Lääneriigid on mures vene sõjalaevastiku manöövrite pärast

0

Suurbritannia saadab vene sõjalaevu jälgima oma sõjalaevad

Suurbritannia saadab Põhjamerele ja Inglise kanalisse vene lennukikandja laevagruppi jälgima oma sõjalaevad, ütles täna kaitseminister Michael Fallon.

Venemaa ainus lennukikandja Admiral Kuznetsov ja teda saatvad laevad liiguvad praegu Norra merel suunaga Põhjamerele. Briti mereväe laev HMS Duncan suundus Portsmouthist vene laevu jälgima ning Falloni sõnul seiratakse vene laevu igal sammul.

vene laevagrupp on teel Süüria rannikuvetesse. Briti merevägi seirab regulaarselt riigi vete lähistel seilavaid laevu.


Briti hävitaja HMS Dragon peaks asuma saatma Portugali suunalt Suurbritannia poole liikuvat kaht vene korvetti.

Hetkel ei ole veel teada, kas vene sõjalaevad kavatsevad sõita läbi Inglise kanali või põhja poolt ümber Iiri saarte, vahendas BBC.

 

NATO juht on mures vene lennukikandja võimaliku Aleppo-rünnaku pärast

NATO peasekretär Jens Stoltenberg avaldas neljapäeval muret, et Vahemere idaossa suunduv vene lennukikandja ja teda saatev sõjalaevade grupp võivad ühineda rünnakutega Aleppo linna vastu Süürias.

«Me oleme mures, et vene lennukikandja grupp võib toetada sõjalisi operatsioone Süürias viisil, mis suurendab inimkannatusi,» ütles Stoltenberg NATO peakorteris, nimetades Aleppot.

AP/AFP/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vene sõjalaevad lõhuvad Rootsi ja Leedu vahelist elektrikaablit
Vene sõjalaevad on mõne viimase kuu jooksul katkestanud korduvalt Rootsi ja Leedu vahelise elektriühenduse, mis on põhjustanud mõlema riigi diplomaatilised protestid. Nordbalti kaabli Rootsi  ...
* Küpros lubab Venemaa sõjalaevadel oma sadamaid kasutada

Venemaa sõlmis Küprosega lepingu, mis annab Vene sõjalaevadele juurdepääsu Küprose sadamatele. Venemaa president Vladimir Putin nõustus tehinguga pärast kõnelusi Küprose presidendi Nicos Anast ...
* Kapten: Vene sõjalaevad tulevad Rootsi mereväe laevadele aina lähemale

Venemaa sõjalaevad tulevad Balti merel Rootsi mereväe laevadele aina lähemale, ütles Rootsi sõjalaeva HMS Visby kapten Per Öhrstedt. Vene sõjalaevade kohalolek ilmneb peamiselt siis, kui Rootsi sõjalaevad ...