morgunbladit. Ei ole teada, millisele lennufirmale reisilennuk kuulus, kuid lennuk asus pommitajate häirimise ajal Islandi ruumis, Norra lennujuhtimiskeskuse lähistel.
 
Kui pommitajad olid vaid paarikümne kilomeetri kaugusel reisilennukist, võttis Islandi lennujuhtimiskeskus reisilennukiga ühendust ja hoiatas, et vene lennukid lähenevad selle marsruudile.
 
Islandi ajalehe teatel olid pommitajad lennanud reisilennuki alla ning olnud sellest vaid 2000-2700 meetri kaugusel. Islandi piloot nägi lennukeid aknast ning ta peab juhtumit ohtlikuks.
"Nad sulgesid oma transponderid, mis aga takistab meie kokkupõrkehoiatuse süsteemi rakendumist. Juhul, kui lennukid ei suuda hoida piisavat distantsi, ei hoiataks meid ükski süsteem,“ rääkis piloot Islandi ajalehele.
 
Allikas: Õhtuleht
 
Kliki ka nendele artiklitele:

Eesti vastab vene kaitseministeeriumi kutsele eitavalt
... rahoidmise ning transponderite kasutamise küsimustes.   Kaitseministeerium kinnitas kirjas Eesti kaitseministeeriumi valmidust konstruktiivseks poliitiliseks dialoogiks. "Meie j ...
Lühidalt - 11.07.2016 (täiendatav)
... s oma lennuplaani ebakorrektselt, üks lennuk aga lendas sisselülitamata transponderiga, vahendas BNS...
Rootsi kindral: venemaa ja NATO võivad Läänemerel vastuollu sattuda
... siti vastasseisu kaasatud ja oleme valmis koos teiste Läänemeremaadega vastutust kandma,» lausus ta.. Viimastel aastatel on sagenenud väljalülitatud transponderitega venemaa lennukite lennud Lääneme ...