Probleemi nimeks on ÜLEMVÕIMU IHALUS

1
0
1

Lavrov: rahvusvahelises poliitikas enam mingeid reegleid ei ole.

LavrovRahvusvahelise õiguskorra sõjaliselt lõhkunud ja õigusjärgset Eesti riiki mittetunnustava idanaabri välisminister rõõmustab olukorra üle, et rahvusvahelises õiguses enam reeglid ei kehti. Intervjuus ajakirjale "Esquire" märkis Lavrov muuhulgas, et tänapäeval on rahvusvaheline poliitiline olukord märgatavalt keerulisem kui see oli külma sõja ajal.

Poliitika hakkas keerulisemaks minema peale seda, kui venemaa polnud enam poliitilise polaarsuse osa. Loomulikult oli see olukord, mis venemaale ei sobinud. Viidates olukorra keerulisusele võrreldes külma sõja ajaga, ütles Lavrov muuhulgas, et: "Loomulikult on praegu raskem ... Siis eksisteerisid kaks impeeriumi - Lääne ja Nõukogude, kumbki soojendasid üles konflikte vastase jaoks kolmanda maailma riikides. Kuid mitte kunagi oma piirides või otse teineteise vastu," tsiteerib Lavrovi vene propagandakanal "RIA Novosti".

Eestit osaliselt okupeeriva vene riigi välisminister lisab, et isegi teineteise suhtes kasutatav avalik retoorika oli toona oluliselt pehmem kui praegu. Siinjuures unustas Lavrov teadlikult märkimast, et samal ajal kui Venemaa on alates Putini võimu juurde pääsemisest (1999) kasvava aktiivsusega ning üha räigemalt rünnanud lääneleeri, siis läänemaailm veel pikka aega oli oma väljaütlemistes venemaa suunal ülimalt tagasihoidlik ega vastanud venemaa räigustele.
Enamgi veel - venemaa on alates Putini võimuletulekust täiesti teadlikult ja ideologiseeritult kasvatanud oma maa kodanikke selliselt, et lääneriikides nähakse kindlasti vaenlast, kes venemaale tahab kallale tungida ja kelle vastu peab venemaa valmistuma sõjaks. Lääneriikides hakkas selline suund (venemaa kui potentsiaalne vaenlane) esile kerkima alles peale venemaa kallaletungi Georgiasse (2008) ja eriti peale Ukraina vastu sõjategevuse alustamist (2014).

Veel ütles Moskva režiimi välisminister Lavrov, võrreldes külma sõja aega tänase päeva seisuga, et: "Siis mõlemad leerid teadsid reegleid ega ületanud lubatu piire. Täna enam mingeid reegleid ei eksisteeri."

Read more ...

0

KaPo pidas kinni vene luureasutuse heaks töötanud Eesti elaniku

Jaanuaris pidas KaPo kinni Eesti elamisloaga venemaa kodaniku, kes töötas GRU heaks.

GRU näol on tegu venemaa Föderatsiooni sõjaväeluure keskasutusega. Tänasel KaPo aastaraamatu esitlusel kinnitas KaPo peadirektor Arnold Sinisalu, et isik peeti kinni 9. jaanuaril.

Mis roll tal täpsemalt GRU tegevuses oli, praegu ei öeldud. KaPo räägib juhtunust täpsemalt, kui kohtuprotsess läbi.

Kõnealuse kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, riigiprokurör Inna Ombleri kinnitusel viibib riigivastases kuriteos kahtlustatavana kinni peetud mees kohtu loal vahi all. Kuna asi on kohtueelses menetluses, ei ole hetkel võimalik uurimise detaile avaldada.

Read more ...

0

Leedu luure: venemaa suudaks Baltimaid rünnata 24 tunniga

Venemaa suudab nüüd ööpäevase ettevalmistusajaga Baltimaid rünnata, teatas eile Leedu luureteenistus oma raportis.

Luureteenistus teatas oma iga-aastases ohuraportis, et venemaa on tõhustanud oma Kaliningradis olevat sõjaväge- ja varustust, vähendades rünnaku alustamiseks kuluvat aega, vahendas eile Reuters.

venemaa võimekuse kasvatamine on kaasanud hävituslennukid Su-30 ja raketisüsteemid, mis suudavad peaaegu igal pool Läänemerel olevaid sihtmärke tabada.

«Tegemist on märguandega NATOle, et otsustuskiirust tuleb tõsta,» rääkis reporteritele Leedu kaitseminister Raimundas Karoblis. «NATO reageerimiskiirus pole nii selline, nagu me tahaks, et see oleks.»

Read more ...

0

USA teatas ametlikult, et venemaa on võtnud kasutusse lepet rikkuva ja NATO riike ohustava raketi

USA staabiülemate ühendkomitee aseesimees kindral Paul J. Selva teatas ametlikult, et venemaa on võtnud kasutusele maismaalt välja lastava keskmaa tiibraketi SSC-8.

Kindrali sõnul rikub see samm riikidevahelist relvastuskontrollileppe eesmärki ja vaimu ning ohustab ka NATO euroopa liitlasi, vahendasid Reuters ja Yle.

"See süsteem ohustab iseenesest suuremat osa meie Euroopas asuvatest sõjaväebaasidest. Me usume, et venelased on võtnud raketid kasutusse, et NATO-t ja NATO territooriumil olevaid baase ähvardada," selgitas kindral Selva kongressis toimunud kuulamisel.

Samas ei öelnud kindral, kas ja kuidas on USA president Donald Trumpil kavas Moskva sammule vastata.

Read more ...

0

Kanada meedia: venemaa püüab pidada varjatud sõda Kanada vastu

Mustamiskampaania Kanada välisministri Chrystia Freelandi vastu on alles algus ning Kanada on venemaa varjatud sõja järgmine sihtmärk, kirjutab kohalik meedia.

Saksa kantsler Angela Merkel on hoiatanud võimalike venemaa küberrünnakute eest, Prantsusmaal on Moskva rahastanud populistlikku Rahvarinnet ning levitab väidetavalt propagandat Marine Le Peni oponentide kohta, samuti sekkus venemaa väidetavalt USA presidendivalimistesse, et aidata kaasa Trumpi valimisele presidendiks, kirjutavad McCleans ja Ottawa Citizen.

Kanada meedia hinnangul on Moskva sunnitud mängima agressiivset ja riskantset mängu meeleheitest, kuna venemaa majandusolukord aina halveneb ning riik on isoleeritum ja jõuetum kui kunagi varem, samuti on riigil vähe liitlasi - vaid Süüria, Iraan ja Valgevene. Seetõttu püüab Moskva meedia hinnangul kompromiteerida praegust maailmakorda ning destabiliseerida Lääne liitu.

Kanadat peetakse selles loogiliseks sihtmärgiks. Kanada on G7 liige, NATO toetaja, väärtuspõhise rahvusvahelise süsteemi propageerija ning Moskva ja selle teistesse riikidesse sekkumise häälekas kriitik.

Read more ...

0

NYT: Venemaa võttis lepet rikkudes salaja kasutusele uue tiibraketi

Eestit osaliselt okupeeriv vene riik ei hooli (jättes hetkel Eesti välja) ühestki kokkuleppest. Ka nendest kokkulepetest ei hooli vene riik, millele ise käe alla paneb. Õige on alati olnud neil, kes viimase saja aasta väitel on venemaa poole näpuga näidanud, et see riik on maailma kõige ebausaldusväärsem riik.

Venemaa on rikkunud muuhulgas 2014. aastal 1987. aasta lepingut, mis keelustas maismaalt välja lastavate keskmaarakettide katsetamise ja kasutuselevõtu, kui testis uut eksperimentaalset tiibraketti, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Ametnike sõnul venemaa katsetas ja võttis salaja kasutusse tiibraketi SSC-8.

USA nelja tärni kindral, NATO Euroopa vägede ülemjuhataja Philip Breedlove hoiatas eelmisel aastal, et kui venemaa võtab kasutusele uue tiibraketi, „ei saa see sõjaliselt märkimisväärse asjaolu jääda vastuseta“.

Read more ...

1
+1

Kremli käpad meie valitsuse rataslikes püksikutes

Eesti suhteliselt värske vasakpoolse valitsuskoalitsiooniga on palju probleeme.

Üks asi on see, et peale kindla idee realiseerimist, mille käigus vasakkoalitsioon ja IRL liigselt tsementeerinud, ignorantse ja rahva arvamusega mittearvestanud Reformierakonna võimult kõrvaldasid, kõik edasised uue koalitsiooni toimingud näivad rabedad, kummalised, kohati arusaamatud ja pisut ebaprofessionaalsed.

Teine asi on see, et uus koalitsioon peab astuma varsti juhtima tinglikult Euroopa Liitu, kuid peaministri partei on kuritegelik partei, olles ainsana Euroopa riikide parlamendiparteidest, milline on süüdi mõistetud kuriteo sooritamises. Tegemist on ennekuulmatu asjaoluga. Võib suisa otse välja öelda - maffia juhib Euroopa Liitu. Seda ilma igasuguse naljata, sest partei on loomult organiseeritud ühendus ja Keskerakond tõepoolest ainsa parlamendiparteina Euroopas lausa kiirgab silma sellega, et on ainus Eroopa riigi partei, milline valitseb ja on kriminaalselt karistatud.

Muide - kehtiv põhiseadus (§ 48) ütleb täiesti sõnaselgelt, et: "Keelatud on ... erakonnad, kelle ... tegevus on ... vastuolus kriminaalvastutust sätestava seadusega."
Aga meie kartellierakondlaslik valitsus ja teda toetav õiguskantsler Ülle Madise on teadlikult asunud seisukohale, et sõna KEELATUD peab lugema kui sõna LUATUD kui seda keeldu tõlgendada läbi euroliidulike "põhiväärtuste"!
Seegi asjaolu peegeldab imeselgelt Euroliidu (mitte ajada segamine EUROOPAGA) moraalset palet ja siinse õiguskorra õiguslikke aluseid - ka sõnaselgelt keelatu on tegelikult lubatud, kui ... ühesõnaga moraalne allakäik on kindlustatud euroõiguse poolt ja devalvatsioon on täielik!

Read more ...

0

Soome kaitseväe juhataja: venemaa paigutab Karjalasse Suhhoi-35 hävitajad

Soome kaitseväe juhataja Jarmo Lindbergi kinnitusel on venemaa paigutamas oma Bessovetsi õhuväebaasi Karjalas hävitajaid Suhhoi-35.

Lindberg rääkis Iltalehtile, et venemaa õhujõudude aktiivsus Läänemere kohal on tõusnud alates 2012. aastast ning oli kõrgpunktis 2014. aastal, pärast seda on see veidi langenud seoses venemaa osalemisega Süüria konfliktis.

"venemaa paigutab praegu oma Bessovetsi baasi Karjalas uued Suhhoi-35 hävitajad ning on viinud Kaliningradi raketikompleksi Bastion ja raketikompleksid Iskander," märkis Lindberg.

Lindberg tõdes, et kuigi on venemaa sõjaline aktiivsus lääne-suunal on jätkuv, siis märkimisväärseid üksuste paigutamisi Soome piiri lähedale pole täheldatud.

Read more ...

0

Venemaa paigutab Kaliningradi raketisüsteemid S-400 ja Iskander

Venemaa paigutab Kaliningradi oblastisse õhutõrje raketisüsteemid S-400 ja ballistilise raketisüsteemid Iskander, kinnitas Venemaa föderatsiooninõukogu riigikaitse- ja julgeolekukomitee esimees Viktor Ozerov esmaspäeval uudisteagentuurile RIA.

Ozerovi sõnul on raketisüsteemide paigutamine vastuseks Washingtoni poolt rajatavale raketikilbile Euroopas. Vene poliitik lisas, et üks argument, miks Moskva peab vastumeetmeid rakendama, seisnevat selles, et NATO raketikilpi saavat lühikese aja jooksul ründeotstarbeliseks muuta.

Ozerov lisas, et Lääne ja Lõuna sõjaväeringkonnas on kavas läbi viia teisigi uuendusi - tugevdatakse õhuväeüksusi ning parandatakse maaväe üksuste õhutõrjevõimekust.

Esmaspäeval teatas "NATO ekspansioonile" vastu astumisest ka Venemaa president Vladimir Putin.

Read more ...

0

Armeenia ja venemaa loovad Kaukasuses ühist väerühma

Venemaa ja Armeenia kavatsevad luua Kaukaasia kollektiivse julgeoleku piirkonnas ühise väerühma, selgus teisipäeval vene riigi veebiportaalis avaldatud vastavasisulises dokumendis.

"Tagamaks poolte julgeolekut Taga-Kaukaasia kollektiivse julgeoleku piirkonnas luuakse Armeenia ja venemaa relvajõudude ühine väerühm," seisis dokumendis, mis on esitatud allakirjutamiseks vene presidendile.

Ühise väerühma "kõrgeimasse lahinguvalmiduseseisundisse viimise kord, riiklike osiste allutamine ühisjuhatusele ja väerühma kasutamise määrab Armeenia ja venemaa ühise väerühma määrustik", öeldakse dokumendis.

Määrustik lisatakse käesolevale lepingule ja on selle lahutamatu osa, seisis lepingu projektis.

Read more ...

0

Stoltenberg: sajad tuhanded sõdurid viiakse kõrgendatud valmisolekusse

NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles Suurbritannia väljaandele The Times, et sajad tuhanded alliansi sõdurid viiakse kõrgendatud valmisolekusse seoses venemaa kasvanud sõjalise võimekusega ning agressioonidega naabrite vastu.

Äsja ametist lahkunud Suurbritannia alaline esindaja NATO juures Sir Adam Thomson täpsustas, et kahe kuu jooksul peaks olema lahinguvalmis kuni 300 000 sõdurit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaitseminister Hannes Hanso ütles, et sellises olukorras tuleb läbi rääkida Põhjamaadega, et need lubaksid vajaduse korral kasutada oma sadamaid või õhuruumi NATO vägede liigutamiseks.

"Kindlasti on Rootsi väga oluline riik, kellega nendel teemadel rääkida. Rootsit ning ka Soomet oleme kaasanud NATO kaitseministrite kohtumisele, ka Varssavi tippkohtumisele. Me oleme julgeolekuruumi mõistes kindlasti ühiste huvidega," lausus Hanso.

Read more ...

0

Supo: vene kodanike poolt ostetud kinnisvara võidakse kasutada "roheliste mehikeste" majutamiseks

Soome kaitsepolitsei (Supo) leiab parlamendile esitatud julgeolekuülevaates, et välisriikide kodanike poolt riigis ostetud kinnisvara võidakse kriisiolukorras kasutada tunnuseid mitte kandvate võitlejate majutamiseks.

Kaitsepolitsei ülevaates, millele on kirjutanud alla asutuse juht Antti Pelttari, nenditakse, et jätkuvalt on märgata samme, millega tehakse ettevalmistusi, et võimalikus kriisiolukorras mõju avaldada. Otseselt on selle all mõeldud näiteks venemaa kodanike poolt Soomes ostetud kinnisvara. Lisaks võitlejate majutamisele võidakse seda kinnisvara mõnel juhul kasutada ka liikluse sulgemiseks, vahendas Iltalehti.

Supo hinnangul torkavad selles valguses silma näiteks tehingud, kus kinnisvara ostmisel ei paista olevat mingit majanduslikku või tavapärase kinnisvara kasutamisega seotud loogikat. "Võõrriigi huvides tegutsev maaomanik võib aga samal ajal krundile ehitada objekte, mida välisriik võib kriisilukorras kasutada ära transpordisõlmede sulgemiseks või embleemideta üksuste majutamiseks," kirjutatakse ülevaates.

Varem pole Supo kunagi vene kodanike kinnisvaratehingute kohta nii jõulisi kommentaare esitanud.

Read more ...
0

Venemaa, Valgevene ja Serbia korraldavad ühisõppuse «Slaavi vendlus»

Rohkem kui 150 Ivanovo õhudessantdiviisi üksikluurepataljoni dessantvõitlejat osaleb ühisõppusel «Slaavi vendlus 2016», edastas täna venemaa kaitseministeeriumi pressiosakond.

Rahvusvaheline taktikaõppus toimub 2. novembrist 15. novembrini Belgradi lähedal ning selles osalevad vene, Valgevene ja Serbia allüksused.

«Rahvusvahelises õppuses «Slaavi vendlus» osaleb venemaa poolt rohkem kui 150 dessantvõitlejat. Arvestades õppuse suunitlust ja mõtet, valiti selles osalema Ivanovo 98. õhudessantdiviisi üksikluurepataljoni võitlejad,» edastas ametkond.

Kaitseministeerium täpsustas, et lisaks isikkoosseisule saadetakse Serbiasse kolm lahingumasinat BMD-2, drooni Tahion meeskond, samuti neli ATV-d.

Read more ...
0

Soome ekspert: venemaa on tuumalõhkepead arvatavasti juba Kaliningradi toonud

Soome kaitsevaldkonna eksperdid on seisukohal, et Läänemere julgeolekuarengus on selgeid sarnasusi Külma sõja algusaegadega ning seega tuleks venemaa jõudemonstratsioonidesse piirkonnas tõsiselt suhtuda. Samuti on asjatundjad arvamusel, et Moskva on tuumalõhkepead tõenäoliselt juba Kaliningradi oblastisse paigutanud.

"Julgeolekualane võidujooks läks Külma sõja ajal muidugi palju kaugemale, kuid on üsna selgeid märke sellest, et sarnane areng on praegu alanud: on samad lähekohad, samad seisukohad ja sama tüüpi - kuigi tõhusamad - relvasüsteemid liikvele pandud," rääkis sõjaajaloo dotsent Markku Salomaa Yle uudistele.

Ajaloolane peab eriti murettekitavaks arenguks seda, et venemaa on teatavasti harjutanud tuumalöökide andmist Rootsi ja Taani pihta.

"Venemaa on juba mitu aastat lennutanud tuumarelvavõimekusega pommituslennukeid Läänemere kohal ning seal on olnud raketid, isegi tiibraketid, lahinguvalmis. Tõenäoliselt pole seal valmis seatud tuumalõhkepäid küljes olnud, kuid on simuleeritud tuumarünnakuid Taani ja Rootsi vastu ning see on väga murettekitav," rõhutas Salomaa.

Read more ...
0

Vene anastusjõud tugevdavad löögijõudu Balti merel

Meremees PutinAllikas: kaks vene raketilaeva liituvad Balti laevastikuga.

Vene Balti laevastiku laevarühma tugevdatakse lähipäevil kahe väikese raketilaevaga Zeljonõi Dol ja Serpuhhov, mis lõpetavad neil päevil ületuleku Musta mere laevastikust, ütles kolmapäeval Interfaxile olukorda tundev allikas.

"Kahe rakettidega Kalibr-NK relvastatud väikese raketilaeva ilmumisega Läänemerele suurenevad märgatavalt Balti laevastiku võimalused hävitada võimalikke sihtmärke Põhja-Euroopa piirkonnas, mis on täiesti mõistetav seoses USA raketitõrjeelementide paigutamisega Poolasse," selgitas ta.

Ametlikult ei ole kahe seni Musta mere laevastikku kuulunud raketilaeva retke eesmärgist teatatud.

Read more ...
0

Venemaal käib sõjahüsteeria puhumine

Vaikselt, kuid viimasel aastakümnel üha kasvavalt ja viimastel kuudel karjuva väljapaistvusega levitatakse vene massimeedias tõdemust, et sõjaline vastasseis venemaa ja USA vahel on möödapääsmatu. Vene inimesed peavad selle teadmisega leppima.

Putinlik režiim tundub olevat kisklemiseks valmis. Ta teab, et sisemaise ideoloogilise sõja on ta võitnud ja venemaa massiteadvusse on üsna hästi kinnistunud kuvand lääneriikidest ja eriti USA-st kui põlisest vaenlasest. Samamoodi on vene massid uskuma pandud, et Moskva režiim ja vene riik on õiglane ja inimlik, keda ümbritsevad ebaõiglased ja kiuslikud naabrid.

Putin on oma riigiteooriaid ja propagandamasina efektiivsust kontrollinud viimastes sõdades nii Tšetšeenias, Georgias, Ida-Ukrainas kui Krimmi hõivamisega ja tunnetab, et ideoloogiline malakas toimib.
Samuti on venemaal piisavalt tugevaks muutunud usk vene relvade võimsusse, et norida maailma riikidega tüli. Pragmaatiline Putin arvestab siinjuures sellega, et kes see ikka julgeb katsetada, kas vene karu küüned on teravad või tegemist on kummikaruga?

Viimased eksamid venemaa sõjadoktriinis ning maailma reageeringute kontrollimiseks olid kallaletungid Ukraina suveräänsusele ja Süüria sündmused.

Read more ...
0

Venemaa välisministeerium ähvardas USA-d

Moskva võib USA sanktsioonidele ja muule venemaa-vastasele tegevusele valusalt vastata, venemaa arsenalis on mõjusad sümmeetrilised ja asümmeetrilised meetmed, teatas venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov.

„Kui USA läheb terve mõistuse ja juba enda jaoks küllaltki valusa kogemuse vastaselt ikkagi sanktsioonimeetmete edasise laiendamise teed, kinnitan teile, et meie arsenalis leidub samme, mis resoneeruvad piisavalt valusalt. Eelkõige selles, mis puudutab Ameerika positsioneerumist maailmas ja Ameerika poliitikat venemaa ja Euroopa suunal tervikuna,“ ütles Rjabkov riigiduumas USA-ga plutooniumi utiliseerimise kokkuleppe peatamise arutamise käigus, vahendab RIA Novosti.

Rjabkovi sõnul „on meie vastuse elemendiks Ameerika vaenulikule kursile alati olnud ebasümmeetriliste meetmete kasutamise võimalus“.

Rjabkov rõhutas, et venemaa vastused on rangelt proportsionaalsed ja doseeritud ning need on just nimelt vastused.

Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...