Venemaa paigutas oma raketisüsteemid Jaapani territooriumile

0

Agressiivne ja sõjakas venemaa kasutas võimalust ja paigutas oma relvasüsteemid ajutiselt Jaapanilt okupeeritud territooriumile. See aktsioon ei saanud loomulikult meeldida Jaapanile, mistõttu on keisririik avaldanud venemaale ka protesti.

Venemaa sammud on seda kummalisemad, et see toimub ajal, kui venemaa ise on teavitanud oma valmisolekust territoriaaltüli naaberriigiga lahendada.
Venemaa käitumise selgitamiseks sobib ainult üks valem - soov olla üleolev ja näidata maailmale ning naabritele, et nad ei hooli endiselt ühestki rahvusvahelise õiguse aspektist ega ka -lepingust.

Venemaa usub endiselt ning soovib ka rõhutada, et tal on igas asjas OMA õigus, muu maailma tahe ei ole temasuguse suurriigi jaoks. Seda hoolimata sellest, et tegelikult on venemaa allakäik ning ta transformeerumine kolmanda järgu riigiks üha selgemalt tajutavam.


Abe peab vene raketisüsteemi paigutamist Kuriilidele kahetsusväärseks.

Vene raketisüsteemi paigutamine Kuriili saartele on kahetsusväärne, ütles Jaapani peaminister Shinzo Abe parlamendile esinedes.

Jaapanit ärritab, et venemaa paigutab raketid saartele, millest nelja peab Jaapan õigustatult endiselt enda omaks.

Abe esines nördimusavaldusega vähem kui kuu pärast venemaa presidendi Vladimir Putini visiiti Jaapanisse, kus arutati territoriaaltüli lõpetamist.

Raketisüsteemi paigaldamisest tingitud erimeelsustest hoolimata loodavad nii Jaapan kui ka venemaa jõuda detsembri alguses peetaval tippkohtumisel lähemale 70 aastat kestnud tüli lahendamiseni.

Allikad: BHR/ERR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Agressiivne ja sõjakas venemaa taastab oma sõjabaase terves maailmas.
... õjaväebaasi Venemaa kaalub mereväebaasi rajamist Kuriilidele, kuhu kuuluvad ka saared, mille üle on Moskval territoriaalvaidlus Jaapaniga, te ...
* Venemaa rahvakunstnik Aleksandr Rozenbaum kutsus Baltimaade okupeerimise eest vabandama

... ustame nende piiride juures kõike nullist. Tuleb teha nii, et ka Kuriilide maariba kasutamisest võidaksid kõik. Võib-olla teha sinna Jaapaniga ühine majandustsoon, kauplemata seejuures territooriumidega ja va ...
* Lühidalt - 27.05.2016 (täiendatav)

Venemaa teatas sõjalise taristu ulatuslikust arendamisest okupeeritud Kuriilidel Venemaa kaitseministeerium teatas täna enneolematute meetmete rakendamisest sõjalise taristu moderniseerimiseks  ...