Riias lavastati vene propaganda eesmärgil kaklus Briti sõduritega

0

Suurbritannia armee uurib, kas kaks Briti sõdurit sattusid venemaa vandenõu ohvriks, kui neile Lätis õppustel viibides kallale tungiti ja järgnenud kaklust filmiti.

Briti kaitseministeeriumi allikad väitsid, et juhtum näis olevat ettekavandatud katse kujutada Briti sõdureid huligaanidena, kirjutab Daily Telegraph.

Kaks Grenadier Guardsi rügemendi liiget, kelle nimesid ei nimetata, sõid Riia McDonald’sis, kui neid rünnati.

Võttegrupp näis juba enne positsioonidel olevat, et järgnenud kaklust filmida. Kui kaklus lõppes, järgnes Briti sõdureid saatnud lätlane võttegrupile ja nägi neid sisenemas hoonesse, kus asub vene-meelse meediaväljaande toimetus.


„Meie hinnang on, et see oli selgelt lavastatud: „Lähme ja paneme need tüübid välja nägema nagu kõrilõikajad ja filmime seda,““ ütles üks Briti kaitseministeeriumi allikas Daily Telegraphile.

„Me oleme teadlikud intsidendist, milles osales kaks sõdurit Riias. Asjaolusid uuritakse ja oleks sobimatu praegu rohkem kommenteerida,“ ütles Briti armee esindaja.

Suurbritannia välisministeerium keeldus kommentaaridest.

Eelmisel aastal sai teatavaks, et Briti sõduritela on antud käsk mitte võtta sülearvuteid, nutitelefone või muid internetiseadmeid missioonidele kaasa, sest neid võidakse häkkida.

Sel nädalal avaldati, et Leedu eriüksus õpetab Briti sõduritele, kuidas tuvastada ja võidelda venemaa katsetega manipuleerida avaliku arvamusega.

Allkas: Delfi

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaal käib sõjahüsteeria puhumine
... atuse kohta, mis vene propagandamasinale omaselt on täis pikitud, juba nõukogudeaegsest vene poliittehnoloogiast tuntud, üleküllastatud rahuretoorikat. Ikka selles stiilis, kuidas venemaa tahab rahu j ...
* Kiiduväärt initsiatiiv - vastulöök vene propagandale!

... 0.2016 (täiendatav) Veel üks vene propagandakanal tuuakse Eestisse - TNT Teatavasti levitab venemaa oma imperialistlikku ja sõjakat maailmavaadet väga edukalt TV-meediat kasutades. Vene telekanalite  ...
* Lühidalt - 13.10.2016 (täiendatav)

Mihkelson ja Postimees tegelesid vene propaganda levitamisega. Eesti territooriumi tasuta venemaale kinkimise eestseisja Marko Mihkelson levitas väärinfot vene propagandakanalist In24.org, k ...