Leedu kaitseminister: Kremli püüd ajalugu ümber kirjutada on sissejuhatus Balti riikide annekteerimisele

0

Vene tippametnikud on seisukohal, et Kremli katsed ajalugu ümber kirjutada on sissejuhatus püüdele annekteerida Balti riike - just nagu juhtus Krimmiga.

Leedu kaitseminister ja sõjaväe strateegilise kommunikatsiooni ametnik sõnasid Briti väljaandele The Guardian, et nad võtavad väga tõsiselt ohtu, mis tekib Moskva poolt dirigeeritud valeinformatsiooni jagamisest. Taolise vene-poolse kampaania eesmärgiks on muuta piirkond ebastabiilseks, leiavad meie lõunanaabrid.

"venemaa on oht," ütles Leedu kaitseminister Raimundas Karoblis otse.

"Nad ütlevad, et meie pealinn Vilnius ei peaks Leedule kuulumagi, kuna Esimese ja Teise maailmasõja vahel oli see Poola poolt okupeeritud. See on muidugi ajalugu, kuid venemaa kasutab seda ettekäändena."


Karbolis rääkis väljaandele, et mõnikord tuleb valeinformatsiooni valitsuse poolt mõjutatud uudisteagentuurist Sputnik, mõnikord läbi televisiooni, kuid tavaliselt levitavad seda poliitikud ning riigiduuma.

"Nüüd nad teatavad, et Klaipėda pole kunagi Leedule kuulunud - see olla Stalini kingitus pärast Teist maailmasõda. Siin on selged paralleelid Krimmi annekteerimisega... Me räägime ohust Leedu territoriaalsele terviklikkusele," ütles Karoblis.

Leedu sõjaväe strateegilise kommunikatsiooniga seotud olev Tomas Ceponis ütles The Guardianile, et nad on venemaa propagandat jälginud ning see sarnaneb Ukrainas eelnenule. Ceponise sõnul kinnitasid tema kolleegid Ukrainast, et 12 aastat enne Krimmi annekteerimist hakkas venemaa seal toimunu kohta väärinfot levitama.
"Siis, kui tingimused olid loodud, alustasid nad sõjalise operatsiooniga," ütles Ceponis.

Allikas: ÕL

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vaade Vilniusest Königsbergile.
... skpunktis rahvusvaheliste küsimuste/arutelude foorum "Maailm 2017. aastal. Vilniuse vaatepunkt“ Arutelude plaane tutvustavalt kõlas juba 20. jaanuaril info selle kohta, et Leedu parlamentäärid võtavad se ...
* Vilnius: suhtlemises Venemaaga peab olema põhimõttekindel

... sellest, et mõelda, kuidas parandada kahepoolsete suhete õhkkonda, ütles vene suursaadik Vilniuses Aleksandr Udaltsov. "Seim ja riigiduuma on struktuurid, mis mõjutavad meie suhete õhkkonda väg ...
* Leedu keeldub endist Georgia terroritõrjejuhti venemaale välja andmast

... beks väljaandmise taotlus esitati poliitilistel põhjustel ja see on seotud vene föderatsiooni välispoliitikaga Georgia suhtes," ütles peaprokuratuur avalduses. Otsuse peab heaks kiitma Vilniuse kohus. ...